999 rezultate për

konsullore

Italia në karantinë, Ambasada Shqiptare pezullon shërbimet Prej mëngjesit të ditës së sotme e gjithë Italia është vendosur në karantinë. Ndërkohë, po sot Ambasada e Shqipërisë
Misionet diplomatike e konsullore nuk kanë arsyetuar 331 mijë euro Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) në fund të vitit 2017 ka pasur një bilanc të shpenzimeve ose avancave të pambyllur n
Rama: Kosova dhe Shqipëria do të bashkojnë ambasadat Kryeministri Edi Rama nga konferenca e perbashket me kryeministrin e Kosoves Ramush Haradinaj ka lajmeruar sot nje plan
Shërbimi Konsullor Online, lehtësohen procedurat për emigrantët në konsullata Pas përfundimit dhe zbatimit me sukses të projektit E-Konsullata, tashmë Ministria e Punëve të Jashtme ka lançuar projek
Meta takon emigrantët: Me grekët po diskutojmë mbi pensionin dhe patentat Gjatë vizitës zyrtare në Greqi, Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta u takua në ambientet e Ambasadës shqiptare në Athinë me p
Bushati informon për pajisjen me leje kalimi në zyrat konsullore në botë (FOTO) Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka postuar në Twitter një informacion për qytetarët shqiptarë lidhur me pajisjen me
Emigrantët të kryejnë pagesat pranë Zyrës Konsullore pas krizës në Greqi Pas përcjelljes së lajmeve ditët e fundit mbi krizën në Greqi, Ambasada Shqiptare i është drejtuar emigrantëve që të kry
Ish-konsullja në Milano: Rama e Bushati shpifin Ish-konsullja e Përgjithshme e Shqipërisë në Milano Nausika Spahia ka reaguar në lidhje me akuzat që kryeministri Edi Ra
Gati tre vjet, një ambasadë Ministria e Jashtme e Kosovës ka marrë kritika për shtrirjen e ngadalshme të misioneve të saj nga ish-ministri Skënder
Hyseni: Sherbimet konsullore ne fund te 2010 Përfundimi i procesit në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë për legjitimi