999 rezultate për

kufitare

Defekt në pikat kufitare, Policia e Shtetit sqaron çfarë ndodhi Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me defektin në sistemi TIMS dhe nuk funksionon duke sqaruar se ndodhi si pasojë e en
Kapet në Portin e Durrësit kamioni me heroinë, pranga shoferit Policia e Durresit ka kapur një sasi prej 38 kg heroinë në një kamion, teksa ka arrestuar 49-vjeçarin që po transportont
Operatorët turistikë letër Ramës: Të nisin fluturimet (FOTO LAJM) Operatorët turistikë i kanë drejtuar një letër të hapur kryeministrit Edi Rama, ku i kërkojnë që të lirojë më tej masat
Një epidemi e panjohur në Shqipërinë e 1938: U mbyllën kufinjtë e u futën në karantinë fshatrat! Në shekullin e kaluar, bota është goditur vazhdimisht nga epidemi e pandemi të ndryshme, të cilat padyshim që kanë prek
Harta zgjerohet në Korçë, infektohet shefi i Personelit të Policisë Kufitare Ditën e sotme Korça ishte një nga qytetet ku sot numri i të infektuarve ishte rritur. Gjithsej janë 17 persona të pre
Një person i dyshuar me COVID 19 në Kakavijë Në Kakavijë raportohet për një rast të dyshuar me COVID-19. Mësohet se policia greke ka deportuar në orët e para të mëng
COVID-19 detyron Serbinë të “njohë” Kosovën Mediat lokale serbe në veri të Mitrovicës kanë marrë informacione për mbylljen e kufirit me Serbinë përmes qytetarëve, t
Qeveria vendos: Të mbyllen të gjitha pikat kufitare! Për 48h të mbyllet edhe aeroporti i Shkupit onte, Qeveria e Maqedonisë së Veriut, në mbledhjen e saj të 20-të, vendosi që të mbyllen të gjitha vendkalimet kufitare
Izolimi i Shqipërisë, njoftim i rëndësishëm për pikat doganore Policia Kufitare njofton të gjithë qytetarët se pikat e kalimit kufitar me Greqinë, konkretisht Kakavija, Qafe Bota dhe
RMV i mbyll dy pika kufitare me Shqipërinë dhe skitë në Mavrovë Në seancën e sotme Qeveria ka marrë vendim për mbylljen e dy pikave kufitare me Shqipërinë si dhe mbylljen e qendrës për
Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë Policia Kufitare njofton të gjithë qytetarët që duan të kalojnë në drejtim të Malit të Zi, se sipas njoftimit të palës m
KORONAVIRUSI/ Nga nesër kufizime në tre pikat kufitare me Maqedoninë e Veriut Ministria e Brendshme raporton se shërbimet kufitare të Shqipërisë kanë marrë informacione që duke filluar nga nesër, 13
Parandalohet tragjedia në Karaburun, si u shpëtuan 3 peshkatarët (VIDEO) Një ngjarje tragjike është parandaluar mesditën e sotme në Karaburun. Sipas burimeve zyrtare, 3 peshkatarë kanë rrez
Fshehu në trup pakot me "mall", shqiptari del zbuluar Policia Kufitare e Kapshticës ka arrestuar një 32 vjeccar i cilit iu gjet fshehur në trup një sasi lënde e dyshua narkot
Lekë, euro e paund: 38 vjeçarit i sekuestrohet shuma e madhe në pikën doganore Policia Kufitare e Kapshticës ka sekuestruar sot një shumë prej 1.580.000 lekësh dhe ka proceduar penalisht poseduesi i
Iu mohua azili, riatdhesohen nga vendet e BE 49 shqiptarë Riatdhesohen në vendin tonë 49 persona, mes tyre familje me fëmijë, të cilëve u është refuzuar azili në vendet e Bashkim
Flet eksperti gjerman: A janë të vlefshme kontrollet kufitare? Cila është mbrojtja më e mirë nga koronavirusi Virusi Korona po përhapet me shpejtësi në Europë. Sipas Prof. Dr. Gerard Krause, drejtor i Departamentit të Epidemiolgj
Deportohen nga Spanja 26 shqiptarë, mes tyre dhe një 50 vjeçar i rrezikshëm 26 shtetas shqiptarë janë depërtuar nga Spanja pasi kishin shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen apo kishi
8 raste të dyshuara por asnjë e konfirmuar! Ministria e Shëndetësisë: S'ka të infektuar në Shqipëri 8 raste të dyshuara me koronavirus janë testuar në Shqipëri dhe kanë rezultuar negative. Ministrja e Shëndetësisë dhe
Koronavirusi, kontrolle mjekësore në pikën kufitare të Morinës, gati edhe dhoma e karantinës Pas shtimit të kontrolleve nga policia kufitare, në pikëkalimin kufitar që lidh Kosovën dhe Shqipërinë në Morinë, dy eki