999 rezultate për

kriza

Kriza godet Malagën, Bare: Largohem vetëm nëse duan drejtuesit Keidi Bare ka rezultuar një nga futbollistët më të spikatur të kombëtares shqiptare, duke zhvilluar paraqitje përtej pri
Kryemadhi se lëshon Metën: I vetmi që ka zgjidhur krizat në Shqipëri për 30 vite! Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI është e bindur se Presidenti Meta është politikani që ka zgjidhur kriza në 30 vite pol
"Jam i gatshëm ti shkoj në zyrë", Basha: Rama të hapë krahun, nuk e pres në zyrë I ftuar në emisionin "Kjo Javë" Lulzim Basha iu përgjigj thirrjes së kryeministrit Rama se ishte i gatshëm në cdo orë pë
Thellohet kriza te Milani, Fiorentina e mposht bindshëm në 'San Siro' (VIDEO) Milani është edhe zyrtarisht në krizë. Të besuarit e Marco Giampaolo kanë pësuar humbjen e katërt pas gjashtë xhirove
Formacionet e mundshme: Milan-Fiorentina, kuqezinjtë për të dalë nga kriza (FOTO LAJM) Pa u mbushur ende as tre muaj e gjysmë nga emërimi, befas vazhdimësia e Marco Giampaolos si trajner i Milanit filloi të
"Duhet zgjidhur kriza politike", Gjermania vendos për hapjen e negociatave me Shqipërinë Grupet Parlamentare të Koalicionit Qeverisës CDU-CSU dhe SPD në Bundestagun Gjerman vendosin sot se për Shqipërinë nuk k
Vijon kriza, West Ham turpëron Manchester United (VIDEO) Vijon kriza te skuadra e Manchester United. Djajtë e Kuq janë turpëruar në transfertë nga West Ham duke zhvilluar një nd
Ambasadori austriak i bindur: Kriza politike do zgjidhet shpejt Ambasadori i Austrisë në Shqipëri, Johan Sattler në ceremoninë e lamtumirës, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Rama
Meta: Jam i gatshëm të vendos lule te varri i Ramiz Alisë nëse nuk merr fund kriza Presidenti iIlir Meta gjatë konferencës për shtyp të mbajtur ditën e sotme, ka folur për situatën politike në vend.
Kriza politike në vend, bankat japin alarmin, çfarë pritet të ndodhë Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Genc Sejko duke folur për zhvillimet ekonomike në vend, deklaroi se zgjatja e mosmarr
"Merr fund kriza politike, kur do të takohen Rama dhe Meta" (FOTO LAJM) Shqipëria aktualisht ndodhet në një situatë politike jo fort të kënaqshme. Opozita është ndarë prej kohësh ndërsa maxhor
Kriza, serbët e Kosovës mbyllin dyqanet Tarifa 100 për qind që Prishtina aplikon ndaj Beogradit prej 21 nëntorit 2018 ka detyruar qindra biznese në veri të Koso
Kriza politike në Shqipëri, përfaqësuesi politik i Washingtonit deklaratë urgjente Kryetari i Komisionit të Jashtëm në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Eliot L. Engel, ka reaguar lidhur me
Kriza politike në Shqipëri, Meta bisedë telefonike me zv.kryeministrin e Italisë (VIDEO) Ministri i Brendshëm por njëkohësisht edhe zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka folur ditën e sotme për situatën
7 "urdhëresat" e Moisiut Ish-presidenti Alfred Moisu ka deklaruar se vendi ndodhet në një krizë politike që sa vjen dhe po përkeqësohet, teksa ka
Basha: Nuk ka dalje nga kriza politike në Shqipëri (VIDEO) Gjatë një interviste për Radion Evropa e Lirë, kreu opozitar nga Partia Demokratike, Lulzim Basha thotë se nuk ka dalje
Kriza politike, krimi dhe korrupsioni, Rama "hapet" për Al Jazeera (VIDEO) “Qëllimi kryesor kombëtar i Shqipërisë është të bashkohet me Bashkimin Evropian, por kryeministri Edi Rama nuk mendon se
Iliri të qetësojë Monikën, kurse Saliu-Lulin: Rama tregon rrugën për daljen na kriza Kryeministri Edi Rama ishte në Patos ku zhvilloi takimin e radhës me banorët e zonës në kuadër të zgjedhjeve lokale të 3
Deputetja italiane kërkon ndërhyrjen e qeverisë së saj në Shqipëri: Kriza po kap majat Përmes një deklarate deputetja italiane Erica Mazzeti e “Forza Italia” ka kërkuar nga qeveria e shtetit fqinj që të reag
Kriza politike në Shqipëri "përçan" Gjermaninë, qëndrime të ndryshme për negociatat dhe zgjedhjet Kriza politike, protestat e dhunshme të opozitës, insistimi i Ramës për mosshtyrjen e zgjedhjeve dhe vendimi për negocia