999 rezultate për

kontroll

Blindimi i Laçit për vrasjen e Shkëlzen Kastratit, policia jep detaje nga operacioni (VIDEO) Forcat RENEA, Forcat Operacionale të Policisë së Shtetit dhe efektivët e Policisë së Lezhës e Kurbinit, ditën e djeshme
NASA sjell për herë të parë audio nga Planeti i Kuq: Tingulli i erës! NASA arriti të sigurojë pamje nga ulja që bëri të enjten në 18 Shkurt 2021 në sipërfaqen e Marsit. "Ulja u konfirmua!
Shpërndanin "mall" nëpër Tiranë, arrestohen tre të rinjtë (VIDEO) Policia e Tiranës ka goditur dy raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike në kryeqytet duke arrestuar tre persona.
Aksident i frikshëm në Tiranë, shoferi humb kontrollin e betonieres dhe bie nga lartësia (VIDEO) Mbrëmjen e sotme ka ndodhur një aksident i rëndë në Tiranë. Një shofer i një betonierje ka humbur kontrollin dhe ka r
NASA zbret në Mars, regjistron imazhet dhe tingullin e parë në planetin e kuq Roboti Rover "Spacecraft" i "Space 2020" të Agjencisë Amerikane të Hapësirës (NASA) u ul të enjten në 18 Shkurt 2021 në
Shoferi "tapë" në timon, makina përplaset me anësoren e karrexhadës Pasditen e sotme ka ndodhur një aksident automobilistik në autostradën Durrës-Tiranë në zonën e Fllakës. Burimet bëj
Kontroll blic në banesën e 38 vjeçarit në Thumanë, i kapen rreth 40 kg drogë Një 38-vjeçar nga Thumana është arrestuar pasi ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkoti
Infektivi "blindohet" nga policia, të burgosurit e infektuar shkojnë për kontrolle Të burgosurit që janë infektuar me COVID-19 janë dërguar në ambientet e Infektivit. Për këtë arsye nën mesditën e sot
Stresi mund të mbahet nën kontroll me një dietë të thjeshtë ushqimore! Stresi ditor mund të ndikojë keq në shëndetin tuaj, si në planin afatshkurtër ashtu edhe në atë afatgjatë. Por stresi ës
Zgjedhjet në Kosovë, mbi 22 mijë persona hynë dje nga pikat kufitare në Kosovë Një numër i madh i bashkatdhetarëve janë parë teksa vinë këto ditë në Kosovë për të votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshm
A duhet të izolohemi pasi jemi vaksinuar kundër COVID-19 kur takojmë një të infektuar? Sipas një njoftimi të rëndësishëm, të gjithë ata që e kanë mbyllur procesin e vaksinimit dhe kanë marrë dozat e vaksinav
Elon Musk tani kontrollon gati krejt planetin nga hapësira CEO i SpaceX, Elon Musk tani kontrollon një të katërtën e të gjithë satelitëve aktivë në orbitë rreth Tokës pasi lëshoi
Meta ngre alarmin: Pandemia në vendin tonë po del jashtë kontrollit Presidenti Ilir Meta ka reaguar ashpër ndaj qeverisë mbrëmjen e sotme në lidhje me shifrat rekord të rasteve dhe vdekjev
E kishin kthyer lokalin në "fole" kokaine, arrestohet 24-vjeçari në Durrës Policia e Durrësit ka arrestuar një person dhe ka proceduar në gjendje të lirë dy të tjerë, të akuzuar për trafikim të l
Mjeku tregon kur do t’i kthehemi normalitetit Eksperti i Shëndetit Publik në Universitetin e Harvardit, Gani Abazi në një lidhje me Skype në “Abc-ja e mëngjesit” u sh
Elon Musk kontrollon më shumë se një të katërtën e satelitëve aktivë CEO i SpaceX, Elon Musk tani kontrollon një të katërtën e të gjithë satelitëve aktivë në orbitë rreth Tokës pasi lëshoi
Aksident tragjik në Tiranë: Makina merr përpara dy këmbësorë Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, në Unazën e Re. Mësohet se shoferi ka humbur kontrollin e
“Erdogani kontrollon Shqipërinë, të bëhemi si Izraeli”, media e njohur greke jep alarmin Qasja ekspansioniste e Turqisë në rajon si edhe tentativat për të shtrirë ndikim në Ballkan përmes politikave islamiste
Gjobiten 892 qytetarë gjatë orëve të fundit për mosmbajtjen e maskës Gjatë 48 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë ndëshkuar me gjobë prej 3.000 lekë secili, 892 qytetarë që janë kons
Stresi mund të mbahet nën kontroll me një dietë të thjeshtë ushqimore! Stresi ditor mund të ndikojë keq në shëndetin tuaj, si në planin afatshkurtër ashtu edhe në atë afatgjatë. Por stresi ës