999 rezultate për

krem

Putin është sëmurë dhe do tërhiqet? Reagon Kremlini Kremlini ka mohuar mundësinë që Vladimir Putin të jetë duke planifikuar të largohet pas zërave se presidenti rus mes pre
Detajet nga Kremlini: Putin i tha Vuçiqit se marrëveshja me Kosovën duhet të jetë e balancuar Presidenca ruse ka dhënë detaje se çka është biseduar sot në telefon mes presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe at
Bën mrekulli, si t'i zëvëndësoni kremrat e shtrejntë të fytyrës me kafe turke Kujt i nevojiten maskat e shtrenjta për fytyrë kur mund t’i përgatisim lehtësisht në shtëpi me metoda alternative. Kafja
A mund të përdor kremin kundër diellit të vitit të kaluar? Ekspertët shpjegojnë kur skadon Menjëherë sapo nis koha e plazhit, ne të gjithë vrapojmë të kapim kremin e diellit të mbetur përgjysmë nga viti i kaluar
Harrojeni kremin e duarve, kjo përzierje natyrale është ajo që ju duhet për duar të buta Në këto kohë kur duart i lajmë dhe i dezinfektojmë më shpesh se asnjëherë tjetër, nevojitet një përkujdes i veçantë ndaj
Vaj apo krem plazhi? Cili është i duhuri për lëkurën tuaj Deti dhe dielli janë fjalët kyç të verës, por duhet të shtojmë edhe një të tretë, “mbrojtësit” nga dielli. Dhe kjo vlen
Vdes nga koronavirusi, familja djeg gabimisht trupin e një tjetri Britania e Madhe është një ndër vendet më të prekura nga COVID-19. Një familje ka djegur trupin e një personi tjetër
Nesë nuk keni krem dielli në plazh, kjo perime është një magji e vërtetë! Amerikanët kanë një shprehje të famshme që ne e përkthejmë “Ne jemi çfarë hamë.” Përveç përdorimeve të ndryshme kundër r
Perfekte për verën, ëmbëlsira e ftohtë që përgatitet për 5 minuta Me këto temperatura, asgjë nuk shijon përveçse një ëmbëlsirë e ftohtë, e ngrirë e mbushur me gjëra të mira. Nuk e dimë ç
Bën mrekulli, si t'i zëvëndësoni kremrat e shtrejntë të fytyrës me kafe turke Kujt i nevojiten maskat e shtrenjta për fytyrë kur mund t’i përgatisim lehtësisht në shtëpi me metoda alternative. Kafja
Koronavirusi i merr jetën ish-ministit grek të Shëndetësisë Koronavirusi nuk i ka kursyer jetën as ish-ministrit grek të shëndetësisë Dhimitris Kremastinos. Kremastinos ndodhej
Këto janë produktet e kozmetikës që duhet ruajtur në frigoifer Në ditët e nxehta , asgjë nuk na shijon më shumë se një gotë uji i ftohtë apo një frut i freskët nga frigoriferi. Në
Trileçe ndryshe, receta e thjeshtë e ëmbëlsirës më të mirë Koha e përgatitjes – 40 minuta Përbërësit për kekun: për tavë drejtkëndëshe 33x23 cm, nëse bëni gjysmën e dozës, përd
Si ta marrim vesh nëse kremi ynë i përditshëm na ka skaduar? Jemi gjendur të gjitha përpara kësaj dileme! Në fakt, nuk kishte fare pse të ishte dilemë se kishte katër vite që qëndro
E diela në shtëpi, përgatisni tortën me krem dhe portokaj të sheqerosur Koha e përgatitjes - 35 minuta Përbërësit për brumin frola për tavë me diametër 26 cm: * 250 g miell * 150 g gjalpë në
Modelja që e akuzoi përfundon vetë në burg, si reagoi futbollisti (FOTO LAJM) Lajmi i ditës në futboll është padiskutim arrestimi i modeles ruse, Luisa Kremleva. 21 vjeçarja akuzoi në vitin 2017 mbr
Receta: Kek i mbushur me krem Përbërësit 2 vezë 1 gotë të çajit sheqer 1 gotë të çajit qumësht gjysme gote te çajit vaj vegjetal 1 vanilje 1 P
Përfundoi në koma nga kremi kundër rrudhave Një grua 47-vjeçare nga Sacramento, California, ka përfunduar në koma, pasi kremi kundër rrudhave që kishte përdorur gja
Këto ushqime i luftojnë rrudhat njëlloj si kremrat Kur bëhet fjalë për kujdesin ndaj lëkurës, ne e dimë se një kombinim i kremrave të diellit, kremrave anti-plakje dhe kuj
Jepet Nobeli për Ekonomi: 908 mijë dollarë për tre ekonomistët që punuan kundër varfërisë Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave ua dha Nobelin për Ekonominë tre ekspertëve Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe M