999 rezultate për

kualifikimit

U shkarkua nga KPK, gruaja e Fullanit nuk dorëzohet dhe bën kërkesën e re Gjyqtarja Ariana Fullani ka depozituar në KPA kërkesën për pezullimin e shkarkimit të saj nga Komisioni i Pavarur i Kual
Si sot 5 vite më parë, Shqipëria do të realizonte ëndrrën e madhe të kualifikimit në EURO 2016 Sot bëhen pesë vjet që nga koha kur Kombëtarja e Shqipërisë u kualifikua në Kampionatin Evropian 2016. Shqipëria me t
KPA shkarkon nga detyra gjyqtarin Luan Dervishin Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Apelit të Shkodrës Luan Dervishi. Trupi gjykues i pë
Erdhi nga stoli për të shënuar golin e kualifikimit, Choupo-Moting: Ishte një lojë e çmendur Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Atalantës dhe PSG-së, duel ky në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve. M
Interi edhe më pranë kualifikimit, shënon golin e dytë ndaj Getafe (VIDEO) Pas penalltisë së humbur nga Getafe në minutën e 70' Interi shënon të dytin më të sapofuturi në lojë Eriksen, i cili dë
Ish-kreu i Gjykatës përjashtohet përfundimisht nga sistemi i drejtësisë Është shkarkuar që në mars të vitit të kaluar, nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ndërsa kishte dërguar çështjen në
Gjyqtari i Apelit kallëzon në SPAK komsioneren e KPK-së: Falsifikoi dokumenta Gjyqtari i Apelit Alaudin Malaj ka paditur pranë Prokurorisë Speciale kundër Korrupsionit (SPAK), komisioneren e Komisio
Bonnuci reagon pas kualifikimit në finalen e Kupës së Italisë: Ishte një ndeshje e çuditshme Mbrojtësi i Juventus-it, Leonardo Bonucci, ka komentuar kualifikimin në finalen e Kupës së Italisë të arritur pas barazi
Thyen rregullat e koronavirusit, lojtari i PSG bën veprimin e çmendur pas kualifikimit (VIDEO) Paris Saint Germain ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Champions Leagues. Francezët mposhtën 2-0 Dortmundin n
Atalanta mesazh emocionues pas kualifikimit: Bergamo është me ju, mos u dorëzoni Pas fitores ndaj Valencias dhe kualifikimit në çerekfinalen e Champions League, lojtarët kanë shfaqur fanellën për qytet
KORONAVIRUSI/ KPK mbyll dyert: Denonco online, s'ka më kontakt në zyra Frika ngga përhapja e koronavirusit ka shtyrë Komisionin e Pavarur të Kualifikimit të ndërpresë shërbimin e pritjes me q
ONM kërkoi shkarkimin, KPK konfirmon në detyrë Prokuroren e Durrësit Në datën 10.12.2019, në përfundim të seancës dëgjimore përkatëse, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi konfirmimin
Atalanta e Gjimshitit festë të çmendur pas kualifikimit në Champions (VIDEO) Ka përfunduar faza e grupeve në Champions League. Befasia më e këndshme ka qenë Atalanta, që në pjesëmarrjen e parë k
CHAMPIONS/ Rënditja në 4 grupet, PSG, Bayern dhe City pranë kualifikimit (FOTO LAJM) Real Madridi ka arritur fitoren e parë të sezonit në Ligën e Kampionëve, pasi mundi 1-0 Galatasarayn në Turqi, ndërkohë
Marsida Xheferllari kandidate për ILD Ka përfunduar mbledhja e Komisjonit të Emërimit në Drjetësi duke lejuar kandidimin për postin e Inspektorit të Lartë të
Partizani i pafat, mposhtet në shtëpi nga Sheriff Tiraspol (VIDEO) Partizani zhgënjen në ndeshjen e parë ndaj Sheriff Tiraspolit në shtëpi. Të besuarit e drejtuar nga trajneri Skënder Geg
Kryetari i Gjykatës kaloi Vettingun, ankohen ndërkombëtarët Ndonëse kaloi Vettingun, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit kërkon ankimimin e vendimit të KPK për kreun e Gjykatës A
Dyshime për pasurinë e të shoqit, merret vendimi për Prokuroren e Tiranës Konfirmohet në detyrë Prokurorja e prokurorisë së Tiranës, Elida Kackini Vendimi u dha tani nga Komisioni i Pavarur i
Elton Deda reagon pas kualifikimit të Jonida Maliqit në ''Eurovision'' Këngëtari i njohur Elton Deda, nuk i ka shpëtuar replikave apo komenteve që u bënë kundrejt anglishtes së këngëtares Jon
Prekëse, Mauricio Pochettino shpërthen në lot pas kualifikimit në finale (VIDEO) Tottenhami shkroi historinë dje në mbrëmje duke u kualifkuar për në finalen e Madridit. Spërsat do të sfidojnë tashmë