999 rezultate për

kushtetuese

PS: Ndryshimet kushtetuese, listat e hapura janë vendim i pakthyeshëm Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla nga Saranda theksoi se listat e hapura janë një vendim i pakthyeshëm.
Konservatorët europianë shuplakë Ramës: Ndryshimet kushtetuese kundër standarteve të BE-së Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë – ECR, ka reaguar ashpër mbi votimin në parlament të ndryshimeve kush
Ndryshimet kushtetuese, reagon ashpër Presidenti Meta Presidenti Meta ka reaguar ashpër në lidhje me ndryshimet kushtetuese për të cilat vendosi sot Kuvendi. Sipas kreut t
"Është për të ardhur keq", Soreca tregon çfarë është thelbësore pas ndryshimeve kushtetuese Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri ka reaguar në lidhje me ndryshimet kushtetuese, duke u shprehur se ndryshime
Rama pas ndryshimeve kushtetuese: LBPD&CO të ulet menjëherë me ne Kreu i qeverisë Edi Rama ka reguar lidhur me ndryshimet Kushtetuese që kaluan sot në Kuvend. LBPD&CO duhet të ulen me
Ndryshimet kushtetuese, Basha reagon ashpër ndaj Ramës Pas miratimit në Kuvend të ndryshimeve kushtetuese, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një deklarat
Kuvendi voton ndryshimet Kushtetuese, Basha hedh hapin e radhës Sot Kuvendi pritet që të votojë ndryshimet Kushtetuese, teksa kryedemokrati Lulzim Basha do të mbledhë rreth orës 12:30
Meta nxjerr videon e rrallë teksa Kuvendi miraton ndryshimet Kushtetuese (VIDEO) Presidenti Ilit Meta ka publikuar një video nga tubimi i 2 Marsit, teksa Kuvendi po diskuton për miratimin e ndryshimeve
Kuvendi ndryshon sot Kushtetutën Ka nisur sot seanca plenare ku do të miratohen ndryshimet kushtetuese, që do të pasojnë me hapjen e listave dhe heqjen e
Nuk ka konsensus! Gjiknuri i bindur: Nesër votojmë ndryshimet kushtetuese Nuk ka pasur marrëveshje dhe konsensus mes palëve në Këshillin politik, ndërkohë mazhoranca është e sigurt për ndryshime
Opozita kërkon mbledhje urgjente: Të ndalen menjëherë ndryshimet Kushtetuese Përfaqësuesit e opozitës Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili i kanë kërkuar Damian Gjiknurit mbledhjen e Këshillit Politik
Çfarë i thanë ekspertët Gjiknurit për lejimin e koalicioneve dhe hapjen 100% të listave Janë zbardhur përgjigjet e ekspertëve të Këshillit Politik, Viktor Gumi dhe Ilir Rusmajlit, për përfaqësuesin e mazhoran
Gjiknuri-opozitës: Kushtetutën do e ndryshojmë, listat do i hapim 100% Damian Gjiknuri u ka kthyer email kolegëve të tij në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili, me të cilët d
Rama i vendosur: Mos u lodhni kot, ndryshimi i Kushtetutës është marrëveshje e kryer! Kryeministri Edi Rama ka thënë nga Kuvendi se ndryshimet Kushtetuese do të miratohen në 30 Korrik, dhe se çdo diskutim t
Kuvendi nis maratonën, diskuton sot hetimin e shkeljeve të Metës Kjo javë, do të jetë e ngjeshur për parlamentarët pasi do të mbahen tre seanca brenda katër ditëve. Në rendin e ditës
Propozimi i PD-së për hapjen e listave, reagon Rama Kryeministri Edi Rama ka reaguar pozitivisht pas propozimit të Opozitës së Bashkuar për hapjen 100% të listave zgjedhore
Kush janë deputetët që votuan kundër marrëveshjes së 5 qershorit Deputeti Murrizi ka treguar se Kuvendi miratoi me 97 vota pro marrëveshjen e 5 qershorit për Reformën Zgjedhore. Depu
Rama flet pas mbledhjes: Marrëveshja e 5 qershorit do të votohet nesër! Kryeministri Edi Rama ka folur pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik në lidhje me Reformën Zgjedhore. Ram
"Nuk funksionon", Rama i përgjigjet kushtit të opozitës Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Partisë Demokratike, lidhur me tryezën e Këshillit Politik, duke thënë se duhet
Murrizi nuk tërhiqet as pas mbledhjes me Ramën: Duam lista të hapura! Përfaqësuesi i opozitës parlamentare Myslim Murrizi, ka lënë i pari mbledhjen e Reformës Zgjedhore. Gjatë një deklar