999 rezultate për

krime

Bënte kërdinë me vjedhjen e makinave, arrestohet dibrani Policia në Shijak ka arrestuar një person nga Dibra ditën e sotme. Mësohet se shtetasi me iniciale S.G, banues në Tir
PAMJE TË RËNDA/ Maskat hyjnë me armë në lokal, dhunojnë barbarisht të riun në Fushë Krujë Një video ka qarkulluar ditën e sotme në media ku një grup të rinjsh dhunojnë një person brenda një lokali. Ata janë
I dënuar me "Arrest shtëpie", kuksiani lë banesën por e pëson keq Një 47-vjeçar me banim në Kukës përfundoi në prangat e policisë, pasi theu masën e arrestit shtëpiak. "Specialistët p
Frenologjia, doktrina që ka justifikuar krimet më të tmerrshme Prej disa kohësh, shkenca nuk mbështetet më në frenologji. Sipas kësaj doktrine, shumë të njohur në shekullin XIX, por t
Shtyhet seanca ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK-së para Speciales Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi, do të paraqit
Arrestohet "bamirësi" në Shkodër, zhvati mijëra euro nën emrin e një të sëmuri Një 19 vjeçar është vënë në pranga në Shkodër pasi ka zhvatur 25 mijë euro duke u shtirur si bamirës i cili kërkonte të
Vjedhja e WhatsApp nëpërmjet kodit 6-shifror, policia në konferencë urgjente Vjedhja e WhatsApp nëpërmjet mesazhesh është kthyer në një cështje serioze. Policia ka dalë në një konferencë për shtyp
Zbardhet mesazhi kërcënues ndaj shefit të krimeve në Gramsh: Do t'bëjmë ushqim për derra Shefi i Krimeve në Komisariatin e Gramshit është kërcënuar me jetë. Sokol Novaku është kërcënuar me jetë nga persona
U caktua shef krimesh në Gramsh, kërcënohet me jetë Sokol Navaku Ish-shefi i sektorit të narkotikëve në Drejtorine e Elbasanit, Sokol Navaku është kërcënuar me jetë. Navaku, i cili 1
E arrestuan gabimisht, shqiptari merr 10 mijë euro dëmshpërblim Agim Murtezi u arrestua për krime lufte pasi policët e KFOR-it e ngatërruan me një shtetas tjetër. Murtezi rrëfen mom
Specialja lejon udhëheqësit e UÇK-së të dalin nga qelia për Vitin e Ri Figurat më të rëndësishme të Ushtrisë Çlirimtaret të Kosovës po mbahen në paraburgimin e Gjykatës Speciale në Hagë të Ho
"Do të të pres kokën", ish-oficeri i krimeve në Elbasan kërcënohet me jetë Ish-oficeri i Krimeve të Rënda në Policinë e Elbasanit, Abaz Lala, është kërcënuar me jetë. Mësohet se dy ditë më par
U përfol se në Serbi janë krijuar video-lojëra me krime lufte, reagon ashpër Dafina Zeqiri (FOTO LAJM) Prej disa ditësh në medie ka bërë bujë lajmi se në Serbi janë krijuar video-lojëra me krime lufte, ku njëra ndër to para
Shefa rendi dhe krimesh, kush janë drejtuesit e policisë të arrestuar në Vlorë Ditën e sotme operacion kundër kultivimit të kanabisit në Vlorë, solli arrestimin e 27 personave dhe shpalljen në kërkim
Videolojëra me krime lufte, si u vra Adem Jashari (VIDEO) “Hyr në llogore, hyr në llogore. Ja ku e ke armikun, 200 metra larg teje, në shkurre (...)”, thotë një zë mashkulli, për
Aksioni antidrogë në Vlorë, pezullohet shefi i krimeve të Himarës Operacioni i madh antidrogë i zhvilluar në qytetin e Vlorës solli boshatisje të postës së policisë së Himarës. Mësohe
7 ish-oficerë serbë arrestohen për krime gjatë luftës së Bosnjës Shtatë ish-oficerë të policisë dhe ushtrisë serbe të Bosnjës u arrestuan të martën nën dyshimet se kanë kryer krime gjat
Hoti: Bota e di kush ishte agresori e kush viktima Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Viktimave të Gjenocidit, thotë se Kosova
A mund të dënohet Thaçi me burgim të përjetshëm nga Specialja? Për ish-Presidentin Hashim Thaçi, Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Hagës, Jack Smith, në letrën e tij drejtuar gj
Akuzohet për krime lufte, pesë avokatë marrin në mbrojtje Thaçin Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të mbrohet nga pesë avokatë në Gjykatën Speciale në Hagë. Sipas një dokumen