999 rezultate për

kushtetuta

Biden drejt fitores absolute, shpërthen Trump: U shkel Kushtetuta! Joe Biden është shumë pranë fitores, dhe për këtë Presidenti Trump nuk duket aspak i lumtur. Doland Trump, ka shpërth
Thaçi dha dorëheqjen, kush e merr postin e Presidentit? Hashim Thaçi dha dorëheqjen nga posti i Presidentit të Republikës së Kosovës duke e lënë bosh atë pozicion. Tani, siç pë
Dule pas takimit me Metën: Zgjedhjet të mbahen në datën më të shpejtë që lejon kushtetuta Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule pas takimit që ka zhvilluar me presidentin Meta ka kërkuar gjithashtu datën më të shpejtë të
Opozita sulmon Ramën: Kushtetuta vendoset vetëm me Referendum Opozita e Bashkuar e quan lojë të pisët vendimin e Edi Ramës që në bashkëpunim me opozitën parlamentare, vendosi që të n
Krasniqi: Kushtetuta e Kosovës lejon Qeveri të re edhe pa zgjedhje Me rrëzimin e qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka duke kërkuar zgjedhje të jashtëzakonshme. Sipas Kurt
Meta nga Shkodra: Kushtetuta është shkruar nga Venecia Presidenti Ilir Meta tha se nuk mund të komentojë mbi raportin paraprak të Komisionit të Venecias për çështjen e emërimi
Ruçi për Metën: Mund të vijë në Parlament sa herë të dojë Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi komenton raportin me presidentin Ilir Meta. “Marrëdhëniet e mia me presidentin nuk ka
Me mimoza dhe Kushtetutë në dorë, Meta mesazh për shqiptarët para protestës Presidenti Meta ka marrë në dorë një tufë me mimoza dhe në tjetrën Kushtetutën vetëm pak para protestës. Ai ka publik
A do të dalë Rudina Hajdari në tubimin e Presidentit më 2 mars? A do të dalë në tubimin e 2 Marsit Rudina Hajdari? Rudina Hajdari është shprehur se thirrja e Presidentit Ilir Meta,
Meta vazhdon thirrjen për 2 marsin, cili është qëndrimi i Bashës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me protestën e 2 Marsit të thirrur nga Presidenti Ilir Met
A do t'a shpërbëjë Meta parlamentin më 2 mars? Përgjigjet këshilltari i tij Këshilltari ligjor i presidentit, Bledar Dervishaj ka dhënë më shumë detaje se çfarë pritet të ndodhë më 2 mars, datë e
"Kushtetuta ka rënë", ish ministri deklaratë të fortë për "shpërndarjen e Parlamentit" Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar deklaratën e fortë të Presidentit të vendit, Ilir Meta në lidhje me
Albin Kurti ka edhe 12 ditë nga Kushtetuta dhe 3 ditë kohë nga LDK për arritjen e koalicionit Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës assesi nuk janë duke arritur marrëveshjen për koalicionin qeverisë
Një orë në Prokurori për Dvoranin, Meta: Rast flagrant Për 60 minuta Presidenti i Republikës, Ilir Meta është pyetur në Prokurorinë e Tiranës në lidhje me kallëzimin që ai ka
Presidenca sulmon sërish ambasadorët: Jemi të pavarur që prej 1912-ës! Presidenti Meta ka adresuar një tjetër mesazh për ambasadorët e huaj. Përmes zëdhënësit Tedi Blushi i pyet nëse kanë
Zëri i Amerikës: Meta, thirrje për Referendum në "mbrojtje të Republikës" Në Shqipëri presidenti bëri thirrje, të premten në mbrëmje, për organizimin e një referendumi “në mbrojtje të Republikës
Ilir Meta propozon referendum për krizën politike Siç kishte paralajmëruar më herët Ilir Meta i është drejtuar popullit shqiptar për një referendum për mbrojtjen e Kushte
Deklarata e fortë e Ilir Metës: Dramatike, shqiptarët të marrin fatet në dorë! Presidenti Ilir Meta ka dalw në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat pas përplasjes me ndërkombëtarët. Gjatw
Raporti i Avokatit të Popullit, si tentoi Dvorani të fuste në kurth Metën Plotësimi i vendeve bosh në Gjykatën Kushtetuese dhe situata absurde, kur për një vend në këtë gjykatë janë “emëruar” dy
Lleshaj shkarkon kryebashkiakun, çfarë thotë Kushtetuta (FOTO LAJM) Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, njoftoi sot se do të kërkojë shkarkimin e kreut të Bashkisë së Vaut të Dejës, Zef