999 rezultate për

korrektues

I dënuar për vjedhje, vetëvritet në qeli 29 vjeçari Një i burgosur është vetëvarur në burgun e Dubravës. Kjo është bërë e ditur nga Shërbimi Korrektues i Kosovës, teksa
Mbahet takimi i parë për Hartimin e Draft Ligjit të Shërbimit Korrektues të Kosovës Shërbimi Korrektues i Kosovës ka mbajtur sot takimin e parë të Grupit të Punuës për Hartimin e Draft-Ligjit
Kapet "mat" efektivi i cili fuste lëndë narkotike te të burgosurit Një gjest i çuditshëm i bërë nga një oficer burgu, ngre dyshime se ai mund ti ketë futur një prej të burgosurve një sasi
Infektohet me koronavirus një zyrtar në Burgun e Dubravës, Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton opinion publik se në Qendrën Korrektuese Dubravë, javën e kaluar më 22 prill 2020
Hyri live në Facebook duke shkelur rregullat e etikës, suspendohet zyrtari në Kosovë Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se për shkak të shkeljes së Kodit të Etikës për zyrtarë korrektues, ka la
Kontroll blic në burgun e Dubravës, kapën mjaft sende të paligjshme Mbrëmë rreth orës 21:45, Departamenti i Sigurimit dhe Njësiti Intervenues i Shërbimit Korrektues të Kosovës, kanë reali
Burgjet në Kosovë do të bëhen me agjentë sekretë (VIDEO) Ditë më parë një i paraburgosur arrit të arratiste nga Klinika Ortopedike. Këtë gjë personi i dyshuar për veprën pena
Arratiset nga Klinika Ortopedike i paraburgosuri kosovar Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se sot rreth orës 04:30, është arratisur nga Klinika e Ortopedik
Arrestohet në Kosovë i mbijetuari i masakrës në Dubravë Shërbimi Korrektues i Kosovës është deklaruar lidhur me incidentin e sotëm në shënimin e 20-vjetori të Masakrës së Dubra
Gardianët dalin në protestë, kërkojnë rritje të pagës Pakënaqësitë me Projektligjin e Pagave ka bërë që oficerët e Shërbimit Korrektues të gjitha burgjeve të Kosovës të prote
Policia tregon si u arratisën dy persona nga burgu i Lipjanit Mëngjesin e ditës së djeshme, dy të mitur janë arratisur nga Qendra Korrektuese e Lipjanit. Të dy të miturit ishin të dë
Mbi 15 policë e 5 infermierë përfundojnë në spital me overdozë të panjohur Dy duzina njerëzish në Institucionin Korrektues Ross në Ohajo, duke përfshirë pesë infermierë, 15 oficerë korrektues dhe
Këto objekte alarmuan dje policinë në burgun e Dubravës (FOTO LAJM) Shërbimi Korrektues i Kosovës në koordinim të plotë me Policinë e Kosovës kanë realizuar një operacion të bastisjes në Q
Policia jep detaje nga bastisja në Dubravë Shërbimi Korrektues i Kosovës, në koordinim të plotë me Policinë e Kosovës, kanë realizuar një operacion të bastisjes në
Ministri dorëzon postin e drejtorit të burgjeve Nehat Thaçi ka filluar sot zyrtarisht punën në drejtimin e Shërbimit Korrektues të Kosovës. Këtë gjë e bëri të ditur min
Nehat Thaçi emërohet drejtor në Shërbimin Korrektues Nehat Thaçi për tri vjet do të jetë drejtor i Shërbimit Korrektues, duke pasuar Sokol Zogajn. Thaçi u bë i njohur për pu
Lirohen oficerët e akuzuar për lejim të një të dënuari Gjykata Themelore në Prishtinë shpalli aktgjykimin ndaj oficerëve korrektues të akuzuar për veprën penale lirim të kundë
Haradinaj nuk e le te pensionohet Zogajn, e merr këshilltar Grupit të këshilltarëve të kryeministrit Ramush Haradinaj i është bashkuar edhe një anëtar. Shefi i Qeverisë ka emëru
​Tahiri i vendosur për themelimin e njësive ekonomike në qendra korrektuese Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka kërkuar ndihmën e partnerëve strategjik për ta ndihmuar në themelimin e njësiv
BE-ja ndihmon Kosovën për fuqizimin e Shërbimit Korrektues Është lansuar projekti i Bashkimit Evropian “Further Strengthening the Correctional and Probation Services in Kosovo”, (