999 rezultate për

kryeministren

Serbët strehojnë ish-kryeministren tajlandeze të dënuar për rryshfet Serbia i ka dhënë shtetësi ish-kryeminstres tajlandeze, Yingluck Shinawatra, bëri të ditur agjencia shtetërore serbe e l
Haradinaj takon Tereza May, i kërkon mbështetje në dialogun me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, në kuadër të S
Një barbar i zbritur nga pylli! Majko ironizon keq kryeministren serbe Pandeli Majko ka patur një rol të rendësishëm gjatë krizës së refugjatëve prej luftës së Kosovës kur drejtonte vendin 20
Kosova e shpall person të padëshiruar kryeministren serbe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka deklaruar se sa të jetë në këtë pozitë, nuk do të lejojë që
Haradinaj: Dëshiroj të ftoj kryeministren serbe në Prishtinë Kryeministri Ramush Haradinaj ka treguar të martën se homologia e tij serbe, Ana Bërnabiq, do të jetë e ftuar për të qen
Haradinaj siguron kryeministren serbe: Taksa nuk hiqet! Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, i është drejtuar kryeministres serbe, Ana Brnabiq, duke thënë se përderisa Serb
Rama sot takohet me Haradinajn dhe kryeministren serbe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të marrë pjesë sot në një mëngjes pune në Vjenë me kryeministrat e Ballkanit
Intervista, Televizioni gjerman DW nxeh kryeministren serbe për Kosovën Intervistë ekskluzive e Deutsche Welles, me Ana Brnabiq, kryeministre e Serbisë, në Conflict Zone. Brnabiq u përball me
Ndodhi edhe kjo, Thaçi bashkohet me kryeministren serbe dhe sulmojnë Gjermaninë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, e kanë sulmuar Gjermaninë për qëndrimin e
Mediat serbe nxjerrin takimin e Thaçit me kryeministren Branbiq Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bisedoi të mërkurën me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiq, në margjina të një kon
Thaçi nesër në një panel me kryeministren serbe Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të Shefit të Konferencës së Sigurisë së Munihut, Wolfgang Isc
Haradinaj takohet në Durrës me kryeministren serbe Branbiq Vetëm një ditë pas takimit të Preisdentit të Kosovës, Hashim Thaçi me homologun serb Aleksandër Vuçiç, Ramush Haradinaj
Mickoski takon kryeministren britanike Theresa May Kryeministrja britanike Theresa May shkoi të enjten për vizitë në Shkup, me rastin e 25 vjetorit të vendosjes së marrëdh
Takim i Xhaferit me zv-kryeministren e Shqipërisë, Senida Mesi Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, realizoi takim me zëvendëskryetaren e Qeverisë së Republ
Rama dhe Haradinaj do të takohen në dhjetor me kryeministren serbe Shefja për politikë të jashtme e BE-së, Federica Mogerini, po planifikon të mbajë një takim me gjashtë kryeministrat e B
Deklarata e Mogherinit pas takimit me kryeministren serbe Pas takimit me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq dhe Komisionerin Evropian, Johanes Hahn, Mogherini nuk ka dashur të tho
Rama përqafohet me kryeministren serbe, i thotë disa fjalë për Kosovën (FOTO LAJM) Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, po merr pjesë në edicionin e 10-të të Konferencës së Politikave Botërore të mbajtur
Johnson provokon kryeministren May për Brexit-in I heshtur për “Brexit” që prej disa muajsh, ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson tensionoi situatën duke
Trump mbështet kryeministren britanike në luftën kundër terrorizmit Metroja e Londrës u trondit mëngjesin e djeshëm nga një shpërthim, që policia e cilësoi sulm terrorist. Shpërthimi ndodh
Zaev takohet me kryeministren serbe Bërnabiç Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev u takua sot në Trieste të Italisë me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiç. Kujt