999 rezultate për

kufjet

Çfarë ndodhë me trupin tuaj nëse mbani kufje shumë gjatë? Doktorët kanë ndarë disa pasoja që vinë nga përdorimi i gjatë i kufjeve. Doktorët kanë një rregull të quajtur rregull
Epokë e re për muzikën, "8D audio" do t'ju ndryshojë perceptimet (VIDEO) E mbani mend herën e parë që këni parë një film 3D? Shkuat në kinema, morët syzet e vogla të kuqe dhe blu dhe kjo ju
Përdorni kufjet e mikut tuaj?! Zbuloni arsyet pse nuk duhet bërë më ky gabim Në kufje kapet cerumeni, një produkt i gjëndrave ceruminal dhe gjëndrave djerse të përzier me qeliza të vdekura të lëkur
Deri më sot kufjet i keni vënë gabim në vesh, mësoni përdorimin (FOTO LAJM) Deri më sot kufjet i keni vënë ato gabimisht në veshin tuaj por tashmë mund ta mësoni metodën. Matthew Santoro, një p
Nxënvsit heronj mbrojnë mësuesin (VIDEO) Një mësues i vjetër është sulmuar nga një nxënës agresiv, të cilit s'i kishte pëlqyer pse mësuesi ia kishte hequr kufjet
Kujdes! Nëse i jepni kufjet tuaja dikujt tjetër rrezikoni shumë Në kufje gjendet një element i quajtur cerumeni, një produkt i gjëndrave ceruminale dhe gjëndrave të djersës të përzier
Shihni sa hije i kanë krokodilit kufjet e tij Një foto e mrekullueshme tregon momentin kur një krokodil duket sikur po përdor dy kërmijë si kufje. Fotografia u mor
Injorim total në Kuvend, Rama vë kufjet e ofendon deputetët (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka shkaktuar debate të ashpra që në nisje te seancës së Kuvendit, për shkak të një veprimi të tij
Demokratët ia bëjnë "8 me 2" Ramës në Kuvend: Hiq kufjet ose jashtë! Kryeministri Edi Rama me pak vonesë ka mbërritur në Kivendin e Shqipërisë ku pritet të mbahet debati për vendimin e fund
Mendohni dy herë përpara se të ndani kufjet me dikë tjetër! Ndodh shpesh që një nga shokët të harrojë kufjet dhe dëshiron të përdori të tuat apo e anasjellta. Ndodh shpesh edhe që
Ato që nuk i dini për Apple: Perfeksionimi i klikimit Një prej sekreteve që kontribuan në suksesin e produkteve të mollës, ishte vëmendja edhe për detajet më të vogla. Në
Kujdes, kufjet dëmtojnë shëndetin tuaj Për çdo njeri që e do muzikën, natyrisht se kufjet janë pjesë e rëndësishme e jetës së tyre. Megjithatë, rrallë herë
Kufjet inteligjente flasin gjuhën që do ti Problemi me gjuhët e huaja është një kujtim i së shkuares, sot mjaftojnë vetem një palë kufje inteligjente për të f
Google kopjon rivalin Apple në kufjet e telefonit Kur Apple lansoi iPhone 7 dhe 7 Plus kompania hoqi dorë nga porti i kufjeve. Tani Google ka bërë të njëjtën gjë me telef
Hoqi kufjet gjatë fjalimit të Ruçit, flet ambasadori Lu Nuk kaloi pa u vënë re prej gazetarëve gjesti i heqjes së kufjeve nga veshi i ambasadorit Lu teksa po fliste kreu i Kuve
Ambasadori Lu heq kufjet gjatë fjalimit të Ruçit Krahas ambasadorëve të tjerë, në sallë sot gjatë seancës së Kuvendit ishte edhe ambasadori i SHBA-ve Donald Lu. Ai n
Kufjet "AirPods" dalin më në fund në shitje Kufjet AirPods të Apple duhej të dilnin ën treg në tetor mirëpo këto pajisje nuk ishin të gatshme për debutim deri më t
"ILDOCK" pajisja që zgjidh problemin e portës së kufjeve tek iPhone 7 (FOTO LAJM) Deri më sot kanë qarkulluar shumë shaka dhe video të bëra për mungesën e një porte në të cilën mund të vendosën kufjet,n
Aksesori për të mos ju humbur kufjet AirPods Kompania e prodhimit të aksesorëve Spigen ka ndërtuar një kabull me çmim 10 dollarë cili mund të lidhë kufjet tuaja, kës
Kufjet “AirPods” të Apple mund t’i përdorni për çdo lloj pajisjeje Kur Apple prezantoi kufjet AirPods, dukej sikur ato ishin dizenjuar posaçërisht vetëm për pajisjet e iOS. Kjo pasi p