999 rezultate për

kuvend

Rama e çon deri në fund, Kuvendi rrëzon dekretin e Kodit Zgjedhor Siç edhe u paralajmërua nga kryeministri Edi Rama, kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për
Lleshaj dhe Murrizi përplasen në Kuvend: Mos më trash zërin, ti s'e di nga vij unë! Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka pasur një përballje të ashpër sot në Kuvend me deputetin e opozitës Myslim Murriz
Valteri ngre tonet nga Kuvendi: Shqiptarët duan përgjigje për 51 viktimat e tërmetit Në seancën e sotme plenare, deputeti Halit Valteri në interpelancën me Ministrin për Rindërtim, Arben Ahmetaj tha se asn
Maqedonia e Veriut bën të detyrueshme maskën edhe në ambjente të hapura Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi sot ndryshimet e Ligjit për mbrojtjen e popullatës nga sëmundjet infektive. Ku
Meta letër Manastirliut dhe Ramës, kërkon llogari për situatën e COVID-19 Presidenti Ilir Meta i ka dërguar letër drejtuar ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, kryeministrit Edi Rama dh
U fut në Kuvend nga PD, Alimadhi i vetëofrohet Ramës: Jam gati të bëj pakt me djallin! Kryetari i partisë Balli Kombëtar, deputeti i opozitës parlamentare, Adriatik Alimadhi, i dalë nga listat e PD, ka dekla
Kodi Zgjedhor, Meta i nis shkresë Kuvendit Presidenti Ilir Meta i ka nisur një shkresë zyrtare Kuvendit, ku i kërkon që të shtyjë rivotimin e Kodit Zgjedhor, deri
Meta i tregon Ramës "mundësinë zero": Kuvend njëpartiak! Deklaratës së Kryeministrit Rama se askush nuk e vë në diskutim Parlamentin, Presidenti Ilir Meta iu përgjigj duke thënë
Meta i drejtohet Komisionit të Venecias: Ja pse ktheva në Kuvend Kodin Zgjedhor Kreu i shtetit Ilir Meta ka dhënë detaje përmes një konference për lidhur me vendimin e tij për të kthyer për rishqyrtim
Meta e ktheu pas Kodin Zgjedhor, Rama i vendosur: Do ta votojmë sërish Kryeministri Edi Rama ka folur pas mbledhjes së shtabit në PS, ku u pyet dhe për kthimin e Kodit Zgjedhor nga ana e pres
ZYRTARE/ Salianji jashtë Kuvendit! Del lista e plotë, kush janë 13 demokratët që u skualifikuan nga gara Periudha e punës së Komisionit, e ndarë në 3 faza, zgjati nga data 3 Gusht deri në 22 Tetor 2020. Në emër të Kryesisë së
Meta kthen në Kuvend Kodin e ri Zgjedhor Presidenti Ilir Meta ktheu në Kuvend për rishqyrtim Kodin Zgjedhor të miratuar nga Parlamenti. Meta arsyeton në dekr
Antisemitizmi në Kuvend, ambasada e SHBA: Jemi krenarë me Shqipërinë Ambasada e SHBA-ve përshëndeti miratimin e rezolutës për përkufizimin e antisemitizmit nga Kuvendi. Në një postim në
"Kush ka maskën më të bukur", politikanët sfilatë jashtë Kuvendit (FOTO LAJM) Të enjteve, përvecc përplasjeve në seancat e Kuvendit, ajo që bie në sy është edhe "sfilata" që politikanët bëjnë jashtë
Plas mes grave në Kuvend: Mua gishtin mos ma ngri, se je dhe nënë! Ka pasur debat gjatë seancës së sotme plenare mes deputeteve në Kkuvend. Këtë herë gjakrat janë nxehur mes deputetes Rud
Qeveria çon në Kuvend projektligjin për blerjen e vaksinës anti-Covid Qeveria shqiptare ka nënshkuar një marrëveshje me kompaninë Covax për të siguruar vaksinën anti-Covid, ku janë përfshirë
Murrizi shfryn nga Kuvendi: Komunistët që kanë qeverisur këtë vend e kanë dreqin në bark Deputeti Myslim Murrizi ka mbajtur fjalën e tij në Kuvend ku është shprehur se ligji duhet të vlerësohet dhe se asnjë ko
Mori gjobë se doli pa maskë, Gjuzi sfidon Ramën nga Kuvendi: Nuk do e mbaj! Deputeti i opozitës së re në Kuvend, Kujtim Gjuzi ka treguar se policia e ka gjobitur për mos mbajtjen e maskës në ambie
Filipçe: Duhet të miratohen urgjentisht masat mbrojtëse ndaj COVID-19 që janë në Kuvend Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce është shprehur se urgjentisht duhet të miratohen masat mbrojtëse ndaj Covid-19 që
Fatmir Mediu këshillon Metën: Nëse Kuvendi nuk të pyet, shpërndaje! "Meta duhet të shpërndajë parlamentin nëse parlamenti nuk merr në konsideratë dekretin e tij për kthimin e ndryshimeve t