999 rezultate për

kujdesit

5 sekretet që qëndrojnë pas shkëlqimit të përjetshëm të Jennifer Lopez (FOTO LAJM) Duket se vitet për Jennifer Lopez kanë ndalur pasi vazhdon të shfaqet gjithmonë në super formë. Por për të patur linja p
Mjekja meksikane shtrohet në spital pasi bëri vaksinën anti-COVID Një mjeke është shtruar në spital në Meksikë pasi ka bërë vaksinën anti-COVID. Autoritetet meksikane thanë se po stud
Refuzoi vendosjen masave anti-Covid, ç' po ndodh sot në Suedi Mbikëqyrësi shëndetësor i Suedisë tha të martën se kishte zbuluar “mangësi serioze” në kujdesin për COVID-19 për banorët
Zbulohen shifrat, qeveria miraton paketën e rimbursimit të barnave për të prekurit me COVID-19 Këshilli i Ministrave ka miratuar paketën e rimbursimit të barnave për trajtimin ambulator në banesë të personave të dia
Vaksina COVID-19, dozat e para i marrin këto shtete Tashmë që vaksina është thuajse gati, shtetet kanë nisur të përgatisin se cilët do të përfitojnë fillimisht nga kryerja
Ndryshoni rutinën e kujdesit ndaj lëkurës gjatë dimrit Muajt e dimrit janë gjithmonë të ashpër me lëkurën, në këtë mënyrë duhet ta dyfishojmë kujdesin. Temperaturat e ulëta, e
4 gabimet më të mëdha që vajzat bëjnë gjatë kujdesit të fytyrës Mospastrimi i fytyrës para gjumit Nëse e shmangni këtë procedurë, e rrezikoni lëkurën tuaj. Si? Numër i madh i bakter
Situata me COVID-19, Filipçe në takim me mjekët e rinj Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe majti sot një takim me mjekët e rinj, nga të cilët 51, nga ata që kanë marrë lice
Infektohen me koronavirus katër punonjës të Kujdesit Shëndetësor në Gjirokastër Pasditen e sotme janë diagnostikuar me koronavirus 4 punonjës të Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor në Gjirokastër.
Indeksi i Kujdesit Shëndetësor, Shqipëria e parafundit në Evropë Shqipëria u rendit e parafundit në Evropë për Indeksin i Kujdesit Shëndetësor në gjysmën e parë të vitit 2020 nga Numbeo
Përveç kujdesit nga virusi, ja çfarë këshillojnë mjekët psikologë për kohën e pandemisë Specialistët e shëndetit mendor rekomandojnë që në këto ditë të vështira izolimi, njerëzit duhet gjejnë mënyra për të lë
Skandali në Gjirokastër, emigranti me COVID-19 mund të ketë infektuar dhjetra njerëz Pavarisht se ishte një ndër vendet e pastra nga COVID-19, Gjirokastra ka mundësi të kthehet në një vatër për COVID-19 pë
Përmirësohet situata në Itali, për herë të parë ka më shumë respiratorë sesa pacientë Italia më në fund po fillon të marrë frymë nga koronavirusi. Për herë të parë që nga shpërthimi i pandemisë së coronavir
4 gabimet më të mëdha që vajzat bëjnë gjatë kujdesit të fytyrës Mospastrimi i fytyrës para gjumit Nëse e shmangni këtë procedurë, e rrezikoni lëkurën tuaj. Si? Numër i madh i bakter
Nën ''ethet'' e pandemisë, infermierja 21 vjeçare bën gati testamentin (FOTO LAJM) Një infermiere 21-vjeçare ka treguar se si është shkruar testamenti i saj, sepse ka frikë se mos mund të vdiste nga koro
Fizioterapistja humb jetën nga Covid-19 në muajin e tetë të shtatzanisë (FOTO LAJM) Një fizioterapiste, i cili u diagnostikua me koronavirus kur ishte 32 javë shtatzënë ka vdekur nga sëmundja, por mjekët
Ekspertët bëjnë paralajmërimin e fortë: Çfarë do të duhet për të ''sheshuar'' kurbën e COVID 19 e keni dëgjuar shprehjen “rrafshoni kurbën”. I referohet përpjekjes për të ngadalësuar transmetimin e Covid-19, me qëlli
Zaev: I dëgjova bisedat, masat e kujdesit janë ndërmarrë Fëmijët e mi dhe familja ime janë të shenjta siç janë të shenjtë familja dhe fëmijët për secilin qytetar dhe nuk do të l
Nga drita deri tek sasia e ujit, këshilla thelbësore rreth kujdesit të bimëve Kur të blini lule, mendoni mirë për zgjedhjen që bëni, sepse luleve duhet përshtatur ambientin ku rriten. Se për çfarë l
"Mos e hani bukën e nxehtë", trondit mjeku rus: Njeriu nuk vdes nga kanceri, por nga mungesa e kujdesit Dr. Guruprasad Reddy BV nga universiteti shtetëror i mjeksësisë në Moskë thotë, se askush nuk duhet të vd.esë nga kancer