999 rezultate për

kontrolli

Ushqimet ideale që ju ndihmojë në kontrollimin e urinimit Personat që vuajnë nga mosmbajtja e urinës, ose siç quhet ndryshe fshikëz tepër aktive kanë probleme të shumta me gjumin
Humbi kontrollin, shoferi i fadromës dërgohet me urgjencë në spitalin e Tiranës Më datë 06.08.2019, në fshatin Nikollarë, Moglicë, shtetasi U.M, rreth 51 vjeç, banues në Sovjan, duke drejtuar një mjet
Aksident në Korçë, drejtuesi i motorit humb kontrollin duke u përplasur me bordurën Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në aksin rrugor Korçë-Voskopojë, ku ka mbetur i plagosur drejtuesi i një
Tregtonin produkte të skaduara, AKU gjobit 14 biznese Autoriteti i Kontrollit të Ushqimeve (AKU), ka gjobitur sot 14 subjekte, për produkte të skaduara, pas kontrolleve në të
Drejtuesi humb kontrollin e mjetit, plagosen 3 persona Një aksident është shënuar para pak minutash në Elbasan, në afërsi të Xibrrakës si pasojë e të cilit mësohet se janë pla
Karaburantet drejt 200 lekë/ litër, taksa e re që shtohet Qeveria ka përfunduar sëfundmi nismën e një viti më parë për të dhënë me koncension personave pranë saj shërbimin e kont
5 muaj nga aksidenti i Llaskarcës, ende s'ka filluar gjykimi për të akuzuarit Po bëhen 5 muaj që kur ndodhi aksidenti tragjik i autobusit "Durmo Turs" në fshatin Llaskarcë më 13 shkurt të 2019-s, nd
Nga kontrolli i nyjës së këmbëve e deri te sytë, kështu zgjidhej dikur Miss-i (FOTO LAJM) Bukuria ka marë gjithmonë vëmendje. Konkurset e bukurisë si për vajza ashtu edhe për djem vazhdojnë zhvillohen tashmë në
Korçë, makina humb kontrollin dhe përplaset me shtyllën, dy të plagosur Dy persona janë plagosur në hyrje të qytetit të Korçës. Automjeti që drejtonte njëri prej tyre për shkak të shpejtësisë
Kroçiera humb kontrollin dhe tmerron pushuesit në breg (VIDEO) Një anije italiane kishte vetëm disa sekonda për të pësuar akident në një port të Venecias pasi kapiteni duket se kishte
Rudina Hajdari: Bashës i ka dalë situata nga kontrolli, do këtë përplasje Deputetja Rudina Hajdari ka deklaruar se i trembet një përplasjeje tani që krerët e bashkive dhe punonjësit në këto bash
Ish- kreu i KQZ: Me këtë që shohim sot pres që situata të dali jashtë kontrollit Ish kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume i ftuar në emisionin "Arena" në RTV Ora u shpreh se qëndrimi i
Aksident në Tiranë, drejtuesi humb kontrollin e makinës dhe përplas 69-vjeçarin Një aksident automobilistik ka ndodhur pak minuta më parë tek shkolla "Kushtrimi i lirisë" ku një preson ka mbetur i pla
Probleme me skandencën, kthehen mbrapsht tonelata me lëng "Fructal" dhe kripë Himalajesh (FOTO LAJM) AKU-ja njoftoi sot se ka bllokuar në Pikat e Inspektimit Kufitar Morinë, Hani i Hotit dhe Durrës, katër ngarkesa me prod
Nga sot rritet pagesa e Kontrollit Teknik për automjetet në Kosovë Nga 1 qershori, të gjitha veturat në vend, përveç kontrolleve teknike, duhet të bëjnë edhe matjen e gazrave që lirojnë.
Metodat e shqiptarëve nuk kanë fund, ja si e përdorte kuzhinën për drogë Një 37-vjeçar shqiptar ka rënë në pranga e policisë italiane pasi është kapur me drogë të llojit kokainë dhe kanabis.
1 në 7 shqiptarë janë me hipertension Të dhënat e 4 viteve tregojnë se 1 në 7 shqiptarë vuan nga hipertensioni që është edhe shkaku i sëmundjeve kardiovaskula
Sekuestrohet drogë dhe 4 telefona në burgun e Korçës Pas një kontrolli të realizuar në burgun e Korçës, policia ka arritur të gjejë 22 doza kanabis dhe 4 tekefona te fshehur
Humb kontrollin e mjetit, plagoset i riu në Prenjas Një aksident i rëndë ka ndodhur orët e vona të mbrëmjes së djeshme në aksin rrugor Prrenjas-Qaf Thanë. 28- vjeçari me
Kokainë në këpucë, kapet shpërndarësi i drogës në Fier (VIDEO) Policia e Fierit ka ndaluar një shpërndarës droge, ndërsa gjatë kontrollit në banesë i janë gjetur 15 doza kokainë të fs