999 rezultate për

kurteshi

Denoncimi i ish-mjekut të familjes: Drejtorët e spitaleve janë me juridik "Sot drejtori i Shëndetit Publik të qarqeve Tiranë, Durrës, Dibër është juriste, sepse përkthimi i VKM është thënë: Për
Ndërron jetë nga koronavirusi edhe një tjetër person në Kosovë Ka ndërruar jetë edhe një pacient në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit. Bëhet fjalë për xhaxhain e kryesueses së Ku
I poshtër dhe shpifës! Plas mes Thaçit dhe Sami Kurteshit Me përplasje të shumta ka filluar mbledhja e Komisionit Hetimor ku do të raportoi presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për
Në fillim të shtatorit pritet një protestë gjigande kundër Thaçit Partia e Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje, para 7 shtatorit të këtij viti, kur do të mbahet takimi i radhës në Bruksel
Haliti përplaset me një tjetër deputet në Kuvend Deputeti i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, dhe kryesuesi i seancës së sotme, Xhavit Haliti, janë përplasur verbalisht sot
Kurteshi gjen zgjidhjen për dialogun me Serbinë, e mëson Thaçin si të veprojë Pakënaqësi pati nga opozita kur presidenti i vendit Hashim Thaçi u caktua udhëheqës i dialogut me Serbinë. E kundërshtim
Deputeti i VV-së frikësohet nga pasojat e dëbimit të shtetasve turq Deputeti i Vetëvendosjes Sami Kurteshi tha sot dëbimi i gjashtë shtetasve turq do ta vonojë liberalizimin. Sami Kurte
Deputetët flasin, ministrat shohin punët e tyre në telefona Kanë kaluar më shumë se katër orë prej se ka filluar seanca e sotme që në pikë të rendit të ditës ka ratifikimin e demar
Kurteshi: Hoxha me fjalët e saj më bindi se ka dorë në vrasjen e Deharit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi në interpelancën për vdekjen e dyshimtë të Astrit Deharit ka thënë se is
Zeka: Kurteshi ka thënë se VV nuk do zgjedhje të parakohshme Ka pasur disa replika në Kuvendin e Kosovës, pasiqë deputeti Milaim Zeka kritikoi ashpër LDK’në duke thënë se kjo parti
Avdullah Hoti dhe Ismajl Kurteshi do të rrëzojnë Ramush Haradinajn me protesta Qeveria PDK-AAK-NISMA-AKR dhe Lista serbe, shumë shpejt mund të përballet me protesta nga opozita. Dy partitë opozita
E pandershme të flitet për skandalet seksuale të VV-së në kuvend Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Sami Kurteshi tha se po tentohet të relativizohet kërkesa për interpelancë lidhur me gj
Ish-deputeti i AAK-së pranon se ka hedhur gaz lotsjellës Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Ismajl Kurteshi si dhe kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, janë ulur në b
Përçahet keq VV, Molliqaj i sulet Ismail Kurteshit Përçarja po bëhet edhe më e thellë tek Lëvizja Vetëvendosje. Një gjë e tillë konfirmohet edhe nga statusi i Dardan Molli
Vetëvendosje mblidhet nesër, në rend dite dorëheqjet Lëvizja Vetëvendosje ka disa javë që po përballet me dorëheqje të anëtarëve të saj. Madje për këto dorëheqje gjatë di
VV e akuzon gjyqtarin Kalludra për fashizëm Deputeti i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, ka thënë se gjyqtari i grupit të deputetëve të VV-së, Beqir Kalludra po vepron
Kurteshi: Pse të paguaj energjinë për veriun ? Deputeti i VV-së, Sami Kurteshi ka parashtruar sot disa pyetje në Kuvend për Bordin e Zyrës së Rregullatorit të Eenergji
Ismajl Kurteshi tregon se çfarë po ndodh në Vetëvendosje (VIDEO) Është Sekretar Organizativ në Vetëvendosje, por nuk komenton deklaratat e shefit të tij të partisë, Visar Ymerit. Ism
Deputeti Kurteshi e quan të pafytyrë Lufti Hazirin Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi, ka reaguar sot rreth deklaratave që i kishte d
Kurteshi debaton me një gazetar për viber-in Në momentin kur deputeti Sami Kurteshi ka arritur në selinë e Vetëvendosjes, ai është ndalur dhe ka shkëmbyer fjalë me g