999 rezultate për

kroaci

Tjetër tërmet në Ballkan, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Prej kohësh Ballkani po lëkundet nga tërmete të njëpasnjëshme. I fundit ka goditur Bosnjë Hercegovinën mëngjesin e di
Kroacia përmbys dhe kualifikohet në EURO 2020 Kroacia është skuadra e radhës që është kualifikuar në Kampionatin Eropian Edhe Kroacia ka prerë biletën për Kampiona
Super lajm nga Kroacia, hapet shkolla e parë shqipe Në qytetin Osijek dhe në rrethinën e tij funksionojnë shumë shkolla fillore në gjuhën shqipe. Janë këto vatra arsimore n
Ndodh në Kroaci, topi prek rrjetën e ekipit të futbollistit kosovar, por goli nuk akordohet (VIDEO) Një rast mjaft i pazakontë ka ndodhur dje në sfidën mes Hajduk Splitit dhe Slavenit në ligën kroate. Në minutën e 74-
Protestë në New York për t’i kujtuar Serbisë krimet në Kosovë, Bosnje e Kroaci Të martën e javës që vjen në New York do t’i kujtohen Serbisë, krimet e bëra në Kosovë, Bosnje e Kroaci. Para konsullatë
E kujtojnë të gjithë për pozat në Playboy, modelja kandidon për Presidente e Kroacisë (FOTO LAJM) Ava Karabatic është një ish-modele e Playboy, shumë e njohur falë pjesëmarrjes në emisione televizive por edhe numrit të
Wales tani "në fije të perit", vetëm barazon me Kroacinë Ashtu siç mbeti jashtë Kupës së Botës, Uellsi rrezikon të mbetet jashtë edhe Evropianit. Të besuarit e Ryan Giggs nuk
Bale barazon rezultatin përballë Kroacisë (VIDEO) Uellsia e ka barazuar rezultatin në 1-1 kundër Kroacisë. Ishte anësori i Real Madridit, Gareth Bale, ai që shënoi për
Super Kroacia, bombardon Hungarinë në 45 minutat e para (VIDEO) Kroacia është duke e mposhtur 3-0 Hungarinë. Pas mesfushorit të Real Madridit, Luka Modric, ka realizuar edhe 25-vjeç
Iku nga Shqipëria si i paaftë, balerini i njohur fiton postin e rëndësishëm në Kroaci (FOTO LAJM) Balerini i njohur shqiptar Ilir Kerni është emëruar drejtor i baletit në teatrin Kombëtar në Split të Kroacisë. Lajm
Dhunohet barbarisht sulmuesi shqiptar në Kroaci (FOTO LAJM) Sulmuesi shqiptar, Muzafer Ejupi me origjinë nga Tetova, i cili luan me skuadrën e Slaven Belupos është dhunuar barbaris
Bullgaria, Greqia, Rumania e Kroacia mbështesin anëtarësimin e Shqipërisë në BE Mbështetje për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe të Shqipërisë në BE kanë dhënë shefat e diplomacive të Bullgarisë
Befasohet Kroacia, Azerbajxhani i merr një pikë Kroacia gabon rëndë dhe humbet një mundësi të mirë për t’u afruar gjithnjë e më shumë me kualifikimin në Euro 2020. N
Të lidhur me trafikun ndërkombëtar të drogës, arrestohen shqiptarët në Kroaci Ata kishin zgjedhur një vendbanim midis kufirit të Serbisë dhe Kroacisë, pothuajse gjysma e rrugës tokësore midis Shqipë
Probleme në koncertin e Rita Orës në Kroaci, ankohen organizatorët (FOTO LAJM) Ajo është një nga këngëtaret më të famshme të momentit dhe sigurisht edhe ndër më të paguarat. Rita Ora së fundmi mbajti
KRUJË/ Zjarr masiv, rrezikohet linja e tensionit të lartë Shqipëri-Kroaci Vatrat e zjarrit sot kanë prekur rrethin e Krujës. Forca të shumta zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe po puno
Masakra në Kroaci, vrasësi zhduku gjithë familjen por kurseu fëmijën e tij Një nga krimet më të rënda ndonjëherë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Kroaci, shkruajnë mediat kroate
Përfshihet nga flakët autobusi nga Tetova që udhëtonte drejt Kroacisë Një autobus me targa të Tetovës, i cili po udhëtonte nga Shkupi për në Split, mëngjesin e sotëm rreth orës 3:00 pranë pu
Ky është numri i shqiptarëve që jetojnë në Kroaci Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, Ermina Lekaj-Përlaskaj, ka thënë se pjesa dërmuese e shqiptarëve që jetoj
Kroacia merr tre pikë të arta përballë Wellsit (VIDEO) Kroacia e ka mposhtur 2-1 Uellsin. Kroacia ka marrë tri pikë të arta kundër Uellsit, sfidë e vlefshme për Grupin E të