999 rezultate për

kryebashkiaku

"Si do ta heqim atë plehrë!", Belinda dhe deputeti i PS thurin plane kundër kryebashkiakut Nën ethet e zgjedhjeve bashkiake, kanë filluar edhe thashethemet e para, jo vetëm nga protagonistët, por edhe për protag
Djali i kryebashkiakut të Vaut të Dejës kërcënon me vdekje zyrtarin socialist Sekretari për mediat dhe çështjet sociale i PS Vau Dejës Agron Ceka është kërcënuar me jete nga shtetasi Eduart Hila, dj
Kartat e identitetit, kryebashkiaku Veliaj apel qytetarëve që ti japin prioritet atyre më në nevojë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj e vlerësoi të shkëlqyer vendimin e marrë nga qeveria për t’u dhënë kohë qyt
Arkivoli në shtëpi, mesazhi për kryebashkiakun e Elbasanit Pushteti i kryetarit të Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdinit u venit kur në shtatorin e vitit 2016 u përhap lajmi se nj
Kryebashkiaku i Tiranës inspektoi rehabilitimin e trotuareve në Rrugën e Kavajës Rruga e Kavajës, një nga akset kryesore të kryeqytetit, ka pësuar një transformim të jashtëzakonshëm. Pas rehabiliti
Festat, kryebashkiaku shpërndan dhurata për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe romë (FOTO LAJM) Festat e fundvitit dhe atmosfera e gëzueshme që ato ofrojnë kanë trokitur edhe për fëmijët me aftësi të kufizuara të ins
Kryebashkiaku Veliaj merr mbështetjen e qeverisë japoneze për financimin e projektit të menaxhimit të ujërave të zeza Krahas menaxhimit të emergjencave civile dhe transportit publik, edhe menaxhimi i ujërave të zeza është një nga fushat e
Kryebashkiaku i Tiranës në Japoni, takime me ministrin e Jashtëm dhe Guvernatoren e Tokios Eksperienca japoneze në menaxhimin e emergjencave civile dhe fatkeqësive natyrore, si dhe një transport publik miqësor m
Vazhdon puna në Unazën e Madhe, banorët largojnë orenditë nga objektet (FOTO LAJM) Dy ditë më parë, gjatë një takimi informal që patën me kryebashkiakun Erion Veliaj, disa banorë të Astirit, kryesisht të
Kryebashkiaku Veliaj e nis ditën me një kafe me banorët te “Astiri”: Konsensus që projekti i Unazës do të bëhet Dita e punës sot ka nisur ndryshe për kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Ai zgjodhi që kafen e mëngjesit ta pijë me
Kryebashkiaku Veliaj merr pjesë në Asamblenë e Zgjeruar të FRES Tiranë (FOTO LAJM) Kandidatët për kryetarin e Forumit Rinor Euro Socialist të Tiranës prezantuan sot platformat e tyre për zgjedhjet që do
Droga e kapur në Qafë-Thanë është e një kryebashkiaku Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e një qytetari, i cili thekson se droga e kapur në Qafë Thanë mb
Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Fëmijëve, kryebashkiaku takon nxënësit e shkollave Pronarët që preken nga projekti i ndërtimit të Unazës së Madhe do të shpronësohen 100%, ndërsa për ndërtimet pa leje Bas
Dikur hero, shkarkohet prokurori që arrestoi Fullanin Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shkarkoi nga detyra prokurorin Ramadan Troci, pasi sipas tyre Troci n
Akuza: "Kryebashkiaku i Pogradecit, pallat 13-katësh pa leje" “Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së mërkurës ndërtimin e një pallati 13-katësh pa leje në Pogradec, në pronësi të vëllezë
Gjykata shpall të pafajshëm ish-kryebashkiakun e Vlorës Apeli i Vlorës i ka dhënë pafajësi ish-kryetarit të Bashkisë Shpëtim Gjikës. Në këtë proces penal ai akuzohej nga prokur
"Rroftë Vangush Dako dhe PS që më qajnë hallet" "Rroftë Vangjush Dako, rroftë PS, se aty i qaj hallet". Astrit Avdylaj, një prej të arrestuarëve të grupit të avdylajve
“Kryebashkiaku me deputetin e PS-së fshehën skandalin”, reagon Policia e Shtetit Policia e Shtetit ka reaguar pas denoncimit të ish-kryeministrit Sali Berisha se djali i kryebashkiakut të Kurbinit, Art
Akuza: Kryebashkiaku bashkë me deputetin socialist fshehën skandalin Ish-kryeministri i Shqipërisë ka bërë një denoncim në rrjetin social facebook, ku akuzon një ngjarje sipas tij të fshehu
Zyrtare, kryebashkiaku Vangjush Dako nën hetim nga prokuroria Zëdhënësi i Prokurorisë Denion Ndrenika konfirmoi se “veprimtaria e Dakos” është nën hetim por nuk bëri të ditur arsyet