999 rezultate për

kopshtit

Infektohet edukatorja në Delvinë dhe karantinohen fëmijet e kopshtit Edukatorja e kopshtit në qendër të Delvinës ka rezultuar pozitive me Koronavirus pas tamponit të kryer. Ajo është kar
Infektohet me COVID-19 drejtoresha e kopshtit në Elbasan, karantinohet stafi Ditën e sotme, 5 persona rezultuan të infektuar me COVID-19 në Elbasan. Një nga të infektuarit mësohet se është drejt
Super vilë në Dhërmi, dalin pamjet e kopshtit gjigant të Alketa Vejsiut (FOTO LAJM) Moderatoja Alketa Vejsiu vazhdon pushimet në këto ditë të nxehta gushti. Ditën e sotme, ajo është ndalur në shtëpinë
Infektohet me koronavirus biznesmeni dhe edukatorja e kopshtit Tre raste të reja me koronavirus kanë rezultuar gjatë orëve të fundit në Përmet. Bëhet fjalë për një biznesmen, edukator
Infektohet edukatorja e kopshtit, pozitiv edhe bashkëshorti i saj tregtar Eukatorja e kopshtit publik “Skënderbeg” në Lezhë dhe bashkëshorti i saj janë infektuar me koronavirus. Mësohet se ko
Rezulton pozitiv ndaj koronavirusit burri i kuzhinieres së kopshtit në Vlorë Një tjetër rast me koronavirus i shtohet Vlorës, ku bëhet fjalë për bashkëshortin e kuzhinieres së kopshtit Nr 9 në Vlor
Tetë mënyra si t’i hiqni qafe kërmijtë nga kopshti Shiu që ka rënë këto ditë u përshtatet shumë kërmijve Kërmijtë janë dëmtues të kopshtit. Për një kohë shumë të shkurt
Veterani 99-vjeçar i luftës grumbullon 10 milionë dollarë për luftimin e koronavirusit Duke ecur rreth kopshtit të tij, Tom Moore (99), një veteran britanik i luftës, mblodhi 10,7 milion dollarë përmes donac
Koronavirusi nuk kursen as kafshët? Del pozitiv tigri i kopshtit zoologjik në SHBA Një tigër në kopshtin zoologjik Bronx në ShBA u testua pozitiv për koronavirusin, duke e bërë atë rastin e parë të tillë
Dhunuan fëmijët, kërkohet paraburgim për dy edukatoret e kopshtit Prokuroria Themelore e Prishtinës ka bërë kërkesë për rishqyrtimin e masës së paraburgimit për dy edukatoret e kopshtit
Java nis me aksidente, kthehet përmbys makina në Tiranë (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Një automjet është përmbysur pranë “Kopshtit Botanik”. D
Tërbohet rinoceronti, merr përpara makinën e kujdestarit të Kopshtit Zoologjik (VIDEO) Ky është momenti i frikshëm kur një rinoceront i tërbuar sulmoi një rojtare të kafshëve në makinën e saj në një park saf
Pronat e kopshtit botanik, FSHN kundër qeverisë Dekani i Fakultetit të Shencave të Natyrës, pas një mbledhje të jashtëzakonshme ka dalë kundër VKM-së së qeverisë për ka
Shpëtohen me forcë kafshët e “Kopshtit zoologjik të Ferrit” në Fier (FOTO LAJM) Disa ditë më parë Policia e Shtetit është mobilizuar për të shpëtuar kafshët e një kopshti zoologjik privat në Fier, pas
Vitin tjetër nis ndërtimi i Kopshtit të Ri Zoologjik dhe atij Botanik (FOTO LAJM) Fëmijët e Tiranës do të kenë një nga Kopshtet Zoologjike më të bukura në rajon. Vitin e ardhshëm Bashkia e Tiranës do të
Çfarë ka ndodhur me 5-vjeçarin që ra nga kati i dytë i kopshtit e theu shtyllën kurrizore Krisitina Shira nëna e dy fëmije dhe në pritje të një fëmijë të tretë, kërkon ndihmë për djalin e saj. Me djalin e sa
Vizitorët e Kopshtit Zoologjik vrasin kangurin me gurë Diçka e pazakontë ka ndodhur në në një kopsht zoologjik në juglindje të Kinës ku papritmas një grup vizitorësh kanë fill
Ju duhet vetëm pak kreativitet dhe kopshti juaj shndërrohet në parajsë (FOTO LAJM) Kemi hyrë në stinën e luleve dhe të gjelbërimit, e ajo se çfarë na shkon ndër mend është zbukurimi i kopshtit tonë me lu
Urdhër: Të mos regjistrohen në shkolla dhe kopshte asnjë nga fëmijët e pavaksinuar! Fëmijët të cilët nuk janë vaksinuar, nuk do të regjistrohen në çerdhe, kopshte e shkolla! Ky ka qenë urdhëri i prerë
Jepet alarmi, parardhësi i njeriut po zhduket (FOTO LAJM) Kujdestarët e kopshtit zoologjik në Bali Indonezi kanë mahnitur me pamjet e publikuara së fundmi në internet. Kujdest