Sulmohet kandidati për deputet i LSI-së, Ralf Gjoni
999 rezultate për

kosovar

Bomberi Rashica lë pas Piatekun: Ia kalon vetëm Mbappe Milot Rashica po kalon një sezon fanatastik me skuadrën gjermane të Werde Bremen. Kosovari është këthyer në një bombër p
Kaq është numri i kosovarëve që jetojnë në diasporë (FOTO LAJM) Numër i madh i kosovarëve jetojnë ende në shtetet e perëndimit. Megjithë tendencën e zhvillimit ekonomik të vendit, n
Kosovarët nuk i dorëzojnë armët, po dështon projekti i ministrisë ​Fushata për legalizimin e armëve e nisur nga ministria e Punëve të Brendshme si duket nuk po tregon rezultat të p
Motrat po çmendin rrjetet sociale me vallen kosovare (VIDEO) Dy shqiptare që shihen teksa vallëzojnë me këngën “Valle Kosovare” në një video, po shikohen e shpërndahen shumë. Dy
Haradinaj uron gratë për 8 marsin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar gjithë gratë dhe nënat kosovare për Ditën e 8 Marsit. Përmes një po
Ndodhi edhe kjo, kosovarja përfaqëson Serbinë në Eurovizion (VIDEO) ​Është zhvilluar në Serbi “Beozivija 2019”, festivali i rëndësishëm i këngës, i cili zgjedh dhe përfaqësuesin e kë
Rreth 100 mijë kosovarë presin të marrin vizën për tu larguar Rreth 100 mijë kosovarë në vit kërkojnë viza nga Ambasada e Gjermanisë dhe nga ajo e Zvicrës. Një përqindje e madhe e kë
SHBA i bën thirrje kosovarëve të mbrojnë rrëqebullin Ambasada e SHBA-ve në Kosovë përmes një postimi në Facebook ka kërkuar që të ruhet specia e maceve të egra. Në postim
Kosovari po bëhet pilot ushtarak në Amerikë (FOTO LAJM) I lindur në Gjakovë, Pilot në Floten Ajrore Amerikane duke realizuar ëndrrën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan
Shqiptari nga Kosova ndiqet me helikopter në Austri Një shtetas kosovar është konfliktuar me dy shtetas rumunë në Amstetten të Austrisë. Pas sherrit 42-vjeçari Jeton N., ng
Ish-Ministri serb: Mos trajtohet asnjë Kosovar që vuan nga kanceri në Beograd Ish-ministri serb i Ekonomisë, Dragan Marshiqanin ka deklaruar nëpërmjet rrjetit social ‘Twitter’ që asnjë Kosovar i cil
Disa orë na ndajnë nga ceremonia e Oscar, ambasadori shpreson te artistët kosovarë Ceremonia e shpërblimeve “Oscar” do të mbahet sonte, për të vlerësuar suksesin e aktorëve, regjisorëve dhe punëtorëve të
"Kosovarët kanë gjak serbi", Mustafa Nano sqaron deklaratën Muaj më parë gazetari i njohur Mustafa Nano ishte sërish në vëmendjen e mediave për një deklaratë të bërë mbi kosovarët
378 kosovarë aplikuan për lënien e shtetësisë në janar Shumë qytetarë të Kosovës po kërkojnë që të heqin dorë nga shtetësia e tyre. Vetëm në vitin që lamë pas, 5 mijë qytetarë
Milot Rashica kthehet në super-formë, kjo është gjendja e tij momentale (FOTO LAJM) Milot Rashica duket se u ka dhënë fund dhimbjeve në shpinë, të cilat e përshkuan javëve të fundit. Futbollisti kosova
Serbët tentuan të digjnin flamurin e Kosovës, ky është kosovari që u konfliktua në New York Konflikti që ka ndodhur mbrëmë, për ditën e Pavarësisë së Kosovës në New York e pati zanafillën te disa të rijn serbë që
"I tmerruar nga kosovarët në protestë", çfarë bën Rama nëpër hotele Ish-kryeministri Berisha e ka publikuar një mesazh në Facebook ku deklaron se policia e Shtetit po kryen kontrolle në t
Trukimet në futbollin kosovar, çdo takim do të shikohet nga UEFA Një delegacion i Federatës së Futbollit të Kosovës ka qenë në Nion të Zvicrës ku ka zhvilluar disa takime me zyrtarë të
Një serb dhe dy shtetas kosovarë kapen me drogë në Durrës Policia Kufitare mbi bazën e informacioneve të siguruara në rrugë operative, ka njoftuar se ka vënë në pranga tre person
Mijëra qytetarë heqin dorë nga shtetësia kosovare Kosova me 17 shkurt mbush 11 vjet që është ka shpallur pavarësinë. Por, 11 vjetorin e “lindjes” së saj nuk do të festojn