999 rezultate për

kosoves

Biden pritet të emërojë si sekretar shteti, mbështetësin e madh të Kosovës, Antony Blinken Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden pritet të emërojë të martën anëtarët e parë të kabinetit të tij, që sipas njoft
Kosova dhe Kroacia me partneritet të fuqishëm strategjik Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, realizoi sot vizitë një-d
Akuzat ndaj Bashës për UÇK-në, kreu i Komunës së Mitrovicës: Janë shpifje të ulëta Kryetari i Komunës së Mitriovicës, Agim Bahtiri i ka dalë në mbrojte kreut të PD, Lulzim Basha pas akuzave të qeverisë s
Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e 45 të Qeverisë së Kosovës Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, ka zhvilluar mbledhjen e saj të rregullt, të
Nga kush paguhen avokatët pranë Gjykatës në Hagë? Ish-udhëheqësit kryesorë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po përballen me aktakuza për krime lufte në Dhomat
Reagon Ministria e Jashtme për kërkesën e Vuçiç: Ofendim! “Kërkesa e Vucic, Vulin, Gjuric e Petkovic për të vizituar Kosovën, në një kohë kur Kosova përballet me rihapjen e plagë
Vuçiç kërkon leje që të vizitojë sot Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, të enjten ka dërguar kërkesë në institucionet e Republikës së Kosovës për të rea
Në këtë datë pritet të hiqen vizat për Kosovën Më 26 dhe 27 nëntor 2020 do të mbahet takimi virtual i delegacioneve teknike nga Ministria e Punëve të Brendshme e Repub
Kapiteni i Kosovës infektohet me koronavirus Amir Rrahmani, kapiteni i Kosovës dhe mbrojtësi i Napolit, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Mësohet se 26-vjeçari
Akuzohet nga Rama se punoi kundër UÇK-së, Basha tregon rolin e tij në Kosovë Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sqaroi detyrat që ai ka mbajtur gjatë angazhimit të tij në Kosovë. Basha tha
E rëndë! Një grua i jep fund jetës duke u hedhur nga ura Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen e një gruaje ka ndodhur në Kosovë. Ngjarja ka ndodhur në komunën e Kaçanikut, k
Përplasja fizike e deputetëve, fajësohet nënkryetarja e Kuvendit Ndaj nënkryetares së Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, janë drejtuar kritika me arsyetimin që e njëjta nuk ka ditur
Kush është deputeti i ri i PDK-së që do zëvendësojë Kadri Veselin Fadil Nura është deputeti i radhës nga Partia Demokratike e Kosovës i cili do të zëvendësojë Kadri Veselin. Nura ka m
Plas grushti në Kuvendin e Kosovës pas debatit për viktimat e luftës Deputetët në Kuvendin e Kosovës janë përplasur fizikisht mes tyre, pas debatit për viktimat e pagjetur të luftës. She
Dëbimi i mësuesve turq, Grupi i Punës së OKB dënon Kosovën dhe Turqinë Gjashtë shtetasit turq të arrestuar në Kosovë dhe të dëbuar në Turqi në mars 2018, u dënuan me 56 vjet dhe 7 muaj e gjys
Dëmtimi i Rrahmanit, Napoli i "frikësohet" një mungese të gjatë Mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani lëndoi krahun e djathtë gjatë ndeshjes ndaj Moldavisë. Ai u detyrua të lëshonte fu
Kosova triumfon ndaj Moldavisë, mbeten në Ligën C (VIDEO) Kombëtarja e Kosovës ka fituar ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve ndaj Moldavisë m 1:0 falë golit të Lirim Kastratit
Berisha pranon të takohet me ministrin serb, por ka një kusht lidhur me Kosovën Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se dënon vendosjen në tavolinë e integritetit të Kosovës në Serbi, e cila s
Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon nisjen e gjykimit në 2022-shin Në konferencën statutore apo të ecurisë së çështjes, mbrojtja e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep
Nëse vini nga këto shtete drejt Kosovës nevojitet rezultati i testit PCR ose izoloheni për 7 ditë (FOTO LAJM) Që nga muaji mars, Kosova po përballet me situatën e krijuar si pasojë e virusit COVID-19. Pandemia jo vetëm që ndiko