999 rezultate për

kurti

Behgjet Pacolli pjesë e qeverisë Kurti? Dy deputetët e vetëm të Aleancës Kosova e Re (AKR) në këtë legjislaturë, Behgjet Pacolli dhe Mirlinda Sopi-Krasniqi, do
Kurti nga Londra: Kemi nevojë për më shumë investime Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke marrë pjesë në Samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për
Ndryshe nga herët e tjera: Kurti shkon në zyrë në këmbë, mesazhi që jep (FOTO LAJM) Ndryshe nga herët e tjera, kryeministri i ri i Kosovës a vendosur ta nisë javën duke shkuar në zyrë në këmbë. Kurti post
Frika nga koronavirusi mbyll shkollën e parë në Tiranë, drejtoria: Fëmijët nuk do bëjnë mësim për dy javë Qeveria shqiptare në mënyrë zyrtare ka thënë sot se në vendin tonë nuk ka asnjë shenjë nga koronavirusi, por paniku nuk
Haradinaj i drejtohet publikisht Kurtit: Mos e hiq taksën pa njohje Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka porositur kreun aktual të Qeverisë Albin Kurtin, që mo
Prej 24 shkurtit rregulla të reja për emigrantët: Më pak viza dhe leje qendrimi në SHBA Më 24 shkurt administrata Trump do të nisë zbatimin e rregullave të reja për emigrantët që janë përfitues të programeve
Sulmi ndaj Hotit, reagon Kurti: Këto veprime nuk e shqetësojnë qeverinë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurta, ka reaguar pas sulmit që i është bërë ditën e sotme zëvendëskryeminstrit, Avdullah
Kurti merr letër urimi nga Kryeministri i Letonisë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar telegram urimi, nga Kryeministri i Republikës së Letonisë,
Haradinaj: Kurti e rrezikoi sigurinë kombëtare me qasjen ndaj AKI-së Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se pasardhësi i tij Albin Kurti e ka rrezikuar sigurinë kombëtare me qasjen e
Zyrtarja e LDK-së "ultimatum" Albin Kurtit: Ose ta heq taksën ose të shkojë në shtëpi Anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovë, Melihate Tërmkolli, përmes një shkrimi në Facebook i ka thënë kryeministrit të
Haziri-Albin Kurtit: Hiqe taksën, vendimet e vështira e bëjnë të suksesshëm një lider Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti heqjen e t
Isa Mustafa i çon 5 emra Kurtit për zv.ministra Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka njoftuar se i ka propozuar kryeministrit Albin Kurti emrat për zëv
Nxjerrja e tankeve në Bulevard, fotot e panjohura nga 20 shkurti i 1991 (FOTO LAJM) Memoria.al publikon disa foto të panjohura që i përkasin 20 shkurtit të vitit 1990, të cilat na paraqesin disa imazhe të
Shkëmbimi i territoreve me Serbinë/ Kurti për mediat gjermane: Ideja nuk ka vdekur Albin Kurti ka folur për herë të parë si kryeministër i Kosovës për një gazetë prestigjioze gjermane. Për “Süddeutsche Z
Boris Johnson uron Kurtin: Mezi presim të punojmë së bashku Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson ka nisur një urim drejt kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti
Kurti paralajmëron hapat drejt heqjes së tarifës Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovin
Publicisti Loshi i del në mbrojtje deputetes Kollçaku: Në asnjë fjalë nuk e ka fyer UÇK-në Një nga personat publikë që i ka dalë në mbrojtje nënkryetares së Vetëvendosjes, Fatmire Kollçaku është edhe publicisti
U aludua se e refuzoi Kurti, Veliaj tregon për herë të parë pse nuk ndodhi takimi Kryebashkiaku, Erion Veliaj ka folur në lidhje me vizitën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në Tiranë. Në axhen
Ikni q*uni! Fisnik Ismaili shpërthen keq ndaj Kurtit dhe Vetëvendosjes Një reagim i fortë ka ardhur nga Fisnik Ismaili, një ndër të parët e Vetëvendosjes, në drejtim të kryeministrit Albin Ku
Kurti e Osmani përshëndeten me Thaçin (VIDEO) Në pritjen e organizuar për nder të 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës nga Presidenti Hashim Thaçi, nuk kanë munguar a