999 rezultate për

krahas

Jetë më e shtrenjtë në Maqedoni, rriten shpenzimet Jeta në Maqedoni është më e shtrenjtë. Disa nga sendet ushqimore janë më të lira, por një pjesë e madhe e tyre janë më t
Krahas çokollatave, këto janë lulet që dhurohen për Shën Valentin Bashkë me çokollatat e biletat e dashurisë, lulet janë një prej dhuratave më tradicionale që bëhen apo që merret për Shë
E krahasuan me Kylie Jenner, reagon i dashuri i Gertës së BB (FOTO LAJM) Ajo është një ndër banoret e BigBrother që vëmëndej e show-t e mori me vete dhe është jo pak e komentuar në media. Ge
Bogdani krahason Superligën me Serinë C italiane Golashënuesi i Kombëtares, Erjon Bogdani, i cili ka pasur eksperieca fantastike në futbollin italian ka bërë një krahasi
A duhet ta krahasojmë veten me të tjerët? Këshillat e psikologëve për vetëbesimin Presidenti i 32-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Franklin Roosevelt e quajti krahasimin "hajdut të gëzimit", por
Futbollisti kosovar krahason veten me Ronaldon (VIDEO) Cristiano Ronaldo shënoi një gol shumë të bukur ditën e djeshme ndaj Sampdorias, teksa u shkëput 71 centimetra nga toka
Rama "ngatërron kekun me byrekun", krahason antishpifjen me ligjet në Gjermani Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar sipas tij ligjin kundër shpifjes, në një kohë kur jashtë Parlamentit gazetarët vijojn
Media britanike krahason Rashicën me Sanchezin Mediumi britanik, HITC, e ka krahasuar Milot Rashicën dhe Alexis Sanchezin, pasi sulmuesi kosovar po kërkohet nga Aston
Mbappe ndihet i nënvlerësuar në krahasim me Neymar Gazeta prestigjioze franceze, L’Equipe, raporton se ylli francez Kylian Mbappe nuk është plotësisht i kënaqur me mënyrën
Pas të gjithëve, edhe Adrola Dushi ka diçka për t’i thënë Ardit Gjebreas! (FOTO LAJM) Edicioni i 21 i festivalit të “Këngës Magjike” u kthye në kryefjalën e mediave këto ditë. Eneda Tarifa me këngën “Ma
"I pakrahasueshëm, i pandalshëm, i guximshëm", Georgina dedikim special për CR7 E dashura e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, ka komentuar dështimin e portugezit për të fituar për herë të 6-të n
Trajneri i Hungarisë krahason James me Mbappen Ylli i Manchester United ështe duke bërë mjaft mirë që në sezonin e parë me 'djajtë e kuq'. Për shkak të aftësive që
Kosovë-Angli, Rashica mposht Rashfordin me statistika (FOTO LAJM) Ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë përveç tjerash do ta sjellë edhe një duel kokë me kokë mes dy anësorëve të talentuar, Mi
"Nëse do që një kalë të humb garën, i shton kilogramë", Wenger bën krahasimin e çuditshëm për Hazard Arsene Wenger beson se Eden Hazard po përballet me vështirësi në Real Madrid për shkak të gjendjes fizike. Ish-sulmue
E krahasuan me Luana Vjollcën, Linda Rei acarohet me komentuesin (FOTO LAJM) Luana Vjollca së fundmi ka publikuar një video e cila si gjithmonë ka tërhequr vëmendjen e ndjekësve të saj. Në video
Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e Radio Tiranës Është ndarë nga jeta ditën e sotme gazetarja e njohur e Radio Tiranës së Jashtme, Natasha Këlliçi (Dulaku). Ajo ka qe
Zaev dha dorëheqjen, Sali Berisha bën krahasimin me Edi Ramën Ditën e djeshme Shqipëria dhe Maqedonia pësuan zhgënjimin e radhës pas "JO" së madhe që morën nga BE. Ditën e sotme
Berisha krahason Ramën me diktatorin Hoxha: Monstra e dytë e kombit Ish-kryeministri Sali Berisha pas përgjigjes negative në lidhje me negociatat me BE-në i ka dërguar një mesazh të ashpë
Sonila Meço zbulon pengun e madh të jetës (FOTO LAJM) Sonila Meço ka zbuluar një nga gjërat që i ka mbetur peng në jetën e saj. Në një foto të publikuar në rrjetet socia
Gazeta e famshme gjermane e krahason Vjosa Osmanin me Merkelin (FOTO LAJM) Lidhja Demokratike e Kosovës është përcaktuar që në zgjedhjet e 6 tetorit t’ia mësyjë marrjes së pushtetit me Vjosa Osma