999 rezultate për

krishtlindjes

Italianët të habitur: Cristiano s'ka pse të vetizolohet, dhe ne duhet ta bëjmë Gazzetta dello Sport shkruan se futbollisti i Juventusit, Cristiano Ronaldo do t’i kalojë Krishtlindjet në Dubai. Sid
Madhështore, shtëpia e Cardi B është një përrallë Krishtlindjesh (FOTO&VIDEO) Është e pritshme që të famshmit ta teprojnë me zbukurimet e shtëpisë për festa, por "dekori i vitit" për këtë vit mund t
Lanë armët e festuan, si Krishtlindja zbuti ushtarët në Luftën e parë Botërore Si çdo festë tjetër, edhe kjo e Krishtlindjeve është një festë e veçantë dhe të tillë e bën fakti se ajo përjetohet nga
Nga Gjermania, Italia e Franca: Mbyllje të reja në prag të Krishtlindjes Kancelarja gjermane Angela Merkel ka dhënë urdhër për mbylljen e vendit gjatë Krishtlindjes mes një shtimi alarmues të r
Edhe Durrësi në kaos! Të rinjtë i vënë flakën pemës së Krishtlindjes Protesta të dhunshme po zhvillohen dhe në qytetin e Durrësit, ku të rinj të revoltuar i kanë vendosur flakën pemës së Kr
Merkel "pro" kufizimeve edhe më të rrepta gjatë Krishtlindjes Pas shtimit të rasteve të reja, kancelarja gjermane Angela Merkel ka mbështetur kërkesat për masa më të rrepta gjatë per
Pema e Krishtlindjes përfshihet nga flakët, motër e vëlla hidhen nga kati i tretë Një djalë 8-vjeçar Kaiden dhe motra e tij 5-vjeçare, Kinsley, janë detyruar të kërcejnë nga ballkoni i katit të tretë pa
Ndodh një herë në 800 vjet, merrni batanijen dhe bëhuni gati të shikoni "Yllin e Krishtlindjes" (FOTO LAJM) Dy planetët më të mëdhenj të sistemit tonë diellor do të jenë më afër se kurrë për të krijuar “Yllin e Krishtlindjes”.
Harrojeni bredhin klasik! Ky është trendi më i ri i Pemës së Krishtlindjes (FOTO LAJM) Ka ardhur koha kur duhen ndezur dritat e pemës së Krishtlindjes, por nëse në mesin tuaj ka ndonjë që nuk ka pasur kohë t
"Kujt i plasi për Krishtlindjen", Melania Trump festë në "morg" (FOTO LAJM) Ditën që Donald Trump i hapi rrugën kalimit të pushtetit tek Joe Biden, e shoqja e tij, Melania, u me buzën në gaz para
Pse Mbretëresha nuk i heq zbukurimet e Krishtlindjes deri në shkurt Mbretëresha dhe burri i saj, Duka i Edinburgh, e kanë kaluar Krishtlindjen në Sandringham që nga viti 1988, ku ata i mba
Mustafa uron besimtarët për Krishtlindjen ortodokse Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka uruar sot besimtarët ortodoksë për festën e Krishtlindjes.
Kur duhet ta hiqni pemën e Krishtlindjes? "Filloni numërimin pasi ndryshe ju ndjek fati i keq" Shumë të krishterë e heqin pemën në fundin e sezonit të Krishtlindjeve, ose në Natën e Dymbëdhjetë ( 12 netë pas Krishtl
Reagimi emocionues i gjashtë vjeçarit pasi merr dhuratën për festa (VIDEO) Reagimi i adhurueshëm i një djali gjashtë vjeçar pasi mori një iPhone në Ditën e Krishtlindjes ka ngrohur zemrat e mijër
I burgosuri u var natën e Krishtlindjes me kabllon e televizorit Një i burgosur, që vuante dënimin në Burgun e Beratit, është gjetur i vdekur në qelinë e tij. Blerim Protoduari, 39-v
Organizmi i Krishtlindjes, pamje spektakolare vijnë nga stadiumi i Union Berlin (VIDEO) Një nga momentet më magjike të futbollit në periudhën e Krishtlindjes vjen kur Union Berlin zhvillon veprimtarinë e tyre
Nga dasma luksoze tek eliminimi mafioz, rrëfimi i gruas së producentit shqiptar (FOTO LAJM) Ekzekutimi i një producenti para gruas dhe fëmijës së tij në Londër në prag të Krishtlindjes ka qenë i lidhur me disa vr
Të pathënat e krimit: Si u eliminua mes Londrës producenti i njohur shqiptar (FOTO LAJM) Producenti i njohur Flamur Beqiri është ekzekutuar ditën e Krishtlindjes, në sy të fëmijëve dhe bashkëshortes. DailyM
Bëri xhiron e rrjetit: Ç'nuk shkon me kartolinën e Krishtlindjes së Meghan dhe Harry? (FOTO LAJM) Kartolina e Krishtlindjes e dukës dhe dukeshës së Sussex-it u komentua gjatë në tabloidët britanikë, të cilët theksuan s
E kryqëzuan për dhuratat e Krishtlindjes për Stormi-n, Kylie Jenner merr vendimin e papritur (VIDEO) Miliarderja 22-vjeçare Kylie Jenner na la të gjithëve pa fjalë me super dhuratat për të voglën e saj, Stormi-n, në Krish