999 rezultate për

koreja

Korea e Veriut lëshon dy raketa të tjera para bisedimeve me SHBA Ushtria e Koresë Jugore ka thënë se Koreja Veriore i ka hedhur dy raketa në det, disa orë pasi vendi komunist paraqiti o
Koreja e Veriut përvetëson shuma marramëndëse nga sulmet kibernetike Koreja e Veriut ka përvetësuar rreth 2 miliardë dollarë për financimin e programit të armatimit bërthamor, në sajë të su
20 foto nga Koreja e Veriut të censuruara për publikun (FOTO LAJM) Kemi menduar se Koreja e Veriut ishte një vend i çuditshëm, por kurrë nuk do imagjinonim se ishte kaq shumë i çuditshëm.
Koreja nis hedhjen e raketave Ushtria e Koresë Jugore ka thënë se Koreja Veriore i ka hedhur në det disa raketa me rreze të shkurtër veprimi pranë qyt
Vjen reagimi i Trump, pas dyshimeve se Koreja do të lëshojë raketa Imazhe satelitore të një impianti afër Penianit sugjerojnë që Koreja e Veriut mund të jetë duke u përgatitur të lançojë
SHBA dhe Koreja e Jugut ndërpresin stërvitjen më të madhe ushtarake për shkak të Veriut Sekretari amerikan i Mbrojtjes Jim Mattis tha se një stërvitje e përbashkët ushtarake me Korenë e Jugut të quajtur “Foal
Refuzoi ushtrinë, Koreja dënon futbollistin që shkëlqeu në Botëror Në Korene e Jugut shërbimi ushtarak është i detyrueshëm dhe këtu përfshihen edhe futbollistët. Jang Hyun-So mbrojtësi i
SHBA-Koreja e Veriut, dakord për një takim të dytë të nivelit të lartë Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe udhëheqësi koreano-verior Kim Jong Un, kanë rënë dakord për mbajtjen e një
Koreja e Veriut zhvillon paradë ushtarake pa raketën bërthamore Koreja e Veriut duket se ka hequr dorë nga raketat balistike. Në paradën e fundit ushtarake për të përkujtuar 70 vje
Koreja e Jugut ndalon shitjen e kafes në të gjithë shkollat e vendit Qeveria e Koresë së Jugut ndalon shitjen e kafesë në shkolla në mbarë vendin në një përpjekje për të frenuar rritjen e o
Trump thotë se Koreja e Veriut do ta zbatojë marrëveshjen për çarmatim bërthamor Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump thotë se ka besim se kreu i Koresë së Veriut Kim Jong Un do
Koreja e Veriut: SHBA po bën 'kërkesa gangsterësh' për denuklearizimin Koreja e Veriut ka akuzuar SHBA për përdorimin e "taktikave gangstere" për ta shtyrë atë drejt çarmatimit bërthamor pas
Koreja e Veriut vazhdon në mënyrë sekrete programin bërthamor Sipas shërbimeve sekrete amerikane, Koreja e Veriut në mënyrë sekrete po vazhdon programin e saj bërthamor, duke u përpj
Koreja e Jugut zhgënjen në Botëror, ky lojtar pritet të përfundojë ushtar Korea e Jugut e humbi ndeshjen e saj përballë Meksikës dhe duket se më shumë këtë humbje e ka përjetuar lojtari Son Heun
A është ky goli më i bukur i Botërorit? (VIDEO) Koreja Jugore mund të ketë humbur ndaj Meksikës, por lojtari i Tottenham Hotspur, Son Heung-Min ka vjedhur vëmendjen sa
Formacionet zyrtare: Koreja Jugut - Meksikë Koreja e Jugut dhe Meksika do të luajnë sot ndeshjen e dytë të Grupit F në Kupën e Botës. Koreanët duan fitoren e pa
Pas takimit/ Trump: Korea e Veriut nuk është më kërcënim Koreja e Veriut nuk paraqet më një kërcënim bërthamor dhe nuk është më problemi më i madh dhe më i rrezikshëm për SHBA.
SHBA, Mattis thirrje për kujdes nga Koreja e Veriut Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, tha sot se sanksionet ndërkombëtare ndaj Koresë së Veriut do të hiqen vetëm
Korea trembet nga Trump, ul kokën dhe kërkon bisedime Koreja Veriore ka thënë se dëshiron të flasë “në çdo kohë dhe në çdo formë”, pasi presidenti amerikan Donald Trump ka an
Dyshime në çmontimin e qendrës bërthamore koreano-veriore Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres shprehu keqardhje, pasi ekspertët ndërkombëtarë nuk ishin ftuar në ç