999 rezultate për

kroat

Uzuni e bën "ves", tund rrjetën në Kroaci (VIDEO) Është momenti i tij dhe Myrto Uzuni po e shfrytëzon këtë mundësi me gola në futbollin Kroat. Shqiptari është rikthyer
Madzukic mbetet në Serinë A, e kërkon klubi i njohur Mario Mandzukic mund të mbetet në Itali edhe pse është drejt largimit nga Juventusi. Sulmuesi kroat po pret me paduri
Rakitic pranë, Juventusi "pastron" ekipin "Bianconeri' po planifikojnë ta “pastrojnë” ekipin para se ta transferojnë mesfushorin kroat. Tre futbollistë janë në li
Bregu: Rajoni ka shpresa të mëdha tek Presidenca kroate e Këshillit të BE-së në 2020-n Zagreb – “Një nga përparësitë e Presidencës kroate të Këshillit të Bashkimit Europian (BE), e cila fillon në janar të vi
Policia kufitare kroate qëllon kundër emigrantëve Policia kufitare në Kroaci ka qëlluar me armë zjarri ndaj një grupi emigrantësh, të cilët po përpiqeshin të kalonin kufi
Ylli kroat rrëfen vështirësitë e kaluara te Reali Pas tre vjetësh tek Real Madrid, Mateo Kovacic iu bashkua skuadrës së Chelseat. Mesfushori tek “Blutë e Londrës” gjeti m
Kush është "bosi i madh" nga Tuzi, që drejton rrjetin botëror të trafikut me avionë privatë! Mediet zvicerane shkruajnë se është arrestuar “bosi i madh” i kokainës, që drejtonte rrjetin botëror të trafikut. Bëhet
Futbollisti kroat hedh në "ajër" pulën, ndëshkohet me karton të kuq (VIDEO) Futbollisti kroat Ivan Gazdek u ndëshkua me karton të kuq pasi e vrau një pulë që kishte hyrë në fushën e lojës gjatë nj
Mundzukic objektivi kryesor i Manchester United "Djajtë e Kuq" e kanë veçuar sulmuesin kroat si objektivin kryesor për afatin kalimtar të janarit Mario Mandzukic ësh
Blerja e bujshme e Milanit ka shtuar 4 kg në peshë Milani dështoi të marrë pikë ndaj Lazios të dielën, ndonëse kuqezinjtë zhvilluan një lojë të mirë. Kur ndeshja ishte
3 nëntor 1443, datë e rëndësishme për historinë shqiptare Më datë 3 nëntor 1443 është një datë historike për Shqipërinë, pasi Skënderbeu do të linte betejën e Nishit dhe do të ni
Kapen 2 shqiptarë në Greqi, u sekuestrohet 105 kilogram "të bardhë" (VIDEO) Policia greke ka kapur dy shqiptarë dhe një kroat me 105 kilogram kokainë si edhe me një sasi të madhe parash në cash, t
Ky është helmi që Serbia përdori në zarfet e dërguara me kuti në Kosovë Procesi i verifikimit të zarfeve me vota, të ardhura nga Serbia, është ndërprerë rreth orës 11:00. Kjo pas kundërmimit t
Mos e humbisni: I bien kokoshkat në vendin intim, gjesti i tifozes kroate po bën xhiron e botës (VIDEO) Në ndeshjen Kroaci-Hungari që u zhvillua në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian ka ndodhur një episod që po
Rakitiç i vendosur të largohet, gjigantët italian favorit për kroatin Mediat spanjolle janë të bindura se pas më tepër se 5 sezonesh, eksperienca e nënkampionit të botës me Kroacinë, Ivan Ra
Nuk ndalet Reali, Modric realizon një super gol (VIDEO) Reali i Madridit nuk ka të ndalur në këtë ndeshje duke na krijuar iluzionin se Reali i madh po rikthehet. Pas golave
3 emra "BIG" pritën të largohen nga Juventusi në merkaton e janarit Sezoni 2019-2020 sapo ka nisur, por te Juventusi po mendojnë për merkaton e janarit. Nuk bëhet fjalë për futbollistë që
Kapet kroati i përfshirë në rrëmbimin e Bleona Matës Një shtetas kroat, i cili dyshohet se ka rrëmbyer 4 fëmijë nga Maqedonia e Veriut është kapur në flagrancë në Zagreb dhe
Presidentja kroate "Beson" Presidentja kroate sot ka filluar zyrtarisht fushatën për rizgjedhjen e saj Presidente të Kroacisë. Ajo që bie në sy ësh
Valon Ahmedi nënshkruan për klubin kroat Listës së lojtarëve shqiptarë që aktivizohen në kampionatin kroat i është shtuar dhe një emër tjetër. Bëhet fjalë për