999 rezultate për

kosove

"Shota", luftëtarja e UÇK-së thirret për të dëshmuar nga Gjykata Speciale Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim ish-ushtares së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadete Doda – “Shota
LDK: Osmani kërcënoi KQZ-në për favorizimin e VV-së Shtabi i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media lidhur me vërejtjet e ushtrueses së dety
Ambasada ruse në Tiranë i reagon Haradinajt: Ideja e Shqipërisë së madhe provokim, po përparon si ide Pas deklaratave të Ramush Haradinajt për referendumin e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën ka reaguar Ambasada Ruse në S
379 raste të reja nga COVID-19 në Kosovë, sa viktima pati sot? Në 24 orët e fundit janë shënuar 379 raste të reja dhe tre viktima nga COVID-19 në Kosovë. Konkretisht kanë ndërruar jet
Pas deklaratës së Haradinajt për bashkim me Shqipërinë, reagon zyrtarisht edhe Rusia (FOTO LAJM) Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ditë më parë ka paralajmëruar një referendum për b
KQZ-ja nuk certifikon listat e VV, AAK-së e Nismës-LDK-ja, PDK-ja dhe Lista Serbe kalojnë Vetëvendosja, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma nuk kanë arritur të marrin certifikimin e listave zgjedhore nga
Rritet numri i viktimave nga COVID-19 gjatë 24 orëve në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.468 mostra prej të cilëve rezultojnë 289 raste pozitive. I
Kosnett: SHBA nuk do të detyrojë Kosovën të pranojë marrëveshje të padëshiruar Ambasadori amerikan, Philip Kosnett ka folur rreth marrëveshjes finale mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë të dhë
Shtatë viktima dhe 296 raste të reja me koronavirus për 24 orë në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKShPK) bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.569 most
Lloji i ri i COVID-19 ka mbërritur në Kosovë?! 30 mostra nisen për tu testuar në Berlin Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë të ditur se varianti i ri i COVID-19 është përhapur në 60 vende të botës. Der
Në kërkim për pengmarrje, arrestohet në Kosovë i shumëkërkuari nga Burreli Një shtetas i shpallur në kërkim në Shqipëri me akuzën pengmarrje është arrestuar në Kosovë. "Nga Njësia Speciale Fas
Rritet numri i viktimave nga koronavirusi gjatë 24 orëve në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.683 mostra, prej të cilëve rezultojnë 320 raste pozitive.
Jo vetëm në SHBA! Dua Lipa angazhohet edhe në zgjedhjet e Kosovës (FOTO LAJM) Dua Lipa ka treguar se ka qenë gjithnjë shumë e dhënë pas çështjeve aktuale që ndodhin në botë, madje edhe në politikë.
Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme në Kosovë (FOTO LAJM) Parashikimi i motit sipas Institutit Hidrometereologjik të Kosovës. Në dy ditët e ardhme pritet të mbajë mot me diell
Haradinaj-Vuçiçit: Njihni pavarësinë e Kosovës ose bashkohemi me Shqipërinë Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratës së Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, i cil
Nëntë viktima dhe 294 raste të reja me koronavirus në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.729 mostra, prej të cilëve rezultojnë 294 raste pozitive.
Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Kosovë: Garojnë 28 subjekte politike Deri të shtunën në mbrëmje (16.01.), subjektet politike në Kosovë kishin afat që të dorëzonin listat e tyre në Komisioni
Zgjedhjet në Kosovë, KQZ tregon si do të votojnë personat me COVID-19 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë përgatitjet për të mundësuar që edhe personat të cilët janë në izolim, pasi janë
Mbështetja e madhe për Kosovën, artisti bën portretin e Biden me oriz dhe grurë Ndërsa vëmendja e botës është kthyer nga ceremonia e inaugurimit të Presidentit të Amerikës, Joe Biden, një artist nga K
Aksident tragjik në Kosovë me 2 viktima, mjeti me targa shqiptare humb kontrollin Dy persona kanë humbur jetën, si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur para rreth një ore në fshatin Ponoshec të Gjakovës