999 rezultate për

kosovĂ

"Haradinaj ka kërkuar që votimi për Kosovën në INTERPOL të shtyhet" Zyra e kryeministrit në detyrë ka konfirmuar se Ramush Haradinaj ka kërkuar shtyrjen e votimit për pranimin e Kosovës në
Lorik Cana me reagim emocionues pĂ«r fitoren e ShqipĂ«risĂ« dhe KosovĂ«s (FOTO LAJM) Kosova ka shĂ«nuar fitore shumĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme nĂ« stadiumin ‘Fadil Vokrri’ duke e mundur Malin e Zi me rezultat 2:0 pĂ«r t
Shqipëria dhe Kosova triumfuan, Rama: Super mbrëmje (FOTO LAJM) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përshëndeti fitoren e dyfishtë, të Kosovës dhe Shqipëisë në ndeshjet respektive ndaj
Kosova mposht Malin e Zi dhe mban gjallë shpresat për kualifikim (VIDEO) "Dardanët" kanë dhuruar spektakël në stadiumin "Fadil Vokrri", duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi. Në fakt, mysafirët duh
Nuk pĂ«rmbahet Kosova, shĂ«non golin e dytĂ« (VIDEO) Kosova ka arritur tĂ« shĂ«nojĂ« golin e dytĂ« pĂ«rballĂ« Malit tĂ« Zi nĂ« ‘Fadil Vokrri’. ËshtĂ« radha e sulmuesit kryesor tĂ«
'Fadil Vokrri' në festë, Kosova zhbllokon rezultatin (VIDEO) Kosova ka arritur të kalojë në avantazh përballë Malit të Zi në'Fadil Vokrri'. Kapiteni Rrahmani arriti të dërgonte n
Njihuni me bukuroshen qĂ« rrĂ«mbeu kurorĂ«n e "Miss Universe Kosova" (FOTO LAJM) MbrĂ«mjen e kaluar u mbajt nata finale e konkursit tĂ« bukurisĂ« “Miss Universe Kosova”. DhjetĂ«ra vajza morĂ«n pjesĂ« duke
Vetëm 16-vjeç, kosovarja mban fjalim në Parlamentin Europian (VIDEO) Një vajzë 16 vjeçare ditë më parë ka mbajtur fjalim në Parlamentin Europian. Rea Sylejmani paraqiti problemet për dhu
Trajneri i Malit të Zi: Kosova ka gjasa për kualifikim në Euro 2020 Trajneri i Malit të Zi, Faruk Hadzibegic, është shfaqur para gazetarëve në konferencë për media një ditë para përballjes
Flet Gjuriç: Fajin për helmimin e zyrtarëve e ka Kosova, arsyeja Drejtori i ashtuquajturës Zyrës për Kosovë në Qeverinë serbe, Marko Gjuriç ka folur për rastin e helmimit të 26 zyrtarëv
Vodhën një 'Orbit', tre kosovarë dënohen me 11 vjet burg Gjykata Themelore ka dënuar tre persona, dy vajza e një djalë me më shumë se 11 vjet burgim për një tentim grabitje, ku
Fitorja e ÇekisĂ« ndaj AnglisĂ« vĂ«shtirĂ«son Ă«ndrrĂ«n "Euro 2020", si kualifikohet Kosova (FOTO LAJM) Kosova do ta ketĂ« shumĂ« tĂ« vĂ«shtirĂ« kualifikimin nĂ« Euro 2020 prej ndeshjeve qĂ« po zhvillohen nĂ« kuadĂ«r tĂ« fazĂ«s sĂ« grup
Kurti: Dua qĂ« ShqipĂ«ria ta shohĂ« SerbinĂ« me sytĂ« e KosovĂ«s Lideri i LĂ«vizjes VetĂ«vendosje, Albin Kurti, ka folur rreth idesĂ« sĂ« ashtuquajturĂ«s “Shengeni i vogĂ«l”, qĂ« u iniciua nĂ«
ParalajmĂ«rohet dĂ«shtimi i katĂ«rt i KosovĂ«s nĂ« rrugĂ«n drejt Interpolit Edhe njĂ« javĂ« ka mbetur deri nĂ« kohĂ«n kur Kosova pĂ«r herĂ« tĂ« katĂ«rt do tĂ« tentojĂ« qĂ« t’i marrĂ« votat e mjaftueshme pĂ«r t
Dominante pĂ«r 90 minuta, Kosova mposht minimalisht Gjibraltarit (VIDEO) Kosova ka shĂ«nuar fitore nĂ« ndeshjen miqĂ«sore ndaj Gjibraltarit 1:0 nĂ« “Fadil Vokrri”. Golin e vetĂ«m e shĂ«noi Florent
Kosova ja del të zhbllokojë rezultatin përballë Gjibraltarit (VIDEO) Kosova ka arritur të shënojë ndaj Gjibraltarit në minutën e 69-të. Golashënues ishte Florent Hasani, shkruan Indekso
Kosova jashtë shengenit ballkanik? Përgjigjet Rama Pas nënshkrimit të deklaratës së përbashkët me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe Kryeministrin e Maqedonisë së
Formacionet zyrtare: Kosovë-Gjibraltar, ndryshime të mëdha te "Dardanët" Përfaqësuesja e Kosovës do t'i zhvillojë dy ndeshje ndërkombëtare këtë muaj. Fillimisht sonte, "Dardanët" do ta zhvil
ÇfarĂ« kishte paralajmĂ«ruar Kadri Veseli nĂ« rast se fiton Albin Kurti? (VIDEO) Kryetari i PartisĂ« Demokratike tĂ« KosovĂ«s, Kadri Veseli kishte paralajmĂ«ruar kohĂ« mĂ« parĂ« rrezikun eventual nĂ« rast tĂ« m
Alban Skenderaj uron Albin Kurtin: Kosova është shembull për Shqipërinë Albani është njëri prej këngëtarëve që ka fansa shumë edhe në Kosovë, duke e quajtur një fitore me shumë sakrifica që er