999 rezultate për

kufitar

Bënte "kërdinë" me vjedhje në Austri, arrestohet në Morinë i shumëkërkuari nga Kosova Një 48-vjeçar nga Kosova është arrestuar në në Morinë, pasi rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Austria. B.
Britania shton kontrollet kufitare në mes të valës së infeksioneve të reja Sekretari i Jashtëm i Britanisë, Dominic Raab thotë se kontrollet kufitare do të rriten mes rritjes së infeksioneve të k
Erdhën nga Britania e Madhe, gjobiten me nga 7 milionë lekë 9 shtetas në Rinas 9 shtetas të cilët erdhën nga Britania e madhe dhe shkelën karantinën në Shqipëri, janë ndëshkuar me 7 milionë lekë gjob
Kontroll në Kakavijë, Policia Kufitare i sekuestron fierakut 50 mijë euro Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, shërbimet e Policisë Kufitare, në bashkëpunim me shërbimet doganore, gjetën të
U kthyen nga Britania, por thyen karantinën: Ndëshkohen 6 qytetarë Vijojnë ndëshkimet e qytetarëve të cilët thyejnë masat anti-Covid në vend. Policia Kufitare e Rinasit ka ndëshkuar 6
Ish-kreu i Forcave Detare: Gjerësia e detit territorial s'ndikon në përcaktimin e vijës kufitare Ish-kreu i Forcave Detare, Artur Meçollari, ish-anëtar i grupit negociator për marrëveshjen e detit me Greqinë, shprehet
Greqia bën tamponin para kontrollit të pasaportës: Kthehet në Shqipëri kushdo që del pozitiv Greqia ka propozuar shtim të masave anti-covid dukë bërë që kontrolli shëndetësor në pikat kufitare me Shqipërinë dhe ve
Festat, emigrantëve kthehen në Shqipëri përmes Kapshticës Ditën e djeshme, para kremtimit të Krishtlindjes përmes pikës kufitare të Kapshticës kanë hyrë 1024 persona dhe 271 auto
Ja sa qytetarë janë futur sot në Maqedoni përmes kalimin kufitar "Tabanoc" Prej mesnatës, deri në ora 15:00, në kalimin kufitar "Tabanoc" janë futur gjithsej 2.235 qytetarë, prej të cilëve 1.551
Rradhë të gjata në vendkalimet kufitare (VIDEO) Për festat e fundvitit, mërgimtarët ia kanë mësyrë vendlindjes. Siç mund të shihet në vendkalimet kufitare shihen ko
Djali i peshkatares së mbytur kujton momentin tragjik: E mbajta gjysmë ore gjallë, ja kush është fajtor Stuhia e 5 gushtit do të ishte fatale për familjen e peshkatarëve Rama. Avdul Rama së bashku me nënën dhe babanë e tij k
Greqia shtyn vendimin për hapjen e Kapshticës Autoritetet greke vendosin shtyrjen deri më 7 janar të hapjes së pikës së kalimit kufitar në Kapshticë, bën me dije Drej
Tentoi të korruptonte policët me 50 euro, arrestohet 36 vjeçari në Rinas Policia Kufitare e Rinasit ka arrestuar një person i cili ka tentuar të korruptojë punonjësit me 50 euro. 36 vjecari
Shtimi i rasteve me koronavirus, Greqia shtyn mbylljen e doganës së Kapshticës Qeveria greke ka vendosur të shtyjë datën e hapjes së pikës kufitare të Kapshticës deri më 14 Dhjetor si pasojë e shtimi
Nxorri jashtë Shqipërisë vëllain e mitur që të përfitonte azil, procedohet 24 vjeçarja Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht një 24-vjeçare pasi ka nxjerrë në vendet e BE-së vëllain e saj, me qël
Mbyllet Kakavija, Drejtoria e Kufirit jep lajmin e rëndësishëm për qytetarët Drejtoria e Kufirit dhe Migracioni në Gjirokastër ka bërë me dije se duke filluar nga ora 07:00 e ditës së nesërme dhe d
Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë, kush do lejohet të kalojë Duke filluar nga e Hëna nga Muriqani kalojnë vetëm personat me leje qendrimi, me leje pune, ata të cilët kalojnë tranzit
Kaos në doganën e Kapshticës, mbyllet deri më 4 dhjetor Mbyllja e pikës kufitare në Kapshticë ka krijuara kaos dhe radhë të gjata. Autoritetet greke kanë bërë me dije se pika k
Prej kohësh në vëzhgim nga policia, arrestohet 56 vjeçari në Rinas Një 56-vjeçar është arrestuar ngjatë operacionit të koduar “Lingota”, zhvilluar nga Policia Kufitare Rinas, pas një heti
Kaluan natën në komisariatin e Vlorës, flet shtetasi rus: Vetëm në Shqipëri mund të ndodhë kjo! Dmitriy Nikulin një prej rusëve që ishte në bordin e velierës së ndaluar nga policia kufitare e Vlorës gjatë ditës së dj