999 rezultate për

lati

Çudia në Durrës, ashensori i pallatit fillon nga kati i tretë! Tërmeti i 26 nëntorit ka nxjerrë zbuluar bëmat e ndërtuesve me pallatet shumëkatëshe në qarkun e Tiranës, Durrësit dhe L
FIFA merr vendimin, do padisë Blatterin dhe Platinin Federata Botërore e Futbollit (FIFA) do të padisë Sepp Blatter dhe Michel Platini, një propozim i miratuar unanimisht ng
Pallati i zhytur një kat ditën e tërmetit, kolonat ishin bërë me 4 fije hekuri Te Shkëmbi i Kavajës, një pallat 6-katësh është zhytur një kat ditën e tërmetit. Fatmirësisht aty nuk pati të lënduar
"Na more fytyrën", Roza Lati i kthen borxhin gazetarit në mes të emisionit (FOTO LAJM) I ftuar mbrëmjen e djeshme në "Why not, ishte gazetari i njohur Eraldo Rexho, të cilin Roza u shpreh se e konsideron një
Pallati 5 katësh u shemb, kryefamiljari mes lotësh: Ku të shkojmë? Tërmeti i 26 nëntorit nxori edhe njëherë në dritë grykësinë dhe ndërtimet pa kriter që janë bërë pa asnjë lloj kriteri n
"Sa hapa derën e kuzhinës, u shemb pallati", Cuka tregon si djali dhe gruaja i ikën para syve 26 nëntori ishte një ditë e zezë për gjithë Shqipërinë. Tërmeti tragjik i mori jetën 51 personave dhe plagosi mbi 90
Hidhet në erë pallati 6 katësh në Shkozet Vazhdon shembja e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Ditën e sotme është shembur dhe një pallat 6 katësh
A i leu shkallët e pallatit pas urdhrit të Ramës, ja çfarë thotë Veliaj Kryeministri Rama pak ditë më parë shoqëroi në banesat sociale në Shkozë disa nga anëtarët e familjes Lala, të cilët jan
Humbi bashkëshorten dhe djalin nga tërmeti, Bujar Cuka: U shemb pallati komplet 44-vjeçarja Fatmira Cuka, së bashku me djalin e saj Sardin 18 vjeç, humbën jetën më 26 Nëntor si pasojë e tërmetit të fu
Pallati është shpallur i pabanueshëm, banorët të detyruar të mos ikin nga banesa Në pallatet e shpallur të pabanueshëm në zonën e ish Kombinantit në Tiranë vijojnë të jetojnë banorë. Ata shprehen se nu
Rikthehet Elsa e "Pallatit 176", si duket sot aktorja e njohur (FOTO LAJM) Ajo ka shumë role në kinematografi dhe në teatër, por një nga më të spikaturit është ai i Elsës te Pallati 176. E ftu
Mori me vete 7 frymë: Si dukej pallati 6 katësh në Durrës ku u shuan dy familje (FOTO LAJM) Një ndër episodet më të rënda të tragjedisë së 26 nëntorit u shënua në pallatin 6 katësh pranë Kryqit të Kuq në Durrës k
Pallati i Parashqevi Simakut dëmtohet nga tërmeti (FOTO LAJM) Dëmet e tërmetit të 26 nëntorit e kanë kthyer në të pabanueshëm objektin që në Durrës e njohin të gjithë si pallati i Pa
Banorët i kërkojnë garanci me vulë për pallatin, Lleshaj: S'e merrni për 100 vjet! (VIDEO) Ministri Sandër Lleshaj është kthyer në një ekspert pallatesh duke këmbëngulur me forcë që banorët të futen brenda banes
"Stop mos përhap panik", kështu është dëmtuar pallati që Lleshaj e cilësoi të parrezikshëm (FOTO LAJM) Zëdhënësja për mediat në Partinë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar përsa i përket përplasjes së ditës së djeshme në Lezh
Dëmtohet nga tërmeti edhe pallati ku ka jetuar Fatos Nano Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar dëme edhe në bllokun e pallateve ku ka jetuar ish-kryeministri Fatos Nano. Në këtë
Shpallet i pabanueshëm pallati i VIP-ave në Durrës, kush ka jetuar aty Edhe pse supozohet të ishte një ndër objektet më të sigurta në qytetin bregdetar, pasi aty strehoheshin personazhe të nj
Banorët e një pallati në Durrës e kalojnë natën në rrugë: A jetohet në pallatin tonë? "Duam të dimë a jetohet në këtë pallat apo jo? Kërkojmë një përgjigje nga inxhinierët" Banorët e një pallati në lagj
Mjaftuan 5 sekonda, kështu u shemb pallati në Durrës (VIDEO) Ashtu sikundër lerësuan dhe ekspertët, shembja e pallatit 6 katësh në Durrës u bë ekspertët me lëndë plasësse (tritol).
Gati të shembet "Pallati i VIP-ave", flet nipi i Parashqevi Simakut (FOTO LAJM) Ditën e sotme, fiks një javë nga tërmeti që tundi vendin po vazhdojnë shembjet e objekteve të dëmtuara. Pritet që nga