999 rezultate për

kushtet

Nëse dështon Kurti, s'ka zgjedhje, mandatari i dytë mund t'i jepet kujtdo që krijon shumicë të re Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka diskrecion të plotë që mandatarin për formimin e Qeverisë së Kosovës, në rast se d
Zgjedhja e dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, Meta shtron kërkesën për Komisionin e Venecias Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar Komisionit të Venecias, lidhur me shkeljet kushtetuese për zgjedhjen
Kushtet e vendosura nga Gjermania, Angela Merkel flet për Shqipërinë Kancelarja gjermane, Angela Merkel, shprehu edhe një herë mbështetjen e saj të palëkundur për çeljen e negociatave me Sh
Kushtet që magjistratët e rinj të përfitojnë kredi për blerjen e një banese Këshilli i Ministrave ka vendosur përmes një VKM-je të miratojë një procedurë të detajuar të kritereve dhe kushteve që n
"Oferta e LDK-së e shkel Kushtetutën, kështu duhet të veprojë Albin Kurti" Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) gjatë ditës së sotme i është përgjigjur ofertës së Lëvizjes Vetëvendosje (VV), ku LDK
Nuk dekretoi paketën anti-shpifje, reagon Meta Ditën e djeshme presidenti Ilir Meta nuk dekretoi "anti-shpifje", duke e kthyer mbrapsht në Kuvend. Me nje shenim ne
Meta nuk dekreton paketën "anti-shpifje" Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur të mos dekretojë ligjet të konsideruara si “Paketa Antishpifje” që synon
Flet Meta: Çfarë ndodh nëse më shkarkon Gjykata Kushtetuese Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur për krizën politike në vend dhe përplasjen e tij me mazhorancën. Në një inter
Meta: Të huajt që na përdhunuan Kushtetutën, t'a bëjnë me të tyren Meta ka reaguar ashpër gjatë një debati me profesorin nga Kosova, Nezir Krakin në lidhje me veprimet apo mosveprimet Kus
Pyet Meta: Kam bërë gjë akt tradhëtie ndaj Shqipërisë unë? Kreu i Shtetit Ilir Meta tha se mbi iniciativën për shkarkimin e tij socialistët tentuan të rrëmbejnë me stil Gjykatën K
"Hashim Thaçi është në kundërshtim me Kushtetutën" Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se afati i përcaktuar nga presidenti Hashim Thaçi ndaj Albin
Ibrahimovic fillon me kushtet: Nesër dua 70 mijë tifozë, ndryshe nuk luaj Milano-Sampdoria mund të jetë sfida e Zlatan Ibrahimovic. Suedezi ka të ngjarë të luajë që nga fillimi, pavarësisht se k
Sistemi i drejtësisë në vitin 2019, pa Gjykatë Kushtetuese dhe Supreme Filloi si një mënyrë për të pastruar sistemin e drejtësisë nga prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar, por nuk ishte mend
"Teatri" shkon në Kushtetuese, kur do zhvillohet seanca e parë Gjykata Kushtetuese ka marrë në shqyrtim çështjen e prishjes së Teatrit Kombëtar pas kërkesës së Presidentit Meta. Pë
Haradinaj këshillon Kurtin të mos i zhgënjej qytetarët (VIDEO) Nëse Albin Kurtit i duhen pak vota për ta marrë postin e kryeministrit, ato do të ia garantojë Ramush Haradinaj. Hara
Deputeti i LDK: Presim akoma Vetëvendosjen, nëse nuk duan kalojmë në opozitë Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka folur para gazetarëve pas seancës konstituive ku u z
LDK nuk tërhiqet: Pas Konjufcës, paralajmërojnë se do ta votojnë edhe Albin Kurtin për kryeministër Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka folur shkurtimisht para gazetarëve pas seancës konstituive ku u zgjodhën kryetari
Kryemadhi flet për përplasjen e Metës me parlamentin: Rama nuk e kupton fare Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një intervistë për FaxNews, e pyetur për krizën institucionale ndërmjet presiden
10 emra në garë për të zëvendësuar Besnik Muçin Presidenca ka shpallur listën e aplikantëve për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese, mbetur pas shkarkimit nga KPA e g
Milani ndryshon kushtet për Ibrahimovic Zlatan Ibrahimovic është më pranë së kurrë të kthehet në Milan, pasi kuqezinjtë i kanë ndryshuar kushtet për zgjatjen e