999 rezultate për

kujtesa

Ja pse harrojmë Harresa është një fenomen shqetësues që shpesh na bën që të gjendemi në një situatë që nuk kemi zgjidhje. Ne për një mom
Gjendet 15 vjeçarja shqiptare në Zvicër, e zhdukur para 3 muajsh Një 15 vjeçare shqiptare me emrin Kujtesa, e zhdukur që nga 23 shtatori 2014, është gjetur nga policia zvicerane. Polici
Si të përmirësoni kujtesën Kujtesa është një e mirë e çmueshme, e cila duhet kultivuar. Atëherë si duhet ta përmirësoni atë? Është shumë e rëndësis
15 foto që nuk të hiqen nga kujtesa (FOTO LAJM) E përdorim shpesh shprehjen "foto sa 1000 fjalë" në të gjitha rastet kur kemi të bëjmë me fotografi që na godasin dhe që
Kujtesa e mirë vjen përmes shtrëngimit të grushtit Ndonjëherë të duhet të kujtosh diçka të rëndësishme por, e keni të pamundur në disa çaste të caktuara. Për situata të ti
Thaçi dhe Berisha përurojnë linjën e internetit Shqipëri-Kosovë Të martën, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Sali Berisha, do të takohen në pikëkalimin kufitarë
Marquez: Kujtesa e humbur e Gabos, për shkak të Alzheimerit “Nuk kujton më”, tha vëlla i nobelistit, Jaime, duke konfirmuar zërat rreth gjendjes së tij shëndetësore. E shoqja, Merc
7 mënyrat e thjeshta për të forcuar kujtesën Ja cilat janë shtatë mënyrat e thjeshta për të forcuar kujtesën tuaj me pak sforco. Gjithçka është vërtetuar shkencërish
Nga se rrezikohet kujtesa? Duke pohuar se kujtesa është shumë e ndërlikuar specialistët theksojnë se ajo përbën mrekullinë e biologjisë njerëzore.
Rama: Kujtesa na ndihmon te ecim para Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka marrë sot pjesë në një ceremoni përkujtimore me