999 rezultate për

kremlini

Si të përballemi me dezinformatat e Kremlinit Hulumtuesi i lartë dhe drejtor i Programit rus në Qendrën për analiza të politikave evropiane (CEPA), institut hulumtue
Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur shqiptar, Luan Qerimi Një lajm shumë i hidhur vjen nga bota e artit shqiptar. Aktori i mirënjohur i para viteve ’90, Luan Qerimi, është nda
Maqedonia po bëhet bastion i Rusisë, a do të shkaktojë luftë? Analisti amerikan Janush Bugajski vlerësoi se Shkupi është bastioni i ri rus në Ballkan dhe se Kremlini llogarit me atë
Kremlini: Rusia nuk është e përfshirë në rastin Skripal në asnjë nivel "Rusia nuk ka të bëjë fare me rastin e helmimit Skripal në çdo nivel." Kështu është shprehur tha zëdhënësi i Kremlin
Kremlini hedh poshtë pretendimet e Trumpit për Idlibin në Siri Kremlini ka hedhur poshtë paralajmërimet e presidentit amerikan, Donald Trump për të mos nisur ofensivë në provincën sir
Maqedonia pothuajse në NATO, reagon Rusia Inkuadrimi i Maqedonisë në NATO është e drejtë sovrane e vendit. Moska kujdeset për marrëdhënie të mira me Shkupin, por
May: Kemi marrë masa për të ndaluar futjen e parasë ruse Kryeministrja Theresa May tha sot se qeveria britanike ka ndërmarrë “hapa të konsiderueshme” në luftën kundër rrjedhës s
Putin zbulon të preferuarin për kryeministër të Rusisë Presidenti rus, Vladimir Putin e ka nominuar Dmitry Medvedevin edhe për një mandat si kryeministër. Ky vendim i Putin
Priten sanksione të reja ndaj Rusisë Shtëpia e Bardhë tha të hënën se Shtetet e Bashkuara po shqyrtojnë vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë, për mbës
Basha u financua nga rusët? Rama tregon ka apo s’ka dorë Kremlini Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme është i ftuar në News24 ku ka pranuar që t'i përgjigjet të gjitha pyetjeve. I
Kremlini përgënjeshtron përfshirjen e Moskës në sulmin kibernetik NotPetya Kremlini përgënjeshtroi kategorikisht akuzat e Britanisë së Madhe për përfshirjen e Moskës në sulmin kibernetik “NotPety
Alarm për bombë në Moskë, evakuohen 10 mijë persona Agjensitë ruse njoftojnë se e gjithë zona pranë Teatri Balshoi, dyqaneve të mëdha si Goum dhe hoteleve të luksit pranë K
Kremlini sulmon aktorin Morgan Freeman Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, kritikoi aktorin amerikan, Morgan Freeman, për një video që ai e ka bërë për një o
Putin dhe Macron kundër Kim Jong-ut Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai francez, Emmanuel Macron bënë thirrje për negociata direkte me Korenë e Veriut për
Tensionet, SHBA-të urdhërojnë Rusinë të mbyllë konsullatat Departamenti amerikan i Shtetit ka urdhëruar këtë të enjte Rusinë që të mbyllë konsullatën e saj në San Francisco, sikur
I përpirë nga Kremlini, koperina e "Time" çmend Trump-in (FOTO LAJM) Revista prestigjioze "Time" i ka kushtuar një kopertinë që do të hapë mjaft debate raportit të presidentit të SHBA-ve Do
Putini u tregon "dhëmbët" botës, ja mesazhi për Perëndimin (FOTO LAJM) Rusia ka mbajtur sot një paradë të madhe ushtarake bë Sheshin e Kuq, që tregon fuqinë e pakrahasueshme të Rusisë. Marshi
Rusia kërcënon SHBA-të pas sulmeve ajrore në Siri Kremlini ka reaguar ashpër ndaj sulmeve ajrore të SHBA-ve në Siri, i cili ka nisur në orët e para të mëngjesit kundër ba
Pse Vladimir Putin ka kërkuar takim me Trumpin? Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka kërkuar të takohet me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trum
Kremlini: Protestat antikorrupsion në Moskë janë provokime (VIDEO) Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitri Peskov, ka deklaruar se protesta antikorrupsion të organizuara nga opozitari, Alexei Naval