999 rezultate për

kupa

KUPA/ Teuta përmbys Kukësin dhe shkon në finale me Tiranën (VIDEO) Është mbyllur me fitoren e Teutës ndeshja e kthimit për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Durrsakët kanë mundur me
Kupa e teatrit, "Sport Integrity Team" që në 0-1 kuota absurde: Do mbyllet 2-1 (FOTO LAJM) Përmbysja e Bylisit ndaj Tiranës në Kupën e Shqipërisë është shoqëruar me dyshime të mëdha se ndeshja është njollosur ng
KUPA/ Teatër në Ballsh, Bylis fiton me përmbysje ndaj Tiranës (VIDEO) Bylisi ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Tiranës në shifrat 2-1. Ky takim ishte i vlefshëm për Kupën e Shqipërisë d
Kupa e Shqipërisë: Hidhet shorti, ja gjysmëfinalet Përballje interesante garanton faza gjysmëfinale e Kupës së Shqipërisë. Kampionët në fuqi të këtij kompeticioni Kukësi d
Humb jetën tragjikisht në Itali 19 vjeçari shqiptar, çfarë ndodhi para aksidentit (FOTO LAJM) Një 19 vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Itali. Nga postimet në Instagram, mësohet se pak para momentit
Kupa e Shqipërisë, ja rezultatet e 4 ndeshjeve U luajtën sot 4 sfidat e vlefshme për raundin e parë cerefinal të Kupës së Shqipërisë, ku u shënuan plot 14 gola në 4 nd
Kupa e Italisë ndryshon rregullat, ja çfarë do të ndodhë në gjysmëfinale dhe finale Futbolli italian do të kthehet të premten dhe të shtunën me dy gjysmëfinalet e kthimit Juventus-Milan dhe Napoli-Inter.
KUPA/ Këto janë formacionet e mundshme të super sfidës, Juventus – Milan Milani dhe Juventusi po përgatiten për përballjen e dytë në Kupën e Italisë, ndërsa ndeshja e parë në “San Siro” përfund
Kupa e Italisë: Formacionet e mundshme të derbit Juventus-Milan Milani ka provuar disa skema në stërvitje, derisa ka përdorur Lucas Paquetan dhe Giacomo Bonaventuran, por Rafael Leao n
UEFA përjashton nga Kupat e Europës ekipin kryesues turk (FOTO LAJM) Tabloja e skuadrave të kualifikuara në Champions League e ardhshme është ende e paplotësuar, por me siguri nuk do të jet
Si u arrit të vidhet Kupa e Botës në vitin 1983? Kupa botërore e FIFA-s, Juless Rimet, më 19 dhjetor të vitit 1983, vidhet në Brazil. Në vitin 1970, ekipi brazilian f
Kupa e Botës është mbajtur 21 herë dhe është fituar vetëm nga 8 shtete Organizimin më të rëndësishëm në botë për futboll – FIFA Kupën e Botës, deri më tani e kanë fituar vetëm 8 shtete të ndr
EKSKLUZIVE/ "Luftëtari shtëpia ime e dytë, më vjen keq për atë që ndodhi", Donald Rrapo: Me Laçin për Kupat e Europës I larguar pas 5 sezonesh të sukseshme nga Luftëtari në merkaton e janarit me shumë polemika me drejtuesit e skuadrës gji
Sneijder zbulon dhuratën që i bëri Morati për tripletën në vitin 2010 Wesley Sneijder ishte padyshim ndër futbollistët më të mirë të skuadrës së Interit në vitin 2010, kur ata zhvilluan një
Skuadrat shqiptare në ankth, "Times" zbulon 3 skenarët e UEFA-s për Kupat e Europës Në këtë moment ku gjithë kampionetet po shikojnë mundësinë e rikthimit në fushë, UEFA po shikon me kujdes edhe Kupat e E
Kupa e Mbretit/ Sociedad e Bilbao kërkojnë që finalja të luhet me shikues Real Sociedadi dhe Athletic Bilbao kanë bërë kërkesë formale të Federata e Futbollit të Spanjës, që finalja e Kupës së S
Vendimi nga mbledhja e UEFA-s, 3 gushti afati i fudit për të mbyllur kampionatet Takimi i UEFA-s që u mbajt sot në Nyon të Zvicrës nëpërmjet video-konferencave ka konfirmuar indikacionet e ditëve të fu
Çeferin kërcënon klubet belge me largim nga Kupat e Europës Konfederata Evropiane e Futbollit (UEFA) nuk e ka pritur mirë vendimin e Belgjikës për të ndërprerë kampionatin e futbol
Shtyhet për në qershor Kupa Botërore e Dijes (The World Scholar's Cup - WSC) ShMP “Jahja Kemal” do të presë Kupën Botërore e Dijes për here të tretë. Këtë vit konkursi do të zhvillohet nga 4 deri m
Ideja e fundit, kampionatet mbyllen në 15 korrik, Kupat e Europës luhen në verë! Këtë vit parashikohet një verë e nxehtë e mbushur me emocione dhe futboll. Edhe pse është diskutuar për përfundimin e pa