999 rezultate për

kopshtin

Hero, burri shpëton drerin që ishte pushtuar nga gjarpri Një dre u arratis nga një gjarpër vdekjeprurës i llojit piton, pasi një shofer dëshmitar e trembi zvarranikun. Pamjet
Mes pisllëkut e mjerimit, kapen 30 persona ilegalë në Britani (FOTO LAJM) Polica londineze ka kapur 30 emigrantë ilegalë ku mes tyre dhe fëmijë. Mediat britanike raportojnë se shtëpia e tyre
Dhurata për Krishtlindje edhe në kopshtin zoologjik (FOTO LAJM) Festa e Krishtlindjes mbërriti edhe në kopshtin zoologjik Adelaide, Australi, ku kafshët u panë duke hapur dhuratat e ty
Ngordh 55 vjeç në kopshtin zoologjik francez rinoceronti më i vjetër në botë Rinoceronti i bardhë më i vjetër në botë ka ngordhur në një kopsht zoologjik francez në moshën 55 vjeçare. Sana, e c
Beteja për Kopshtin Botanik, Gjykata rrëzon Konin dhe dekanatin e FNSH-së Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar sot padinë e që Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni dhe Dekanati i
Edhe kjo nuk ishte parë, në kopshtin e Kim Kardashian lëviz lirisht një anakondë gjigante Që familja karadashian nuk ka limite kjo tashmë dihet. Të shtunën që lamë pas, ndjekësit e familjes nuk kanë mundur t
Studentë, pedagogë e qytetarë para Gjykatës, shtyhet vendimi për Kopshtin Botanik Ditën e sotme pedagogë, student, qytetarë dhe përfaqësues të politikës kan zhvilluar një protestë para Gjykatës Administ
Aktori i njohur i jep fund jetës, gjendet i varur në oborrin e shtëpisë (FOTO LAJM) Tragjik ka rezultuar fati i aktorit italian Federico Palmieri, i cili u gjet i varur në banesën e tij. Ngjarja ndodhi
Elegante dhe plot sharm, gratë e liderëve të G7 shëtisin në kopshtin me trëndafila (FOTO LAJM) Liderët e kombeve më të fuqishme në botë janë mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskut
Skandal, gjuha shqipe anashkalohet në Kopshtin Zoologjik të Shkupit Anashkalimi i gjuhës shqipe në kopshtin zoologjik të Shkup ka irrituar vizitorët shqiptarë të cilët janë në numër të kon
Gjykata mbron kopshtin Yllka kundër vendimit të Haskukës Kopshti “Yllka” në Prizren nuk do të mbyllet. Gjykata Themelore e Prizrenit ka dalë me një aktvendim me të cilin është c
Nisi kopështin, shihni sa është rritur vajza e Alban Skënderajt (FOTO LAJM) Amel, vajza e Alban Skënderajt dhe Miriam Canit është bërë një zonjushë e vërtetë. Vogëlushja Ameli është rritur dhe
Fuqia e pabesueshme e milingonave! (FOTO LAJM) Një seri e pabesueshme e fotografive kanë kapur milingonat që shfaqin forcën e tyre duke mbajtur fruta dhjetë herë më të
Të kujdesesh për kopshtin më të rrezikshëm në botë (FOTO LAJM) Ky është momenti tronditës ku një banor kudeset për kopshtin e tij, i cili ndodhet afër detit dhe gërryhet nga ai cdo vi
Miriam Cani sapo postoi foton më të ëmbël të Amelisë (FOTO LAJM) Vajza e Miriam Canit, duket se po shijon borwn. Një kartolinë e vërtetë është fotoja ku Ameli shfaqet duke shijuar
14 shkurti, mbill pemën tënde në Kopshtin e të Dashuruarve Je i dashuruar dhe do të përjetësosh këtë ndjenjë? Tashmë e ke një mundësi nëpërmjet nismës më të re të ndërmarrë nga Ba
Frikë në Berlin, policia evakuon stacionin e trenit në Kopshtin Zoologjik Stacioni i Kopshtit Zoologjik të Berlinit është evakuuar dhe trenat janë ndalur. Pamjet e shpërndara nga media gjerma
Brenda shtëpisë së Blendi Fevziut, gazetari tregon kopshtin gjigant (FOTO LAJM) Ndonëse me Blendin si gazetar do të takohemi sot në mbrëmje si gjithmonë në emisionin ‘Opinion’, sot gazetari i njohur n
Pamje të tmerrshme që tregojnë se si trajtohet një tigër në kopshtin zoologjik (VIDEO) Një video e publikuar nga mediat e huaja, tregon momentin kur dy kujdestarë të një kopshti zoologjik keqtrajtojnë një ti
Ngatërroi kungullin me bombë, gjermani ngre në këmbë policinë Një i moshuar gjerman është alarmuar teksa në kopshtin e tij ka identifikuar një kungull në përmasa gjigande. Frika se k