999 rezultate për

kremlinit

Si të përballemi me dezinformatat e Kremlinit Hulumtuesi i lartë dhe drejtor i Programit rus në Qendrën për analiza të politikave evropiane (CEPA), institut hulumtue
Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur shqiptar, Luan Qerimi Një lajm shumë i hidhur vjen nga bota e artit shqiptar. Aktori i mirënjohur i para viteve ’90, Luan Qerimi, është nda
Maqedonia pothuajse në NATO, reagon Rusia Inkuadrimi i Maqedonisë në NATO është e drejtë sovrane e vendit. Moska kujdeset për marrëdhënie të mira me Shkupin, por
Putin zbulon të preferuarin për kryeministër të Rusisë Presidenti rus, Vladimir Putin e ka nominuar Dmitry Medvedevin edhe për një mandat si kryeministër. Ky vendim i Putin
Priten sanksione të reja ndaj Rusisë Shtëpia e Bardhë tha të hënën se Shtetet e Bashkuara po shqyrtojnë vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë, për mbës
Alarm për bombë në Moskë, evakuohen 10 mijë persona Agjensitë ruse njoftojnë se e gjithë zona pranë Teatri Balshoi, dyqaneve të mëdha si Goum dhe hoteleve të luksit pranë K
Putini u tregon "dhëmbët" botës, ja mesazhi për Perëndimin (FOTO LAJM) Rusia ka mbajtur sot një paradë të madhe ushtarake bë Sheshin e Kuq, që tregon fuqinë e pakrahasueshme të Rusisë. Marshi
Pse Vladimir Putin ka kërkuar takim me Trumpin? Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka kërkuar të takohet me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trum
Putin i jep "bekimin" Vuçiç-it para zgjedhjeve Presidenti rus Vladimir Putin priti të hënën në Moskë kryeministrin serb Aleksandër Vuçiç. Numri një i Kremlinit u s
Konfirmon Kremlini: Nuk kemi pasur kontakte me ShBA-në për Sirinë Administrata e presidentit Trump nuk është konsultuar me Rusinë para së të bënin planin për zonat e sigurta për refugjat
SHBA mohon deklaratat e Rusisë se marrëdhëniet mes dy shteteve pothuajse janë ngrirë Shtetet e Bashkuara kanë përgënjeshtruar pretendimet e ngritura nga një zëdhënës rus se komunimiki mes dy vendeve është
Lufta kibernetike SHBA-Rusi, rrezikohet interneti Hakerat e Pentagonit ia kanë dalë të hyjnë në sistemet e komandës së Kremlinit, duke i bërë të arritshëm dhe të ekspozua
"Hakmarrja" e SHBA-ve, hakohen materiale sekrete të Kremlinit Ndërkohë që tensionet mes Risisë dhe Perëndimit vazhdojnë të rriten ndjeshëm, emaile dhe të dhëna të tjera të Vladislav
Sërish përplasje diplomatike mes Turqisë dhe Rusisë “Turqia duhet të paguajë dëmshpërblim për rrëzimin e avionit Su-24”, ka qënë kjo deklarata e zv. Ministrit të jashtëm ru
Ja si stërviten presidenti dhe kryeministri i Rusisë (FOTO LAJM) Nga kalërimi te gjuetia dhe tani në palestër. Presidenti rus Vladimir Putin kujdeset gjithmonë për veten edhe pse tashmë
Rusia: Perëndimi të mos e armatosë Ukrainën Moska zyrtare iu ka bërë thirrje shteteve perëndimore që të mos armatosin ushtarët ukrainas kundër separatistëve rusë në
E dashura e Putinit drejton grupin mediatik pro-Kremlinit? Alina Kabayeva që mendohet se është e dashura e Putinit, ka dyshime se po udhëheq grupin mediatik më të madh pro-Kremlin
Rusët pushtojnë fshatin e parë të Ukrainës Trupat ruse, të mbështetura nga helikopterë dhe autoblinda, kanë pushtuar një fshat ukrainas në pritje të një referendum
Putin: Ne nuk u mësojmë vendeve të tjera si të jetojnë Presidenti i Rusisë Vladimir Putin në fjalimin e tij vjetor drejtuar kombit rus është shprehur se “Rusia nuk po kërkon q
Vendodhja e Snowden e panjohur Ndërkohë që ish-kontraktori i Agjencisë së Sigurisë Kombëtare Edward Snowden po familjarizohet me jetën e azilantit diku