999 rezultate për

lambert

Vdes simboli i jetës, reagon edhe Vatikani Pas 10 viteve në gjendje kome, Vinsent Lambert, 42-vjeçari francez, ish infermier tetraplegjik, njëriu simbol i debateve
E mbyllin si kafshët në kafaz, prindërit torturojnë vajzën autike Një vajzë autike 22 vjeçaren me iniciale D.P është keqtrajtuar dhe mbyllur në kafaz nga familjarët e saj. Kjo ndod
Trajneri i Stoke Cityt: Shaqiri nuk ka probleme me shokët e skuadrës Trajneri Paul Lambert ka thënë se nuk ka asnjë problem me yllin e Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri. Sulmuesi me origjinë
Lambert: Xherdan Shaqiri nuk është si Messi Trajneri i Stoke City, Paul Lambert, e ka lavdëruar plotësisht Xherdan Shaqirin për sezonin mbresëlënës që po kalon, por
Trajneri i Stoke: Shaqiri është futbollist i klasit botëror Trajneri i Stoke Cityt, Paul Lambert, e ka lartësuar Xherdan Shaqirin duke e quajtur lojtar të klasit botëror pas perfor
Liverpool bën gati 40 mln euro për portierin e ri Sipas medieve angleze Liverpool po mendon për transferimin e portierit të Stoke City, Jack Butland. Por trajneri i St
Ushqimet që kanë të njëjtin efekt si kafeina në mëngjes të zgjohesh në mëngjes është një sfidë më vete derisa pi kafen e parë të ditës. Por një nutricionist thotë se ka një
Një ekip i Serisë A kërkon Armando Sadikun Europiani ishte mundësia e artë për Armando Sadikun që pritet të transferohet në Itali. Prej ditësh është përfolur shumë
Studim/ Ja si ndikon kakao në organizmin tonë Kakao cilësohet si një pije e cila mund të ndihmojnë kundër inflamacionit, i cili është i lidhur me obesitetin dhe diabe
Anglia barazon me Ekuadorin (VIDEO) Anglia ka barazuar (2-2) kundër Ekuadorit në një përballje miqësore që u zhvillua në Sun Life Stadium në Miami. Enner
Lambert nënshkruan me Liverpoolin (FOTO-LAJM) Pas 17 vitesh sulmuesi anglez Rickie Lambert është rikthyer në Anfield për të luajtur për skuadrën e Liverpoolit. Për 32
Vidiç-Manchester, lamtumirë e përgjakur! (FOTO LAJM) Priste të zhvillonte një ndeshje lamtumire për tu mos harruar, por në fakt e la fushën i gjakosur. E tillë ka qënë ndesh
OSBE, vlerëson procesin zgjedhor në Kosovë Sekretari i përgjithshëm i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë Lamberto Zannier, ka mirëpritur votimin paqë
France, shkrumbohet hoteli i sheikut nga Katari (FOTO-LAJM) Një hotel historik në Paris u shkatërrua si pasojë e flakëve mëngjesin e të mërkurës. Hoteli Lambert i ndërtuar në sheku
Këto disqe misterioze duken si UFO (FOTO-LAJM) Disa disqe misterioze janë fotografuar në qiellin e Bracknell. Steve Lambert, 42 vjeç, ishte duke bërë një telefonatë ja
OSBE, mbështetëse e demokracisë në Kosovë Ministri i Punëve të Jashtëm i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë vizitës në Austri, ka takuar sot sekretarin e
Fitojnë City dhe Chelsea (VIDEO) Në takimin e sotëm në Premier Ligë, Chelsea ka mposhtur Wiganin, me dy gola të shënuar që në fillim të ndeshjes. Së pari
Lamberto Zannier në krye të OSBE? Shefi i misionit të UNMIK-ut në Kosovë, Lamberto Zannier, është shfaqur si kandidat konsensual për te qene në krye të Or