999 rezultate për

kuvendit

Moszgjedhja e presidentit do të prodhonte krizën më të thellë kushtetuese Zgjedhjet e 14 shkurtit nuk kanë prodhuar një situatë krejtësisht të qartë për zgjedhjen e presidentit të ri të Kosovës.
Disa pa maskë e disa ngjitur, çfarë nuk u pa në seancën e sotme parlamentare (FOTO LAJM) Ditën e sotme është mbajtur seanca parlamentare e radhës ku ka mbledhur sërish deputetët në Kuvend për të diskutuar në l
Siguroi emrin në listat e PS, deputetja më e re e Kuvendit publikon partnerin (FOTO LAJM) Reme Lala është deputetja më e re e Kuvendit të Shqipëris që garoi me siglën e PDIU, por u bë pjesë e maxhorancës. De
Osmani bisedë me kryetarin e Kuvendit të Izraelit: Do të forcojmë bashkëpunimin në shumë fusha Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i ka thënë të martën homologut të saj izraelit, Yariv Levin se pas njohjes së shtetë
​Shumë paga e pak punë, deputetët me përfitime edhe pas përfundimit të mandatit Përmes ligjit për të drejtat dhe përgjegjësitë e deputetit, dhe rregulloren e Kuvendit të Kosovës, për deputetët është r
Protesta para Kuvendit, policët lëndojnë Sazan Gurin Mbrëmjen e sotme në selinë para Kuvendit ka ndodhur një protestë nga Shoqëria Civile. Mësohet se nga përplasja me ef
Momenti special në Kuvend! Gjuzi ndalon Presidentet e Kosovës dhe i bën një dhuratë (VIDEO) Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ishte në Tiranë për një vizitë zyrtare ku zhvilloi takime me krerët më të lartë të sh
Votohet në Kuvend kandidati për Gjykatën Kushtetuese Është votuar me 96 vota pro në Kuvend kandidatura e Altin Binajt për në Gjykatën Kushtetuese. Votimi i Binajt nga Kuv
LIVE/ Të rinjtë e revoltuar i drejtohen Kuvendit, policia blindon institucionet Vazhdon protesta e dhunshme e të rinjve në Tiranë. Burimet bëjnë me dije se grupe të rinjsh protestues janë drejtuar
Osmani: Kemi ulur shpenzimet në maksimum Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë gjatë kohës sa ajo është në krye të këtij institucioni, janë ulur
Vetëvendosja dorëzon projekt rezolutën mbi gjenocidin serb në Parlamentin shqiptar Lëvizja Vetëvendosje, qendra në Shqipëri i ka dërguar të gjithë deputetëve të Kuvendit, Presidentit të Republikës, Kryem
Nuk lejohet grumbullimi me më shumë se 10 veta, Komiteti i Ekspertëve i jep dritën jeshile Kuvendit Komiteti i Ekspertëve ka vendosur që të lejojë mbledhjen e Kuvendit gjatë ditës së enjte duke respektuar protokollet e v
Përplasja fizike e deputetëve, fajësohet nënkryetarja e Kuvendit Ndaj nënkryetares së Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, janë drejtuar kritika me arsyetimin që e njëjta nuk ka ditur
Situata nga COVID-19, Kuvendi anulon seancën e nesërme Seanca plenare e Kuvendit që ishte planifikuar të mbahej ditën e nesërme nuk do të mbahet për shkak të masave të reja të
E mbajti të fshehtë! Infektohet me COVID-19 deputetja më e re në Kuvend (FOTO LAJM) Deputetja më e re e Kuvendit të Shqipërisë, Reme Lala është infektuar me COVID-19. Deputetja që garoi me siglën e PDI
Meta letër Manastirliut dhe Ramës, kërkon llogari për situatën e COVID-19 Presidenti Ilir Meta i ka dërguar letër drejtuar ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, kryeministrit Edi Rama dh
Kodi Zgjedhor, Meta i nis shkresë Kuvendit Presidenti Ilir Meta i ka nisur një shkresë zyrtare Kuvendit, ku i kërkon që të shtyjë rivotimin e Kodit Zgjedhor, deri
ZYRTARE/ Salianji jashtë Kuvendit! Del lista e plotë, kush janë 13 demokratët që u skualifikuan nga gara Periudha e punës së Komisionit, e ndarë në 3 faza, zgjati nga data 3 Gusht deri në 22 Tetor 2020. Në emër të Kryesisë së
"Kush ka maskën më të bukur", politikanët sfilatë jashtë Kuvendit (FOTO LAJM) Të enjteve, përvecc përplasjeve në seancat e Kuvendit, ajo që bie në sy është edhe "sfilata" që politikanët bëjnë jashtë
Kujtim Gjuzi i kërkon publikisht takim Jozefina Topallit: Jo vetëm miq në Facebook! Kryetari i Partisë Konservatore, deputeti i Kuvendit Kujtim Gjuzi, është padyshim një ndër politikanët më të komentuar n