999 rezultate për

kosovare

Vodhën një 'Orbit', tre kosovarë dënohen me 11 vjet burg Gjykata Themelore ka dënuar tre persona, dy vajza e një djalë me më shumë se 11 vjet burgim për një tentim grabitje, ku
Dalin shifrat zyrtare: Sa kosovarë kanë votuar deri në orën 15:00 (FOTO LAJM) Partia Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka dalë në një deklaratë për mediat ku është shprehur për procesin zgjedhor të d
Shkërrmoqet banda shqiptaro-kosovare e hajdutëve në Spanjë, 7 në pranga Garda Civile në Spanjë ka shkatërruar një bandë grabitësish e përbërë nga shqiptarët të Shqipërisë dhe Kosovës duke arre
DOKUMENTAR/ Tifozët kosovarë të Liverpool-it që udhëtuan në Stamboll për ta parë ekipin e zemrës (VIDEO) Aktori i njohur kosovarë, Kushtrim Sheremeti ka realizuar një dokumentarë të udhëtimit të tifozëve të Liverpoolit nga Ko
Një grua kosovare në ISIS, i ngritet aktakuzë në Prishtinë Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore të Prishtinës –Departamenti speci
Këta janë numrat që do të mbajnë partitë kosovare në zgjedhje Partia Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 6 tetorit do të garoi me numrin 112. Një përfaqësues i koalicionit AAK-PS
Ish futbollisti gjerman Asamoah, ndihmon voglushen kosovare për të jetuar (FOTO LAJM) Lutjet dhe falënderimet e familjes së Oltës janë të panumërta për ish futbollistin gjerman Gerald Asamoah. Fondacioni
BE: Ka ardhur koha t'i nxjerrim kosovarët nga getoja Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë ka rikonfirmuar se Kosova i ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizim dhe r
Motrat kosovare të pandashme, së bashku diplomohen edhe në polici Gjatë ditës së sotshme kanë dipoluar 416 të rinj për zyrtarë policorë. Kjo ishte gjenerata e 54-të e Policisë së Kosovës
Dy tifozë kosovarë grushtojnë çekun (VIDEO) Dy tifozë kanë grushtuar një tifoz çek i cili e kishte flamurin e vendit të tij të lidhur në shpinë në Prishtinë duke e
I besuari i Merkelit jep lajmin e mirë për vizat e kosovarëve Deputeti gjerman i CDU’së, Peter Beyer, gjatë një konference për media me kryeministrin në dorëheqje, Ramush Haradinaj,
Vajzat kosovare të kthyera nga Siria heqin shamitë në shkolla Një problem më vete, të cilin autoritetet përgjegjëse e kishin shqyrtuar para se të merrnin vendimin për rikthimin e kët
Gjilanasit i plasi goma në rrugën e Kombit: Kosovarët e injoruan, por polici i Shqipërisë i pagoi edhe kostot Adnan Arifi, nga Gjilani, derisa ishte duke kaluar në rrugën e Kombit së bashku me familjen e tij, i kishte plasur goma
Tentuan të hyjnë ilegalisht në Rumani, arrestohen 3 kosovarë Policia kufitare rumune e Qarkut Caraș-Severin, ka zënë tre shtetas të Republikës së Kosovës në tentim e sipër për
E kritikuan se vetëquhet "kosovare" jo "shqiptare, reagon Tayna (FOTO LAJM ) Ditën e djeshme, Rita Ora mbështeti publikisht Taynën dhe Dafina Zeqirin, duke u shprehur se vajzat kosovare janë të pap
"Vajzat kosovare janë të papara", Rita Ora mbështet publikisht Taynën dhe Dafinën (FOTO LAJM) Bashkëpunimi i Taynës dhe Dafina Zeqirit, “Bye bye”, është kthyer në hitin e momentit dhe po dëgjohet jo vetëm në Shqipë
Të rrjepim kosovarët siç ua bëri serbi! Shpallen në kërkim dy ekstremistët nga Lezha dhe Malësia e Madhe (VIDEO) Dy video të publikuara sëfundmi në rrjetet sociale nga dy persona që bënin thirrje për sulm ndaj shqiptarëve të Kosovës
Kosovares i dështon keq botoksi në ditën e fejesës së vëllait (FOTO LAJM) Grupet e Facebook-ut së fundmi janë bërë adresë për të treguar problemet që kanë personat e ndryshëm, duke kërkuar kësht
"Shpërthen" Era Istrefi, vë në plan të parë të pasmet bombastike (FOTO LAJM) Këngëtarja e mirënjohur kosovare, Era Istrefi në këto ditë të nxehta të gushtit ka gjetur kohë për pushime. Këngëtraj
VELIPOJË/ Portieri i Vllaznisë bëhet sërish hero, shpëton një tjetër pushuese kosovare Portieri shqiptar, Eldi Hasasni, ka bërë një tjetër akt heroik në plazhin e Velipojës. Lojtari i Vllaznisë së Shkodrë