999 rezultate për

kosova

Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme Pas dështimit të koalicionit qeverisës për t’i çuar përpara proceset e mëdha, zgjedhjet e parakohshme nacionale konsider
Qosja krahason Mustafën me Vuçiçin: Qasja juaj, si e Serbisë dhe Jugosllavisë Rexhep Qosja përmes një reagimi ndaj "Shqipërisë Etnike", ka deklaruar se kryeministri i vendit ka reaguar njësoj siç re
Ambasadori britanik dhëndërr në Kosovë, ja çfarë thotë për gatimet e vjehrrës (VIDEO) Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O'Conell është një nga diplomatët më të dashur për Kosovën, kjo pasi a
Sputnik: Ushtarët gjermanë do largohen nga Kosova Media ruse "Sputnik", ka shkruar sot se ushtarët gjermanë të KFOR-it në Kosovë, do të mund të tërhiqen deri në fund të v
Thaçi flet nga SHBA: Ndërtuam 800 kilometra autostradë pa asnjë cent borxh Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po merr pjesë në Foru
Shpërthen Gjini: Ik o Kryeministër, se na turpërove! Ndaj emërimit të Ivan Todosijevicit ministër i Administratës së Pushtetit Lokal, ka reaguar nënkryetari i AAK-së, Ardia
Hoxhaj: Kosova e vendosur në orientimin pro evropian Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka deklaruar se Kosova është e palëkundur në orientimin e saj pro evropian d
Haradinaj mesazh nga Franca: Kosova është në gjendje të rëndë Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përcjellur një mesazh nga Franca gjatë një interviste për
Mashtroi për 20 vite dhe fitoi 900 mijë franga, por ja si e pëson shqiptari Një shqiptar i Kosovës ka marrë mbi 900 mijë franga në emër të pensionit të invaliditetit pasi për 20 vite është shitur
48% e serbëve mendojnë se Kosova do t’i bashkohet Shqipërisë Gazeta e Beogradit “Blic”, në versionin e saj online, gjatë ditës së sotme ka nisur një anketë me lexuesit lidhur me dek
Mediat serbe “shpërthejnë” për blerjen e helikopterëve: Kosova po armatoset (FOTO LAJM) Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa gjatë ditës së sotme ka njoftuar se është caktuar një ekip ndërministror i cili do t
Publikohet drafti i mocionit për rrëzimin e Qeverisë së Mustafës (DOKUMENT) "Lajmi.net" ka siguruar Draftin e Mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Isa Mustafës të iniciuar nga Nisma për Kosovën
Kosova do blejë helikopterë? Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, mësohët se ka caktuar një ekip ndërministror për të krijuar kushtet për blerjen e d
Situata ishte serioze, Kosova del nga gjendja e alarmit Kryetari i Komisionit parlamentar për mbikëqyrjen e Agjensisë Inteligjente të Kosovës, Haxhi Shala, ka thënë se bërë të
Arrestohet kosovari në Morinë, transportonte cigare kontrabandë Policia kufitare e Morinës ka vënë në pranga një shtetas nga Kosova pasi u kap duke transportuar cigare kontrabandë të l
Çfarë do ndodhë në Kosovë nëse nis Lufta e Tretë Botërore? Zhvillimet e fundit në botë flasin se jemi në prag të fillimit të një lufte bërthamore. Si pasojë e bombardimit të SH
"Unë jam vrasësi, më arrestoni", shqiptari nga Kosova vret boshnjakun Një shqiptar nga Kosova i cili dyshohet për vrasjen e një 26-vjeçar me prejardhje nga Bosnja, është dorëzuar në polici d
Mustafa apel politikanëve: Kosova ka nevojë për liberalizimin e vizave Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, me anë të një postimi në Facebook, u ka bërë apel politikanëve se vendi ka nevojë p
Limaj: Koha për të shkuar në zgjedhje Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, në një intervistë në RTK ka thënë se Kosova është në një krizë të thellë po
Pelegrinët serbë nga Jerusalemi: Kosova është e jona! (VIDEO) Disa pelegrinë nga Serbia kanë kënduar sot në Jerusalem këngën “Oj Kosovo, Kosovo”. Kënga në fjalë është këngë e folk
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.