999 rezultate për

kryebashkiakja

Kryebashkiakja e Durrësit e nis me revolucion, nxjerr punonjësit të shtunën për pastrim rrugësh Valbona Sako ditën e parë të punës si kryetare bashkie e ka nisur në mënyrë revolucionare duke nxjerrë administratën në
Kryebashkiakja Ademi: Jam kërcënuar nga Denar Biba, Rama dhe drejtues të policisë Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi e ftuar në emisionin “Kjo javë” në “Neës 24” tha se të gjithë b
"Shpërdorim detyre", kallëzohet në Prokurori kryebashkiakja e LSI-së Kryebashkiakja e Gjirokastrës, Zamira Rami, është kallëzuar në Prokurori për "Shpërdorim Detyre", për shkelje ligjore në
Pengoi zgjedhjet, kryebashkiakja e Shkodrës rrezikon 5 vjet burg Prokuroria e Shkodrës ka regjistruar kallëzimin penal në ngarkim të kryetares së Bashkisë Voltana Ademi, si dhe shtetasi
Kryebashkiakja e Shkodrës urdhër administratës: Të shtunën dhe të dielën në punë Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka urdhëruar të gjithë administratën që ditën e shtunë dhe ditën e dielë, do
Kryebashkiakja e Shkodrës e prerë: Më 30 qershor nuk do të lejoj hapjen e qendrave të votimit Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ka deklaruar se më 30 qershor nuk do të lejojë që të hapen qendrat e voti
Shtyrja e zgjedhjeve, Voltana Ademi: Me 30 qershor nuk dal nga zyra (VIDEO) Kryetarja e bashkisë Shkodër Voltana Ademi mbështet vendimin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore t
Plas në Asamblenë e Vllaznisë, kryebashkiakja Ademi shpërthen ndaj këshilltarit (VIDEO) Pas dështimit ditën e martë, pasditen e sotme është mbledhur sërish Asambleja e KF Vllaznia. Edhe pse dukej se gjithç
"Haje buk e gjizë", kryebashkiakja e LSI përplaset me deputetin socialist Ka plasur keq sherri mes kryebashkiakes së Prrenjasit Miranda Rira dhe deputetit të PS Nure Belba. Kryebashkiakia
Pasi doli krah Ramës, flet kryebashkiakja e LSI në Gjirokastër Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës, Zamira Rama ka reaguar publikisht pas takimit të saj krah Ramës në Gjirokastër.
Rama anuloi vizitën në Shkodër nga frika e protestës? Flet kryebashkiakja Lajmi se Kryministri Rama do të shkonte në Shkodër, por e anuloi pas nisjes së protestave është përhapur me shpejtësi ku
Fshatrat nën ujë, kryebashkiakja jep alarmin për përmbytjet në Shkodër Situata në Shkodër vazhdon akoma të jetë shumë problematike ndërkohë që shumë nga fshatrat janë nën ujë. Shirat nuk k
Voltana Ademi "përplaset" sërish me prefektin: Shpallni emergjencën Kryebashkiakja e Shkodrës i është drejtuar zyrtarisht me një shkresë Prefektit të qarkut që të shpallë gjendjen e emergj
Kryebashkiakja jep dorëheqjen, i zbulohet lidhja intime me truprojën Një mega-skandal ka përfshirë qytetin e Nashvilit, kryebashkiakja e të cilit është akuzuar për marrëdhënie intime me tru
Kryebashkiakja e Shkodrës flet pa doreza dhe tregon hapur rrogën Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, ka vendosur që si asnjë politikan më parë, t'ju thotë hapur qytetarëve s
Kryebashkiakja bën thirrje për jetën e 22-vjeçarit me leucemi: T'i shpetojmë jetën Kryetarja e Bashkisë së Prrenjasit ka bërë një apel të dhimbshëm në lidhje me jetën një 22-vjeçari nga Pishkashi i cili
Kryebashkiakja e Urës Vajgurore ia plas së qarës në prani të Ramës (VIDEO) Kryetarja e Bashkisë së Urës Vajgurore, Juliana Memaj nuk i ka përmbajtur lotët në prani të kryeministrit Rama, ndërsa k
Njësoj si i “pari” , kryebashkiakja e Shkodrës i konsideron mediat kazane Pak pasi në media u publikua deklarata e saj e pasurisë, në të cilën figuronin 10 pasuri të paluajtshme si apartamente,
Kjo është kryebashkiakja shqiptare që bleu 8 shtëpi vetëm këtë vit Kryetarja e Bashkisë Roskovec, Majlinda Bufi, mësohet se ka blerë rreth 8 apartamente vetëm këtë vit. Ajo është një n
Kryebashkiakja e Shkodrës përgëzon Vllazninë: Na dhuruat emocione Fitorja e arritur në ndeshjen e parë të kampionatit ndaj Lushnjës, në ndeshjen e luajtur në Fier, është pritur mirë nga