999 rezultate për

land

Dy vendet skeptike për negociatat, komisioneri i BE-së çfarë po ndodh në Francë e Holandë Një një konferencë të përbashkët me kryeministrin Rama, Komisioneri për Zgjerim të BE-së, Olivér Várhelyi ka diskutuar n
Marrëveshja për reformën zgjedhore, pse nuk ka folur ende Sali Berisha? I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, gazetari Roland Qafoku ka thënë se është interesante heshtja e S
Presidenti i Dortmundit - tifozëve: Haalandit do ti duhet kohë Presidenti i Borussia Dortmundit, Reinhard Rauball, i ka paralajmëruar tifozët se yllit të ri të skuadrës, Erling Haalan
Vajza merrni shembull, urojeni vjehrrën për ditëlindje ashtu sikur Dua Lipa (FOTO LAJM) Dua Lipa është bërë pjesë e pa ndarë e familjes së të dashurit Anwar. Së fundmi, Dua Lipa ka uruar vjehrrën e saj, në
Nuk ka negociata për Shqipërinë! Holanda ka këto dy kërkesa për vendin Kroacia ka marrë Presidencën e Bashkimit Evropian dhe për gjashtë muaj do të ketë në fokus kryesor edhe hapjen e negocia
Haaland zbulon pse refuzoi United për Dortmundin Erling Haaland ka thënë se plani i Borussia Dormtundit për të ardhmen ndikoi që ai ta zgjedhë klubin e Bundesligës e jo
"McGregori është si një tullumbac i fryrë", trajneri i Khabibit sulmon irlandezin Trajneri i Khabib Nurmagomedov, Ali Abdelaziz ka sulmuar Conor McGregorin dhe ekipin e tij teksa ata po përgatiten për r
Finlanda i ka njerëzit më të lumtur në botë, këto janë arsyet Në listën e vendeve më të lumtura të botës, të paktën deri në 2019-ën, kryeson Finlanda. Në atë vend ku mbizotëron pa
Kështu arriti Dortmund të mposhtë Juventusin dhe Man United pëe Haaland Dortmundi habiti ditë më parë kur njoftoi se e kishte blerë Erling Haalandin nga Red Bull Salzburg, por tani del se mëny
Peshkaqeni goditet për vdekje nga disa burra që bënë ‘selfie’ me të Një peshkaqen mjaftë i madh ka ngordhur pasi që ishte goditur nga disa persona. Peshkaqeni ngordhi në Auckland, në Ze
Tani një super sulmues, por Haaland më parë ka qenë "reper" (VIDEO) Gjatë afatit kalimtar të dimrit, Erlin Haaland befasoi të gjithë kur vendosi që të transferohet te Dortmund duke refuzua
"E kam gjetur dashurinë", kush eshtë vajza që i ka marrë zemrën Landit (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme në ekranin e Top Channel-it është zhvilluar një puntatë speciale e emisionit ‘Shiko kush luan’ me plo
Nga Zelanda e Re e deri në Nju Jork, vendet e para që ndriçuan qiellin me fishekzjarre (FOTO LAJM) Nga Zelanda e Re e deri në Nju Jork, miliona njerëz në të gjithë botën do të shijojnë spektaklet e fishekzjarreve që fes
Raiola e pranon: Man United u interesua më shumë pë Haaland por nuk ishte momenti Agjenti Mino Raiola ka treguar se Manchester Unitedi ka folur më së shumti me Erling Haalandin, por caku i disa klubeve
UEFA publikon formacionin me zbulimet e vitit (FOTO LAJM) UEFA ka publikuar formacionin më të mirë me 11 zbulimet e sezonit në Champions League. Shumë futbollistë e shohin kompet
Amsterdami ndërmerr nismën unike, ndizen mijëra fenerë për të prekurit nga kanceri (FOTO LAJM) Mijëra fenerë janë ndezur në Stadiumin Olimpik në Amsterdam për edicionin e katërt të një fushate nga Shoqata Holandeze
ZYRTARE/ Haaland zgjedh klubin e ri Senzacioni i këtij viti, Erling Haaland ka zgjedhur ekipin ku do të luajë në stinorin e ri. Ekipi gjerman, Borussia D
Lamtumirë Holandë, vendi evropian ndryshon emrin Që nga 1 janari, Holanda nuk do të ketë më këtë emër, por "Netherland". Sipas mediave të huaja, qeveria e Holandës in
Transferimi i Haaland te United do të detyronte shitjen e Pogbas “Djajtë e Kuq” frikësohen se mund të mbetet pa mesfushorin francez nëse e transferojnë sulmuesin norvegjez Manchester
Kapiteni i Kombëtares feston Krishtlindjet në Finlandë (FOTO LAJM) Në Serie A kanë nisur pushimet e festave të Krishtlindjes dhe Vitit të Ri, teksa lojtarët e klubeve italiane janë shpërn