999 rezultate për

korrupsion

DASH: Shqipëria s’ka bërë përparim, shkak korrupsioni Në raportin e fundit që Departamenti Amerikan i Shtetit ka bërë në lidhje me pastrimin e parave për vitin 2020 thekson s
''100 dështimet e Ramës në 8 vite'', Basha: Shqipëria shtet i kapur për shkak të korrupsionit Kryedemokrati Lulzim Basha edhe ditën e sotme ka vijuar me 100 dështimet e kryeministrit Rama. Basha shprehet se Shqi
Mbyllen hetimet për gjyqtaren Mimoza Margjeka, dosja përfundon në Gjykatë Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar më datë 26.02.2021 ka përfunduar hetimet dhe paraqitur
Pandemia zbeh gjasat për liberalizimin e vizave për Kosovën Në kohën kur Gjermania është duke rivendosur kufirin me Çekinë dhe Austrinë për shkak të pandemisë, liberalizimi i vizav
Basha shkon në Durrës: Energjia është në kolaps nga korrupsioni Kreu demokrat, Lulzim Basha ka takuar ditën e sotme pronarë të bizneseve në Durrës, duke u njohur nga afër me sfidat e s
Vlerësimi i Dvoranit, reagonn Ambasada Amerikane: Luftoi korrupsionin! Ditën e sotme gjyqtari Ardian Dvorani mori certifikatën e tij për punën e tij kundër korrupsionit në Shqipëri, dhënë nga
Mesazh Metës? DASH shpall Dvoranin kampion në luftën kundër korrupsionit Departamenti Amerikan i Shtetit e rendit ish-kreun e KED Ardian Dvoranin mes 12 kampionëve kundër korrupsionit. Ambas
Kurti: Do zhdukim varfërinë ekstreme duke luftuar korrupsionin Albin Kurti, ka premtuar eliminimin e varfërisë ekstreme në Kosovë, përgjatë kohës së qeverisjes së tij. Kurti thotë
Basha: Ngrejmë Agjencinë kundër Korrupsionit, në lupë çdo PPP Kryedemokrati Lulzim Basha ditën e sotme ka zbuluar programin për biznesin dhe anti-korrupsionin, me të cilin garon në
5 vite burg për korrupsion, arrestohet në aeroport presidenti i klubit të futbollit (VIDEO) Presidenti i klubit rumun të futbollit Astra Giurgiu, Ion Nikulae u arrestua sot në aeroportin e Bukureshtit pasi u kthy
Në burg për korrupsion, KLGJ merr vendimin e fundit për gjyqtaren e Krujës Vetëm ditën e sotme, KLGJ ka vendosur të pezullojë nga detyra gjyqtaren Enkeleda Hoxha, e cila u arrestua pak ditë më pa
Revolucion demokratik anti-establishment dhe anti-korrupsion Prof.Lisen BASHKURTI Ajo që pritej në Kosovë ndodhi. Vetvendosja me përfshirjen në listën e saj të Vjosa Osmanit dhe
"Nesër ta kopsisim": Skema e korrupsionit në Gjykatën e Krujës përfshin edhe spitalin Në përgjimet e zbardhura që kanë lidhje me operacionin e SPAK ku ra në pranga Enkeleida Hoxha, zbulohet edhe skema korru
Skandali i Tires tek covid-19, zv.ministrja Rakacolli: Janë marrë masa! Zv. ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli ka deklaruar këtë të hënë se në lidhje me rastin Tire janë shkarkur kryeinfe
Përgjimet e Ndraghetas, reagon ambasadori italian Ambasadori italian, Fabrizio Bucci, ka reaguar lidhur me përgjimet e antimafias italiane për grupin mafioz të Ndraghetas
Ndrangheta në Shqipëri, reagon ambasadori italian në Shqipëri (FOTO LAJM) Ambasadori italian në Shqipëri, Fabrizio Bucci ka reaguar për herë të parë në lidhje me përgjimet e antimafias italiane,
Merrnin para për ndërtimet pa leje, arrestohen dy zyrtarë të bashkisë së Kamzës Dy punonjës të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Kamzë janë arrestuar nga Policia e Tiranës pasi akuz
Mafia italiane "tallet" me ministrat shqiptarë: Korrupsion total, biznes pa tendera! Dosja hetimore me mbi 1000 faqe mbi të cilën në Itali u ekzekutua më 21 janar 2021 megaoperacioni i antimafias italiane
"Pyll pa derra nuk ka", Rama përgjigjet për korrupsionin dhe sulmin ndaj Francës Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur komenteve të ndjekësve në rrjete sociale në lidhje me korrupsionin tek spitali
Skema e korrupsionit të Tires, zbardhet lëvizja e prokuroisë Në vijim të hetimeve për korrupsionin në spitalin “Shefqet Ndroqi”, prokuroria e Tiranës, do të marrë në pyetje mjekë e