999 rezultate për

kualifikimi

Dalin formacionet, Danimarka kërkon kualifikimin që këtë ndeshje (FOTO LAJM) anë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Danimarkës e Australisë. Pas fitores së parë 1-0 kundër Perusë, Dani
Përballjet e ditës së 8-të "ndezin" Botërorin Sot do të luhet dita e tetë e Botërorit "Russia 2018" ku do të përballen të gjitha skuadrat e grupit C, Danimarkë-Austra
Rusët festojnë të çmendur pas kualifikimit në Kupën e Botës (FOTO LAJM) Tifozët rusë dolën të festojnë si të çmendur në rrugët e vendit të tyre, pas fitores 3-1 ndaj Egjiptit, që i kualifikoi
Milionat për skuadrat shqiptare, UEFA rrit shpërblimin për klubet në Europa League Një shumë totale prej 550 milionë euro do të jetë në dispozicion nga UEFA për të gjithë klubet pjesëmarrëse. Ajo çka bie
Festa e çmendur e tifozit arab pas kualifikimit të Interit në Champions (VIDEO) Kualifikimi i Interit në ndeshjen e fundit në Seria A, pas një fitore dramatike 2-3 ndaj Lazios, ka sjellë gëzim të pama
Manuela Meleleo, tifozja e Interit feston për kualifikimin në Champions (FOTO LAJM) Manuela Meleleo është një studende e ekonomisë, dhe një tifoze e zjarrtë e Interit në Serinë A. Bukuroshja italiane
Festa e çmendur e tifozit të Interit pas kualifikimit në Champions League (VIDEO) Kualifikimi i Interit në ndeshjen e fundit në Seria A, pas një fitore dramatike 2-3 ndaj Lacios, ka sjellë gëzim të pama
Bashkia e Tiranës përfundon rikualifikimin urban të bllokut të banimit në “Don Bosko” Rrugë më të mira, trotuare, lulishte dhe një kënd lojërash për fëmijët, janë dhurata që Bashkia e Tiranës u bëri banorëv
Atalanta e Etrit Berishës ndal Milanin në sekondat e fundit të ndeshjes (VIDEO) Milani ka barazuar me shifrat 1-1 me Atalantan dhe kualifikimin direkt në fazën e grupeve në Europa League duhet ta kërk
Ky është pakti i lidhur mes Bonuccit dhe tifozëve të Milanit Milan synon kualifikimin direkt në Europa League pas humbjes së rëndë të pësuar në finalen e Kupës së Italisë. Ndeshja k
Grekët tërbohen pas kualifikimit të Bushpepës, i quajnë shqiptarët gay Eugent Bushpepa arriti të kualifikohet në finalen e Eurovision. Por kjo arritje e Bushpepës nuk i ka gëzuar aspak fqi
KPK tregon nëse janë kotrolluar fizikisht fëmijët e gjyqtarëve e prokurorëve KPK ka reaguar ndaj lajmeve se fëmijët e gjyqtarëve e prokurorëve janë kontrolluar fizikishy. "Nga ky organ kushtetue
Bushpepa kalon në finale, çfarë tha pas kualifikimit (VIDEO) Me “Mall” Eugent Bushpepa ia ka dalë që të sigurojë një vend në finalet e 12 majit të Eurovision 2018 që zhvillohen në L
Gjykatësi nuk justifikon apartamentin 145 mijë euro, ka marrë kredi si i pastrehë Fatmir Hoxha, anëtar i Gjykatës Kushtetuese prej vitit 2011 përballet në seancë dëgjimore me Komisionin e Pavarur të Kua
Marseilla shënon golin e kualifikimit ndaj Salzburgut (VIDEO) Marseilla ka ngushtuar diferenc%n ndaj Salzburgut në "Red Bull Arena". Ai që ka shënuar është mbrojtësi portugez, Ro
Simeone feston si i çmendur pas kualifikimit në finale (VIDEO) Diego Simeone ka festuar si i çmendur pas kualifikimit në finalen e Europa Leagues. Strategu argjentinas eliminoi Ars
5 arsyet se pse Roma beson te kualifikimi ndaj Liverpoolit Fjala e vetme që mbizotëron në ambientin verdhekuq sot është: besi! Pas Barcelonës, skuadra e Di Francescos beson te
Mos kualifikimi në Champions, Interi rrezikon të humbasë yjet Vetëm matematika dhe përballja direkte me Lazion në javën e fundit, i lënë ndonjë shpresë Interit për të hipur në trenin
Llalla donte të ikte por nuk shpëton lehtë: Vendimi jepet në 16 maj KPA ka caktuar sot seancën ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Seanca sipas njoftimit do të mbahet në 16 maj, n
KPK e shkarkon nga detyra, prokurorja e Apelit u përgjigjet me duartrokitje Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra prokuroren e Apelit Shkodër, Besa Nikëhasani. Deri tani Ko