999 rezultate për

kryeqyteti

Një gol në derbi ndryshon situatën e Eriksen te Interi Christian Erisken raportohet se ka bindur trajnerin Antonio Conte që të mos e largojë nga klubi, raporton Il Corriere de
Ende barazim derbi i kryeqytetit, por në rrugët e Elbasanit ka përplasje mes tifozerive (VIDEO) Është mbyllur pjesa e parë mes Partizanit dhe Tiranës, në derbin që po zhvilllohet në “Elbasan Arena”. Pa gola dhe me pa
Partizani-Tirana, derbi i kryeqytetit "ndez" Elbasanin Luhet derbi i dytë i sezonit, ndeshja më e ndjerë dhe më spektakolare e futbollit shqiptar, atë që të gjithë duan ta ndj
Premtoi se do të zhvishej pas fitore, tifozja e "çmendur" mban fjalën (FOTO LAJM) Lazio arriti një fitore të madhe mbrëmjen e djeshme kundër Romës, pasi të besuarit e Simone Inzaghit triumfuan me rezult
VENDIMI/ Banorët e kryeqytetit nuk do paguajnë lekë për të udhëtuar me urban Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë sot se qytetarët që do përdorin transportin publik nuk do pagua
Kalendari: Derbi i kryeqytetit luhet me drita, sfidat e tjera të shtunën Kalendari i Kategorisë Superiore ka në program këtë javë një ndeshje reklamë për kampionatin shqiptar siç është derbi i
Prishtina vijon me rezultatet pozitive, mposht Besën në transfertë (VIDEO) Prishtina ka mposhtur skuadrën Besës 0-2 në stadiumin e qytetit të Pejës në javën e 15-të të Superligës së Kosovës. S
Aksion tek rruga e "Kavajës", gjobiten 135 automjete Rrugorët e kryeqytetit kanë vijuar me kontrollet dhe ndëshkimin e shoferëve për parkime të gabuara, përgjatë 12 orëve të
Policia "lëshon dorën" te Myslym Shyri, dend në gjoba shoferët Policia Rrugore e kryeqytetit ka kryer një monitorim të dedikuar përgjatë 12 orëve të fundit, në rrugën “Myslym Shyri”,
Kryeqyteti i Armenisë në alarm, dronët azerë shkaktojnë frikë (VIDEO) Tre dronë janë rrëzuar nga forcat armene duke u shkatërruar përfundimisht. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri
Drita shkruan histori në kryeqytetin e shqiptarëve, kalon në turin e 3 të Europa League (VIDEO) Drita ka shkruar historinë e futbollit kosovar, pasi bëhet skuadra e parë vendore që do të marrë pjesë në rrethin e tret
Pritej te Lazio, Kumbulla arrin marrëveshjen me klubin tjetër të kryeqytetit italian Mbrojtësi i talentuar shqiptar, Marash Kumbulla ka arritur marrëveshje me klubin e Romës. Gazetari i njohur, Fabrizio
Pamje rrëqethëse! Shkundet nga shpërthimi kryeqyteti i Libanit, të paktën 10 viktima (VIDEO) Dy shpërthime të forta, njëri pas tjetrit kanë tronditur kryeqytetin e Libanit, Bejrutin. Mediat e huaja thonë se dëm
Pamje të fikshme: Shpërthim i fuqishëm në kryeqytetin e Libanit (VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ndodhi sot në kryeqytetin libanez, Bejrut duke dëmtuar ndërtesat dhe zyrat përreth qytetit.
Shumë njerëz nën rrënoja, dy shpërthime të fuqishme trondisin kryeqytetin libanez Shpërthime të fuqishme kanë tronditur kryeqytetin libanez, Beirut. Shpërthimi ndodhi përpara aktgjykimit të një gjyqi
Pamje të pazakonta mes Tiranës: I riu del lakuriq në rrugë, policia bën sehir (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur këtë të martë në Tiranë, ku një i ri është parë që të lëvizë i zhveshur në rrugët e k
"Dy lumenjtë" e kuq dhe bardheblu nuk do të ndajnë dot qytetin", derbi i kryeqytetit i lë vendin atij të tamponëve Nga gazetari Altin Sulçe: A e bëri ai tamponin? Pyeti i frikësuar një futbollist për lojtarin x të Partizanit… Më
Mund të jemi më të varfërit, por Tirana ka jetesën më të shtrenjtë në Ballkanin Perëndimor Tirana është kryeqyteti më i shtrenjtë për të jetuar në Ballkanin Perëndimor. Indeksi “Mercer” mat kostot e jetesës n
"Gati stadiumi i ri për kryeqytetin", Halili gëzon tifozët e Tiranës: Do ketë 14 mijë vende Refik Halili kërkon të ndërtojë një stadium të ri. Ai do të ngrihet mbi stadiumin aktual “Selman Stërmasi”. Pak ditë më
Diego Costa drejt Serie A, ekipi i kryeqytetit shfaq interes për sulmuesin Me Edison Cavanin i cili duket se e ka marrë rrugën për në Spanjë, largimi i Diego Costas është i padiskutueshëm. Med