999 rezultate për

kryesisht

KOSOVË/ Vjeshtës së ngrohtë po i vjen fundi, ja kur pritet bora e parë në vend (FOTO LAJM) Tani që po futemi në javën e fundit të nëntorit dalëngadalë moti po vazhdon të ftohet dhe po fillojnë përgatitjet për st
Këto ditë pritet të bjerë borë në Kosovë Gjatë kësaj jave në vendin tonë do të ketë mot kryesisht me vransira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie
Diell dhe vranësira, si pritet të jetë moti gjatë gjithë javës SHMU njoftoi se java do të nisë me diell e temperatura në rënie në orët e mëngjesit. Ditën e martë, fillimisht moti p
11 shqiptarë në pranga, shkatërrohet banda e madhe në Itali Në Itali wshtw shkatërruar një bandë trafikantësh droge, e cila merrje kryesisht me trafik të llojit kokainë, e përbërë
Stuhi dhe rrufe, të hënën troket dimri (FOTO LAJM) Dimri pritet të vijë në kuptimin e plotë të fjalës gjatë javës së ardhshme në vendin tonë. Duke filluar nga e hëna de
Brenda panairit të super makinave, prezantohen "bishat" e reja (FOTO LAJM) Salloni i Automobilëve në Tokio do të çelet të enjten, në atë që do të jetë edicioni i tij i 46. Deri në datën 12 nën
Mbrojtja nga kanceri i gjirit, çfarë duhet të ndryshoni në stilin e jetesës Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
Moti në Kosovë për katër ditët e ardhshme 12.10-13.10 – Ngrohtë, kthjellët dhe me diell. 14.10-15.10 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell. 16.10 – Mbetet ngr
Reshje shiu me intesitet të lartë, si do të jetë moti sot Dita e sotme do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë kryesisht i vranët. Reshjet e shiut do të
Iku vapa e dielli! Nesër nisin rrebeshet e shiut në të gjithë vendin Të enjten pritet që moti të ndryshojë në mënyrë drastike në të gjithë territorin e Shqipërisë duke shënuar rikthimin e r
Ndalohen 21 emigrantë të paligjshëm, 13 prej tyre të të njëjtës familje Shqipëria vijon të jetë pikë tranziti për emigrantët që vijnë nga vendet e Lindjes kryesisht më destinacion shtetet e Eu
Kush ishin Yamnaya-t, etërit e evropianëve Origjina e evropianëve të sotëm, është e zhytur ende në mister, dhe objekt i debatave të shumta. Arkeologët dhe gjuhëtar
Policia me "dorë të hekurt": Procedohen 1 350 mjete gjatë orëve të fundit (VIDEO) Policia ka forcuar masat e sigurisë rrugore duke proceduar 1350 mjete gjatë 72 orëve të fundit për shkak të shkeljes së
Shkatërrohet banda shqiptare e drogës, e fshihnin kokainën në gropat e ullinjve Katër shqiptarë të cilët ishin pjesë e një bande që merrej më trafikun e lëndëve narkotike, janë arrestuar mëngjesin e s
Paraditja e nxehtë por pasdite merrni masat, si do të jetë moti sot Dita e Mërkurë do të nisë me mot të kthjellët në të gjithë territorin. Vranësirat do të bëhen prezente në orët e mesd
Parashikimi i motit, sot duhet të keni kujdes sidomos në ... (FOTO LAJM) Dita e sotme parashikohet të jetë edhe dita më e nxehtë e kësaj jave. Pas ditëve të freskëta, vapa është rikthyer në
Shkatërrohet banda italo-shqiptare në Itali, arrestohen 12 persona Një bandë italiano-shqiptarë është shkatërruar mbrëmjen e djeshme në Messina të Italisë. Policia ka vënë në pranga 12 pe
Basha nga Berati tregon aksionin opozitar Kreu i PD, Lulzim Basha, është takuar sot me strukturat e djathta në Berat. Në një fjalim mbajtur para banorëve të kë
Plane për pushime, njihuni me parashikimin e motit për këtë javë Reshjet e shiut do të vazhdojnë të pranishme të jenë në vendin tonë edhe të paktën për 2 ditët e ardhshme. Sipas para
"Çmendet" moti, mos e çoni ndërmend plazhin edhe për sot Dita e sotme do të shënojë rënie të ndjeshme të temperaturave. Sipas IGJEUM, temperaturat do të zbresin deri në 14 gradë