999 rezultate për

kriminale

Nga "Rocky Balboa" te "Boli", kush janë kapot e 2 grupeve mafioze shqiptare të goditura në Itali Policia italiane ka vënë në pranga 7 shqiptarë dhe 1 italian të akuzuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Të
Arrestohen 12 tifozë ultras të Juventus, pjesë e grupeve kriminale 12 tifozë të Juventus janë arrestuar sot në Itali. "ANSA" raporton se ndër të arrestuarit janë 12 liderë të grupeve U
Masa të reja për parandalim e veprimtarive kriminale në shkolla Në nisje të vitit të ri shkollor, Drejtori i Rendit Publik Albert Dervishi tha se policia është në gatishmëri për të ga
Merreshin me aktivitete kriminale, kapen 4 shqiptarë dhe 2 marokenë në Holandë Ministria e Drejtësisë së Holandës po përgatitet të kapë të paktën 15 persona për trafikim të lëndëve narkotike. Nga
Vrau të atin me sëpatë, zbulohet e shkuara kriminale e 35-vjeçarit Arjan Shahaj, 35-vjeç rezulton se ka qenë i dënuar dhe më parë me 8 vite burg, për shkak se ka plagosur një bashkëfshata
Gati të shiste dozat me kokainë, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë Policia e Tiranës ka finalizuar një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e drogave të fort
Dy vrasje, një plagosje: E shkuara kriminale e vëllezërve Kusi Indrit Çela ndërroi jetë mëngjesin e ditës së sotme, si pasojë e një plumbi të marrë në kokë ditën e djeshme. Të dysh
Shkodra në këmbë kundër Valdrin Pjetrit (VIDEO) Pas denoncimeve me fakte bindëse të bërë nga Partia Demokratike, se Vladrin Pjetri, fituesi i zgjedhjeve të 30 Qershorit
Çmontohet organizata kriminale, në pranga dy shqiptarë Ata fshehën drogën në zonën Conca Verde dhe me këtë furnizuan shumë tregtarë të vegjël nga zona e Savona. Organizata
E shkuara kriminale e të dyshuarit për ekzekutimin e biznesmenit në Vlorë Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur pasditen e djeshme në plazhin e vjetër të Vlorës
Basha nga Puka: Koha të shporrim Edi Ramën Në Pukë, në takimin me strukturat lokale të PD, kreu i opozitës, Lulzim Basha, u fokusua te dëmi që qeveria e Edi Ramës
Pjesë e grupeve kriminale: Kush është i forti i Fushë-Krujës, koka e gjobëvënies për biznesmenin durrsak Autori kryesor i gjobëvënies ndaj biznesmenit nga Durrësi është Lulzim Zalla nga Fushë-Kruja. 45-vjeçari, i konsideru
Shtyhen aplikimet, kjo është data e fundit kur mund të aplikoni për oficer të policisë kriminale Policia e Shtetit ka shtyrë deri në datën 15 shtator 2019 afatin për aplikimet për rekrutimin e 100 studentëve që kanë p
Pjesëtar i një organizate kriminale, arrestohet 54-vjeçari shqiptar në tentative për tu rikthyer në atdhe Një 54 vjeçar shqiptar ka rënë sot në duart e autoriteteve greke në pikën kufitare të Kristalopigi, në përpjekje për
Të përfituara nga aktivitete kriminale, i sekuestrohen 700 mijë euro pasuri 33-vjeçarit Ndërtesa, tuall dhe mjete, sekuestrohet pasuria e 33-vjeçarit Finalizohet operacioni “Invest”, për sekuestrimin e pas
Apartamente dhe toka të përfituara nga aktivitete kriminale, 31-vjeçarit i sekuestrohen 500.000 euro pasuri Një pasuri që kap vlerën e 500.000 i është sekuestruar një 31-vjeçari në Elbasan, pasi dyshohet se janë përfituar nga ak
Pranga 29-vjeçarit në Tiranë, furnizonte me kanabis zonën e "Myslym Shyrit" Finalizohet një tjetër operacion policor antidrogë i koduar "DISTRIBUTORI". Operacioni i ndjekur me metoda speciale t
Policia sekuestron mijëra euro prona dhe llogari bankare, i përkisnin një grupi të strukturuar kriminal Finalizohet një tjetër operacion në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për sekuestrimin e aseteve dhe pasuri
I akuzuar për mbështetje ndaj ISIS, dënohet kosovari në Zvicër Një dënim pa kusht me heqje lirie është absolutisht i domosdoshëm, për ta parandaluar atë nga kryerja e delikteve të tje
Policët holandezë po bashkëpunojnë me bandat kriminale Sindikatat e policisë holandeze kanë bërë thirrje për trajnime të veçanta për t’iu rezistuar qasjeve të bandave kriminal