999 rezultate për

kriteret

Ambasada u jep lajmin e rëndësishëm shqiptarëve: Kriteret e reja për t'u futur në Gjermani! Ambasada Gjermane ka një njoftim të rëndësishëm për shqiptarët të cilët duan të udhëtojnë drejt Gjermanisë nga data 24 j
Përfundon mbledhja e LDK-së, zbulohen vendimet e marra Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, sot në orën 10:00 ka mbledhur Kryesinë e partisë, për të diskutuar rreth zhvillimeve të
KLP publikon listën e prokurorëve kandidatë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në zbatim të ligjit nr. 115/2016 “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë” i
Hapen aplikimet për Oficerë të Gardës, kriteret që duhet të plotësojë kandidati Ministria e Brendshme, përmes një njoftimi në faqen zyrtare, ka publikuar lajmin për shpalljen e kandidaturave për studi
Ky fshat në Itali ofron 40 000 euro për të jetuar aty, këto janë kriteret Santo Stefano di Sessanio ndodhet rreth 150 kilometra në lindje të Romës dhe ofron për banorët e rinj 40 000 euro dhe nj
Liga Profesioniste nxjerr në shitje emrin e Superligës, zbulohen çmimi dhe kriteret (FOTO LAJM) Ndërkohë që ka konfirmuar vijimin e bojkotit të futbollit deri në plotësimin e 4 kërkesave nga ana e qeverisë, Liga Prof
Aplikimet për tu bërë pjesë e FBI-së shqiptare, ambasada amerikane bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada amerikane në Tiranë ka inkurajuar të gjithë personat që përmbushin kriteret e kërkuara të aplikojnë për pozicio
Gjermania pro liberalizimit, por disa vende ende hezitojnë Presidenca gjermane e Bashkimit Evropian dhe Komisioni Evropian mendojnë se Kosova i ka përmbushur kriteret për liberali
Nisin aplikimet tek Akademia e Sigurisë: Të gjatë mbi 170 cm e mesatarja e universitetit mbi 8 Me qëllim plotësimin e funksioneve të lira organike dhe përzgjedhjen me barazi, paanshmëri dhe transparencë të kandidatë
Nis gara në Shkollën Bazë të Policisë: Kushtet dhe kriteret që duhet të plotësojnë kandidatët Policia e Shtetit bën me dije se janë 300 vende në Shkollën Bazë, ndërsa aplikimet do të bëhet pranë Drejtorive Vendore
OBSH’ja ndryshon kriteret për t’u quajtur një pacient i shëruar nga koronavirusi Organizata Botërore e Shëndetësisë ka ndryshuar rregullat që parashikojnë se kur një pacient me koronavirus mund të lejo
Mesatare mbi tetë, ndryshojnë kriteret për pranimin në universitet (FOTO LAJM) Përveç ndryshimi të formatit të provimit, maturantët këtë vit do të përballen me kritere të reja për pranimin në univers
Sandër Lleshaj zbulon kriteret: Si do të largohen policët mbi 55-vjeç Ministri i Brendshëm, Sandër LLeshaj, ka përcjellë detajet se si do zbatohet reforma për largimin e punonjësve të polici
Nuk plotësuan kriteret, rihapet tenderi për shtëpitë që prishi tërmeti Në muajin mars Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) shpalli procedurën e prokurimit që kishte si objekt “Rindërtimi i sht
"Dua të lidhem virtualisht", Enca zbulon publikisht kriteret e të dashurit ideal nga karantina (VIDEO) Këngëtarja e dashur për publikun, Enca, ishte në një lidhje live me emisionin “Pop Culture” në Top Channel, ku tregoi si
Kosova ka plotësuar kriteret për liberalizimin e vizave, pengesë është Franca Kriteret për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, sipas ish-kryetares së Komisionit Parlamentar për Integrime
Rihapen Studimet e Doktoraturës, MASR vështirëson kriteret për të fituar titullin Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka vendosur të rihapë Studimet e Doktoraturës pas pesë vitesh pezullim. Masa dra
"Shkupi në veçanti i ka përmbushur kriteret", Hahn kërkon hapjen e negociatave Për komisionerin e zgjerimit të BE, Johannes Hahn, Maqedonia Veriore dhe Shqipëria meritojnë hapjen e negociatave të pra
Kuvendi shpall vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese (Kriteret e kandidatit) Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar hapjen e garës për anëtar të Gjykatës Kushtetuese, e cila është prej muajsh jashtë funk
Shtyhen aplikimet, kjo është data e fundit kur mund të aplikoni për oficer të policisë kriminale Policia e Shtetit ka shtyrë deri në datën 15 shtator 2019 afatin për aplikimet për rekrutimin e 100 studentëve që kanë p