999 rezultate për

kuvendi

Aksident tek Kuvendi, makina përplas biçikletën dhe ia mbath Njw aksident i rwndw ka ndodhur pasditen e sotme nw Tiranw pranw Kryesisw sw Kuvendit. Mwsohet se njw makinw ka pwrpl
Infektimi i deputetit Arben Gashi, seancat e Kuvendit mund të mbahen online Për shkak të pandemisë së COVID-19, Kuvendi i Kosovës ka disa muaj që ka mbetur gjysmë i bllokuar në punën dhe efikasite
Dëshmi historike nga momenti i shpalljes së Deklaratës Kushtetuese të 2 Korrikut Me rastin e 30-vjetorit të Deklaratës së 2 Korrikut, gazetari Nuhi Bytyçi ka ndarë momente të asaj kohe kur delegatët sh
Kuvendi zgjedh kryetarin e ri të KLSH-së Arben Shehu do të jetë kreu i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Kuvendi ka miratuar kandidaturën e Shehut me 108 v
Rama përmend provokimet nga Kuvendi: Marrëveshjen e firmosët vetë Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit i është përgjigjur Partisë Dmeokratike, që mes një kërkese i drejtohej Kuv
"Reforma zgjedhore pazar mes Bashës dhe Ramës", Ruçi i përgjigjet Murrizit Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i është përgjigjur nga Kuvendi, deputetit Myslim Murrizi, sipas të cilit drafti për Reformën
Gjiknuri i përcjell Kuvendit draftin final për Reformën Zgjedhore Bashkëkryetari i reformës zgjedhore Gjiknuri i ka përcjellë Kuvendit draftin final për reformën zgjedhore. Negociatat po
Dy zyrtarë me Covid-19, Kuvendi në Kosovë shtyn mbledhjen Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, që pritej të mbahej të hënën në orën 11, është shtyrë për një
Pas shtyrjes së deklaratës së Thaçit, shtyhet dhe mbledhja e Kryesisë së Kuvendit Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e paralajmëruar për nesër në orën 11:00, është shtyrë për një ditë tjetër.
Koronavirusi prek politikanët, rezultojnë pozitivë kryetarja e Kuvendit dhe ministri i Mbrojtjes Disa zyrtarë të lartë të politikës serbe janë infektuar me COVID-19. Mediat vendase raportojnë se kanë rezultuar poz
Kuvendi kërkon të përjashtojë Gjuzin për 10 ditë Kuvendi ka kërkuar sot përjashtimin e deputetit të opozitës së re, Kujtim Gjuzi me 10 ditë. Byroja e Kuvendit zhvillo
Rudina Hajdari "xhindos" Ruçin, Rama braktis Kuvendin: Kemi 700 viktima pa fajtor! Me të përfunduar fjalën kryeministri Rama, fjalën e ka kërkuar deputetja Rudina Hajdari e cila bëri një akuzë të rëndë p
Ofendoi rëndë, miku i Ramës nxirret zvarrë si kurrë më parë nga Kuvendi italian (VIDEO) Vittitio Sgarbi, i njohur në Shqipëri si miku i kryeministrit Edi Rama është nxjerrë zvarrë nga Kuvendi Italian pasi ka
Kuvendi i Kosovës anulon vazhdimin e seancës për dialogun Kuvendi i Kosovës e ka anuluar vazhdimin e seancës së nisur me 23 qershor, për shkak të situatës së krijuar, pas paraqit
"Pazar me Metën për t'i dhënë KLSH", deputeti e nis seancën me akuzën e fortë Deputeti i opozitës, Halit Valteri e ka nisur seancën e sotme të Kuvendit me një akuzë të rëndë. “Ky është parlamenti
Deputetët harrojnë pandeminë, "shtrohen" në kafe pranë Kuvendit Deputetët kanë filluar të mblidhen para Kuvendit ditën e sotme për të nisur shumë shpejt seancën. Por ata nuk kanë mu
Kuvendi i Kosovës përfshihet në debat, VV paralajmëron mocion mosbesimi për qeverinë Kuvendi i Kosovës është përfshirë në një debat të gjerë lidhur me krijimin e qeverisë së re dhe rifillimin e dialogut Ko
Deputeti i LDK-së flet nga Kuvendi: Kurti, njësoj si Thaçi Deputeti i LDK’së, Hatim Baxhaku ka folur në Kuvend ku ka deklaruar se pak para votimit të Qeverisë Hoti, një bashkëpunë
Grubi: Synojmë të shembim murin e fundit në Maqedoni Qytetarët e Maqedonisë së Veriut më 15 korrik do t’u drejtohen kutive të votimit. Ndërkohë, BDI ka propozuar se ka ardhu
Lefter Maliqi-Ramës: Kam videot tek lokali i Dash Pezës, do të të nxjerr lakuriq Deputeti i opozitës, Lefter Maliqi në një deklaratë për mediat jashtë Kuvendit i është përgjigjur ashpër kryeministrit E