999 rezultate për

lame

Partitë jashtëparlamentare bëhen gati për në qeverinë e Zaevit Pas formimit të qeverisë me partitë parlamentare shqiptare, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev do të fillojë bisedimet edhe me
Ju kujtohet shpërthimi i Fevziut? Lame: Për pak na bëri për "rahmet" (VIDEO) Kreu në detyrë i ALUZNI-t Artan Lame me anë të një statusi në Facebook ka kujtuar emisionin e famshëm të “Opinion” kur a
Çfarë kërkonte oficeri i inteligjencës serbe në Kuvendin e Maqedonisë natën e 27 prillit?! Goran Zhivalevic, oficer i Agjencisë Serbe për Kundërzbulim – BIA, diplomat aktual dhe këshilltar në Ambasadën e Serbisë
Nis seanca e jashtëzakonshme, PD rikthehet pas 3 muajsh ne Parlament Pas 3 muajsh bojkot PD rikthehet sot ne Parlament pas marrëveshjes së arritur nga Rama-Basha javën e kaluar. Diten e
Komisioni për Reformën Zgjedhore mblidhet sot një orë para seancës së parlamentare Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore do të zhvillojë mbledhje diten e sotme, në orën 17.00, ne ambientet e Sallës
25 qershor, Nishani dekreton datën e zgjedhjeve parlamentare dhe atyre në Kavajë Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare më 25 qershor. Kjo datë u vendos gjatë nego
Marrëveshja Rama-Basha, Lame: Nuk është palla, or bir Artan Lame, drejtor i ALUIZNI-t po bëhet gati të lëshojë “postin” e tij pasi sipas marrëveshjes Rama-Basha, posti i tij
Pakti Rama-Basha e largoi nga puna, ja çfarë thotë Artan Lame Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Opozitës Lulzim Basha ranë dakord për një marrëveshje të madhe politike, që parashikont
Zbulohet kush janë kryetarët e partive aleate që do futen në listën e PD-së Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e tij u vendos edhe mbi kandidimin e partive opo
Tensione para parlamentit të Athinës, qeveria miraton masat ekonomike Situata në Greqi vazhdon të jetë e tensionuar, pasi parlamenti grek aprovoi një seri masash shtrënguese të akorduara nga
Protesta të dhunshme në Athinë, persona të maskuar tentojnë të hyjnë në Parlament (VIDEO) Në Greqi kanë nisur protestat popullore për të kundërshtuar masat e reja shtrënguese të qeverisë për normalizimin e ekon
Pse e ndërruan sallën pas 1 ore Rama dhe Basha? Pas rreth 120 minutash takim me kryetarët e partive parlamentare, Edi Rama I kërkoi Lulzim Bashës që të vijonin një taki
Xhaferi: Ivanovi nxiti dhunën në Kuvend më 27 prill (VIDEO) Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, deklaroi ditën e sotme se dhënia e mandatit për formimin e qeverisë së re tregon për
Duka e Mediu ftojnë Ramën e Bashën në takim, ja kush tjetër do të marr pjesë Teksa ende nuk po arrihet nje marrëveshje politike mes opozitës dhe kryeministrit Rama. nje tjeter levizje nga kampi opo
Ivanovi i dorëzon mandatin, por ja çfarë po bën Gruevski Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov i ka dorëzuar kreut të LSDM-së Zoran Zaevit mandatin për formimin e qeverisë së re
Kryeparlamentari Xhaferi dëshmon nesër për të "enjten e përgjakshme" Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, do të paraqitet ditën e nesërme në Prokurorinë Themelore Publike (PTHP
Gruevski: Më 15 tetor mbahen zgjedhjet lokale dhe ato parlamentare Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, ka thënë sot se më 15 tetor në Maqedoni do të mbahen zgjedhjet lokale së bashku m
Mustafa nuk hakmerret, nuk ka koalicion anti-PDK-së Partia Demokratike e Kosovës do rrëzohej lehtësisht nëse subjektet e mëdha politike do të bënin koalicion parazgjedhor p
Zaev në pritje të mandatit, por Ivanov zgjedh të udhëtojë Afati kushteturs i presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, për dhënien e mandatit për formimin e qeverisë së re, skado
Dorëzohet Ivanov, ja kur do t’ia japë mandatin Zaevit Presidenti i Maqedonisë ka filluar të japë shenja se është dorëzuar përballë shumicës së re parlamentare. Kabineti i